God Help the Girl

Stuart Murdoch

Stuart Murdoch

Giles Nuttgens

Barry Mendel

Pokud se podíváte, jaké filmy vévodí žebříčku ČSFD, nemůže vás 56% překvapit. Murdocha podezřívám, že sestavil God Help The Girl, aby se obklopil hezkýma holkama, stejně tak točil film, kde lepí scény, aby z písní udělal příběh, či lepil příběh, aby se do fimu dostaly písně (škoda, že se do filmu nedostaly I'm in Love with City, Stills a Catherine Ireton). A autopsie je také zřejmá. Čekala jsem větší řachandu, God Help Me, je to smutnější a hlubší. So fuck them too! https://www.youtube.com/watch?v=RPVA9ZM0kZg&ab_channel=ghtgofficial(10.1.2016)

• BubbleGum

Nějak už mám dost filmů o holce co má deprese a problémy, nejí, páchá sebevraždy, krčí se ve vaně, dělá největšího chudáka na planetě, a je k tomu GENIÁLNÍ muzikantka - nebo malířka, herečka, tanečnice, nebo cokoli jinýho... Písničky byly strašně trapný, fakt na husí kůži. Vlastně Emily Browningová taková byla celou dobu, a hlavně její projev mi vadil. Jinak Hannah Murray je fajn, vždycky hraje nějaké střelené holky, myslím že je dobrá. Olly Alexander je roztomilý, a jeho postava mi byla dost sympatická. :-) Ve filmu se celkově moc nic nestalo, a byl celý takový zdlouhavý.(4.9.2015)

Toto je úplne mimo môjho gusta, no pre slečnu Emily Browning a hlavne pre nespavosť, som si na tom zgustol. Veľmi ľahký, príjemný príbeh, ktorý určite žiadnemu divákovi neublíži. Emily podala fakt nezlomný výkon, dokonca ma miestami prebrala. Bol som skôr prekvapený, že to nie je také komerčné, ale určené skôr pre vyjadrenie, ako stráviť radosť a minimálne úskalia v živote. Sledovať milé nevtieravé postavy nemôže určite nikomu uškodiť...(11.9.2014)

• Aljak

Spočiatku som si hovoril, že to vyzerá dosť nádejne. Príbeh o depresiami zmietanej dievčine, ktorá sa rozhodne opustiť liečebňu a vyrovnáva sa so svojimi problémami prostredníctvom spevu a piesní. Základ bol teda dobrý, len potom sa to dostalo do akéhosi prúdu strnulosti a celý film napokon pôsobil nesmierne fádnym dojmom bez nejakej poriadnej zápletky alebo aspoň výraznejšieho deja. Bohužiaľ, nezachránila to ani tá muzikálová zložka. Všetky piesne boli príliš podobné, a spomedzi nich vynikali tak možno 1-2 songy. Ale inak, po sľubnom začiatku dosť sklamanie.(28.1.2015)

Emily Browning si už pár rokov dobre všímam, síce si raz za čas zahrá aj v nejakom obyčajnom blockbusteri, ktorý radšej rovno vynechám, ale medzi nimi stihne viacero malých rozmanitých projektov, medzi ktoré patrí práve aj God help the girl a prakticky nikdy nesklame, čo je aj tento prípad. Na muzikál je to síce úplne komorné a vizuálne štandardné, takže žiadny gýč, no s týmto rozhodne nemám ani najmenší problém, takto mi to sadlo až prekvapivo dobre. Dejovo to nie je ničím výnimočné, ale dokázalo ma to zaujať a bol som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať a rovnako to dokáže vyvolávať potrebné nálady, keďže občas to má optimistickejšie, ale aj také depresívnejšie vyznenie, takže mi to vyhovovalo. A našťastie to nesklame ani po tej hudobnej stránke, žiadne gýčové veľkolepé vystúpenia, ale skôr také jednoduchšie piesne, ktoré vždy správne podporia dej a viaceré z nich sa mi aj dosť páčili. Postavy sú sympatické, zaujímavé a uveriteľné, bavila ma samozrejme hlavne Emily Browning. A ešte aj tá romantická línia pôsobí úplne normálne a vôbec ma nerušila. Takže God help the girl určite nepatrí medzi filmy, ktorému by sa mohlo dostať väčšej pozornosti a to ani od fanúšikov žánru, ale mne to po všetkých stránkach sadlo až prekvapivo dobre, malý a veľmi sympatický film s peknými piesňami. 77%(31.8.2015)