Critters 2

• slovenský

Kriteri 2

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 82 min

New Line Cinema si v druhej polovici 80-tých celkom slušne finančne polepšila na prekvitajúcej sérii o maniakovi z Elm Street (fórik s plagátom k tomuto filmu určite pobaví) a keďže s jedlom rastie chuť, súrne potrebovala ďalšiu sériu, ktorá by pravidelne plnila štúdiovú pokladnicu. A tak, keď sa roku 1984 objavili Gremlins v produkcii Stevena Spielberga, rozhodli sa páni z New Line spraviť si svoj vlastný film s malými príšerkami. Critters majú síce mimozemský pôvod, ale všetky ostatné vlastnosti sú okopírované od potomkov starého dobrého mogwaia. Sú extrémne žraví, násilnícki, potmehúdski a miestami aj nesmierne zábavní. A v druhej časti vďaka jednej zo základných zákonitostí pokračovania aj patrične zmnožení. Pokiaľ sú na scéne príšerky alebo ich mimozemskí lovci, je sa stále na čo pozerať, ak sa však stredobodom pozornosti stáva Brad Brown alebo jeho kámoška, film padá o 2 triedy nižšie. Šťastie, že bolo dosť peňazí na efekty a že sa nešetrilo ani čiernym humorom, vďaka tomu sa dá tento kúsok pozrieť aj po takmer štvrťstoročí.(18.11.2012)

Série Critters pro mě byla v dětství velkým kultem a právě ona mě na čas přivedla k hororům. Chtěl jsem vědět, jak se poprala se zubem času a sehnal si všechny díly. Jednička sází především na atmosféru a chce být regulérním hororem. Už tam jsem si to uvědomil. Když nejsou Critters na scéně, tak je to o ničem, ale těch pár chvil s nimi stojí za to utrpení. Dvojka už jede v komediálním stylu a je vrcholem celé série. Když byli Critters v kuchyni nebo se valili městem, tak jsem brečel smíchy. Bohužel čekání na ně je znovu docela úmorné.(2.7.2011)

• BadoXXII

Tooooľko kecania !!! Film sa venuje len postavám a ich podozreniu z hrozby chlpatých guľatých žrútov. Absolutne nepodstatné veci. Jednoznačne tu malo byť viac akcie, viac Kriterov a tej srandovnej aury, ktorú majú okolo seba stále, keď sú na scéne. Pár dobrých a vtipných nápadov to má (šantenie v reštaurácii a následne plešatý Kriter, obrovská guľa poskladaná z Kriterov...), ale je toho málo. Nudil som sa a pretáčal som. Ako keby nevedeli tvorcovia, čo bolo na jednotke najlepšie. Nie trápni lovci, trápne postavy a ich problémy, ale Kriteri ! Pridali akurát ich počet, keď je ich 10-krát viac ako v jednotke, ale na scéne sú len 10-15 minút.(14.4.2011)

• sidzej

Prvý diel sa mi páčil viac. Bola v ňom lepšie vykreslená atmosféra 80. rokov a celkovo mi film prišiel napínavejší a hororovejší. Nehovoriac o Dee Wallace( E.T.) a Billym Zaneovi (Titanic), ktorých obsadenie rozhodne potešilo. Dvojka dosť varí z vody ale treba uznať že masaker v reštaurácii bol skutočne cool a maximálne humorný. Niektoré hlášky sú skrátka kultové: "potrebujete šerifa? pozrite si Zlaté stránky ", " A koho zavoláme? Krotiteľov chlpatých gulí?" taktiež potešili narážky na Indyho, Freddyho a Terminátora. V konečnom dôsledku celkom zábavné a jedlé béčko na 1 pozretie 45%(27.5.2008)

O něco větší zábava než jednička, který chyběl větší spád. Tady se jde po pár minutách rovnou na věc - nějakýho pomalejšího rozjezdu, jak tu spoustu lidí píše, jsem si nevšim. Critterů je ve dvojce víc, jsou líp vidět a jsou mnohem zábavnější, protože tu dělaj různý kraviny (mega koule z Critterů jednoznačně vede). Vždycky když se Critters koulej, pak se zastavěj a vyvalej na kameru svuj lehce retardovanej výraz v xichtě s ještě víc retardovanym smíchem, tak jdu do kolen :D Je to prostě pořádně ujetá blbost v dobrym slova smyslu:)(11.3.2012)

• - Vajcia, z ktorých sa vyliahli príšerky, boli vyrobené z plodov tropickej rastliny Anona šupinatá, tzv. cukrových jabĺk. (beso74)

• - Přibližně v 50. minutě si je možné při přeměně jednoho z lovců povšimnout bilboardu s Freddym Kruegerem (Robert Englund) z hororové série Noční můre z Elm Street.. (Rodriguez)

• - Film se natáčel v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)