Critters 2

• slovenský

Kriteri 2

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 82 min

Nenažraní ježurové se přikutáleli podruhé a s trochou štěstí a přivřenýma očima obstáli i tentokrát. Mají všechny nešvary pokračování, přesto jejich smysl pro humor leccos vynahradí. S odstupem času pochopitelně stále víc blbé, finále vyloženě odbyté a absolutně bez nápadu. Magazín Playboy a poměrně dost odkazů potěší. Tohle by na pultech hračkářství obstálo!! Alespoň u lehce zvrácených pamětníků.(24.9.2012)

V mestečku Grover Bend sú Veľkonočné sviatky za dverami, maľované vajíčka pred nimi a Kriteri v nich. Pokračovanie ponúka presne to čo som očakával, malých potvoriek je viac, je s nimi väčšia sranda, dokonca sú organizovanejšie. Navrátilcom od minula to šľape rovnako dobre, niektorí prešli akýmsi vývojom, podivín Charlie figuruje na výplatnej listine vesmírnych kovbojov a parťák Johna Steela našiel svoje pravé ego v buchte z Playboya. Chválim, že na prístupný rating to má celkom odvážne gore triky a jedny fantastické dudy. Inak je to samozrejme veľmi jednoduchá blbôstka.(3.10.2016)

Pokračování, které překonalo jedničku, alespoň co se v zábavnosti týče. Režie se tentokrát zhostil Mick Garris, jenž na sebe později upozornil Příběhy ze záhrobí či Sleepwalkers. Dnes už ostřílený David T. Twohy narval do scénáře spoustu černého humoru, narážek a odkazů, že se u filmu nedá nudit. Na scénu se tak dostane magazín Playboy nebo papírový poutač Freddyho Kruegera. Největší salvy smíchu ale vyvolávají samotní critteři, kteří jsou lidmi zabíjení roztodivnými způsoby (polknutím dělobuchu, kapalným dusíkem). Opravdu výborným finálem je koule ze stovek ježků valící se nočním městem a zanechávající za sebou ohlodané kosti jeho obyvatel. Samozřejmě opět nechybí duo vesmírných kovbojů Uga a Lee, a potěší větší prostor pro rozvíjení Charlieho charakteru. Hororová stránka sice ustupuje, ale prdel je to ohromná.(1.10.2011)

Byl jsem na tom s našima ve Světozoru když mi byli 4 roky. Mamka si myslela, že je to komedie. Prý takový roztomilý chlupatý kuličky. Byl to ten nejděsivější film, kterej jsem do tý doby viděl. Ještě několik let jsem se bál, že mam pod postelí vejce, z kterýho se vylíhne crittersák :) hlavně o velikonocích(27.4.2008)

Už konec úvodného filmu dával tušiť, že to bude mať ešte pokračovanie. A tak tu teda máme druhý diel béčkového sci-fi horroru "Critters 2". Misia nájomných, vesmírnych lovcov na Zemi nebola úspešná. Dravé, mimozemské, ježaté príšery sa znova pokúšajú ovládnuť ospalé, kansaské mestečko Grove´s Bend. Sú malí, rýchlí, vystreľujú paralizujúce ostne, tak ako aj v prvej časti, lenže teraz ich je o poznanie viac. ***(17.1.2011)

• - Přibližně v 50. minutě si je možné při přeměně jednoho z lovců povšimnout bilboardu s Freddym Kruegerem (Robert Englund) z hororové série Noční můre z Elm Street.. (Rodriguez)

• - Film se natáčel v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)

• - Vajcia, z ktorých sa vyliahli príšerky, boli vyrobené z plodov tropickej rastliny Anona šupinatá, tzv. cukrových jabĺk. (beso74)