Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uplynulo už pár let od doby, kdy se na farmě rodiny Brownových nečekaně zjevila návštěva z kosmu. Lidé z městečka Grover Bend ovšem této "přihlouplé" historce nepřikládá žádnou vážnost. To ještě ale nikdo z nich netuší, že Critters jsou tu zase! Tentokrát se příšerky narodí z vajec zanechaných tu původními Critters. Tyto vejce rozdává jako velikonoční kraslice babička Brada Browna, která ani netuší jaké trable obyvatelům Grover Bend tím právě chystá. Vesmírná rada posílá jako pomoc osvědčenou dvojici lovců Uga a Li tentokrát ještě s pozemšťanem Charliem, jenže situace s Critters se vůbec nevyvíjí dobře a Lovci pokazí co můžou. Pokračování hororové komedie Critters plné černého humoru právě začíná. (ic)

(více)

Recenze (145)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Pokračování, které překonalo jedničku, alespoň co se v zábavnosti týče. Režie se tentokrát zhostil Mick Garris, jenž na sebe později upozornil Příběhy ze záhrobí či Sleepwalkers. Dnes už ostřílený David T. Twohy narval do scénáře spoustu černého humoru, narážek a odkazů, že se u filmu nedá nudit. Na scénu se tak dostane magazín Playboy nebo papírový poutač Freddyho Kruegera. Největší salvy smíchu ale vyvolávají samotní critteři, kteří jsou lidmi zabíjení roztodivnými způsoby (polknutím dělobuchu, kapalným dusíkem). Opravdu výborným finálem je koule ze stovek ježků valící se nočním městem a zanechávající za sebou ohlodané kosti jeho obyvatel. Samozřejmě opět nechybí duo vesmírných kovbojů Uga a Lee, a potěší větší prostor pro rozvíjení Charlieho charakteru. Hororová stránka sice ustupuje, ale prdel je to ohromná. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Potrebujeme šerifa.“ – „Tak si vezmite telefónny zoznam.“ KRITERI 2 sú klasickým príkladom hororovej dvojky z 80. rokov. V stodole sa našli vajcia netvorov z minulého diela a tak sa môže peklo rozpútať nanovo. Režisér Garris a scenárista Twohy sa s tým skutočne nezdržujú, psychológiu hádžu do koša (v jednotke predsa len boli dosť dôležité postavy sympatickej rodinky v ohrození) a na jej miesto dávajú, podľa odskúšaného sequel-receptu, dvakrát viac všetkého, čo sa páčilo minule. Takže viac Kriterov, viac akčných scén, viac žracích scén a oveľa väčší rozsah (dedina namiesto farmy, viac postáv, veľkolepejšie finále). K tomu veľkonočný zajačik) a trademarky série (vesmírni lovci, moták Charlie, obrovské kanóny). Kladne vnímam aj návrat ryšavého hrdinu jednotky Brada (Scott Grimes). Snímka sa od komorného hororu odráža ku komediálnemu katastrofickému sci-fi. Žiadne prekvapenie, len (zábavná) stávka na istotu. Musím sa každopádne priznať, že vážny tón jednotky (a trojky a štvorky) mi vyhovoval predsa len viac. ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Tooooľko kecania !!! Film sa venuje len postavám a ich podozreniu z hrozby chlpatých guľatých žrútov. Absolutne nepodstatné veci. Jednoznačne tu malo byť viac akcie, viac Kriterov a tej srandovnej aury, ktorú majú okolo seba stále, keď sú na scéne. Pár dobrých a vtipných nápadov to má (šantenie v reštaurácii a následne plešatý Kriter, obrovská guľa poskladaná z Kriterov...), ale je toho málo. Nudil som sa a pretáčal som. Ako keby nevedeli tvorcovia, čo bolo na jednotke najlepšie. Nie trápni lovci, trápne postavy a ich problémy, ale Kriteri ! Pridali akurát ich počet, keď je ich 10-krát viac ako v jednotke, ale na scéne sú len 10-15 minút. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Víc! Víc humoru, víc akce, víc proměn, víc nápadů a hlavně víc Critterů! Později áčkový scénárista Twohy a televizní režisér a specialista na kingovky Mick Garris to vzali za správný konec a natočili nejlepší díl série, ze kterého se vám hned několik scén vryje do paměti (smrt velikonočního zajíce, proměna vesmírného lovce v Playboy Playmate, obrovská koule z Critterů). Škoda jen, že rozjezd je na mě moc pomalý, humor příliš infantilní a postavy mě serou. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Série Critters pro mě byla v dětství velkým kultem a právě ona mě na čas přivedla k hororům. Chtěl jsem vědět, jak se poprala se zubem času a sehnal si všechny díly. Jednička sází především na atmosféru a chce být regulérním hororem. Už tam jsem si to uvědomil. Když nejsou Critters na scéně, tak je to o ničem, ale těch pár chvil s nimi stojí za to utrpení. Dvojka už jede v komediálním stylu a je vrcholem celé série. Když byli Critters v kuchyni nebo se valili městem, tak jsem brečel smíchy. Bohužel čekání na ně je znovu docela úmorné. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Film se natáčel v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)
  • Přibližně v 50. minutě si je možné při přeměně jednoho z lovců povšimnout bilboardu s Freddym Kruegerem (Robert Englund) z hororové série Noční můre z Elm Street.. (Rodriguez)

Reklama

Reklama