Poslední loď

• USA The Last Ship (více)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Recenze uživatele Kimkong k tomuto seriálu (1)

Poslední loď (2014)

1. série - Trochu jsem se bál, moderního filmu o jedné lodi. Byl jsem však překvapen. Jednoduchá zápletka s virem, na jehož vyléčení se pracuje po celou sezónu a s to logicky. Samozřejmě je zde souboj dobra v podobě USA proti zlu, Rusku a to se všemi archetypy obou stran. Hrubá zastaralá síla proti moderní technice. Jako bonus dva známí dobří herci Rhona Mitra a Adam Baldwin, kteří však nijak nevyčnívali nad ostatními. 2. série - Máme lék. Protivník z Ruska byl vystřídán neméně krutými a navíc i nechutně vynalézavými protivníky z domácího prostředí. Posádka lodi se zde dostane do mnohem větších problémů. Mnohem více času se zde tráví na pevnině. Mám velké obavy, že třetí řada již nemá co nabídnout. ()