Poslední loď

• USA The Last Ship (více)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Lencha

Zatím se mi seriál líbí. Kapitán je sympaťák a vlastně jsou všichni fajn, až na doktorku. Rhona mi přijde hrozně "toporná" bez jakékoli mimiky. Po druhém dílu si ale nedokážu představit, kam se bude seriál dál ubírat. Jasně, v první řadě jde o nalezení léku. Ale co omáčka okolo? Teď mají jídlo, palivo, nějaké lékařské vybavení... Co dál? Kam teď? Budou se dohadovat s ruskou lodí? Kolik to může zabrat času? Jak moc to bude zajímavé pro diváka? Doufám, že si nebudu za pár dílů říkat, že pro mě bylo sledování tohoto seriálu ztrátou času... ()

BFG2000

Takže, shrňme si to. Jde o suverénně nejlepší vojenský seriál všech dob. Zkrátka a jednoduše, totální pecka! A teď postupně. Všech pět řad beru jako jednu. Každá má svůj vlastní děj, což je super. Každá se od ostatních liší, což je také super. Přesto jsou všechny části provázané a tvoří jeden ucelený geniální příběh. Což je prostě také super. Věřím, že tohle někdo promyslel hned na začátku a domyslel to až do úplného konce. Což se dnes vidí asi jen zřídka kdy. Myslíte si, že jdete do post apo seriálu o virové pandemii? Ano, jdete. Ale nenechte se zmást. Vir tu je jen příjemným pozadím. Hlavní roli stále hraje Navy a vojenské mise! Některé série / epizody sice mohou působit více komorně, více sci-fi, více postapokalypticky, ale nenechte se zmást. Tohle je vojenský seriál se vším všudy! Námořní akci střídá pozemní akce a tu zase akce ve vzduchu. A tak to jde dokola a dokola a dokola. Co je velmi podstatné a úžasné! Umírají tu postavy. Umírá tu hodně postav. Umírají hlavně ty postavy, o kterých by vás to nikdy nenapadlo. To je opět nevídaný prvek. Nebudete-li číst spoilery, budete jistě překvapeni. Jde o seriál akční, takže je zde spousta zjednodušení, spousta rychlo cestování, spousta nelogičností, spousta stupidit, ale co je podstatné, v duchu jde o opravdu nevídaně chytrý seriál a to je i jeho hlavní zbraní. Celkový příběh je až děsivě uvěřitelný a to je nádhera. A teď k jednotlivým položkám. Herci. Zajímaví. Z počátku jsem opravdu nemohl přijít na chuť ani Ericu Dane, Ani Adamovi Baldwinovi a ani Travisovi Van Winklemu. Tedy hlavnímu triu. Přesto si mě všichni postupem času získali a já jim jejich postavy totálně žral. Máte-li to podobně, nenechte se odradit. Hodně potěšila Marissa Neitling, která je jakýmsi majákem celého seriálu. Úplně mně nesedla Rhona Mitra, za to přímo geinální volbou byla badass Bridget Regan. A teď pozor! Seriál má nejdrsnějšího akčního hrdinu od dob Arnolda a Chucka Norisse (myšleno v dobrém). Neskutečně surový a drsný Bren Foster je za svou roli opravdu na oskara. V běžných scénách si ho sotva všimnete, ale jakmile dojde na akci, nejlépe na boj muže proti muži(mužům), tak je to něco neuvěřitelného. Totálně ultimátní zabiják! Michal Bay z toho jde cítit každým coulem. Co je škoda, že rozpočet nebyl nejméně dvojnásobný. Občas to jde opravdu vidět i slyšet. Huba neurazí, ale není nijak výrazná. Efekty v rámci rozpočtu dobře rozložili. Dělící scény jsou skoro trapné (např. záběry na lodní šrouby, záběry na některé výbuchy apod.). Naproti tomu efekty při kontaktních bojích jsou velmi uvěřitelné. Rozpočet tak jde cítit zejména ve velikosti akčních scén. Ty jsou občas až moc komorní, přestřelky jsou i díky tomu zbytečně natahované, lidé zbytečně nesmrtelní. Režisér se s tím vypořádal nejlépe, jak to jen šlo, ale ty dollary mu opravdu dost chyběly. Což je vážně škoda. Přesto všechno je tenhle seriál jako zjevení. Nic takhle komplexního, promyšleného, velkého, akčního, tu snad nikdy nebylo. Jednoho by možná napadlo přirovnání k historickému seriálu JAG, ale to je zcela mimo. Jag kope tak pátou ligu, tohle je regulérní liga první!  Zapomeňte na odporného Chrise Evanse. Skutečný kapitán Amerika je jen jeden a je jím Tom Chandler! Nejlepší série? Rozhodně 5, potom 2, 1, 3 a 4. Zvláštní začátek, kdy to spousta vypne po čtvrtém dílu, prosím, zkuste překousnout. The Last ship opravdu graduje, graduje, graduje, aby vás ve čtvrté sezóně nechal trochu vydechnout, před grandiózním finále! Zdejší hodnocení nesmyslně nízké, tak si z něj nic nedělejte. Pohodlně se usaďte a hltejte tu nekonečnou akční jízdu! () (méně) (více)

Lmslaver

Skvělý námět, úžasné lokace, sympatické obsazení, ale na druhou stranu je tu pár zbytečných vycpávkových dílů, které protahují děj. Hodnocení u mě taky sráží neustálé salutování a neskutečná gumárna, i když jsou spojené státy totálně v pr.... tak si stejně mariňáci hrají na vojáčky a vzývají vlajku s hvězdami a pruhy až je to trapné. 70% ()

M.i.k.e

po pilotu nic co by mě nutilo sledovat dál.Relativně solidně udělaná,ovšem příběhově naprosto standardní a obyčejné béčko,které nejspíš nenabídne nic revolučního.Katastrofické - pandemické spektákly mám rád,ale tohle už tu bylo tolikrát...50%...po druhém díle je to mnohem veselejší.Hvězda nahoru a šance do budoucna. ()

dj-chrosto

1. seria zacina svizne, par casti sa tam viacmenej nic nedeje, no poslednych niekolko casti je uplne genialnych a dychberucich - 80% /// 2. seria: Od prvej casti po poslednu maximalne naslapane, kazda cast vyborna, uz nech je dalsia seria - 100% /// 3. seria pokracuje v nastolenom tempe, finale trosku slabsie, ale celkovo velka spokojnost - 90% ()

• Americké námorníctvo povolilo natáčať na palube torpédoborcov USS Halsey, USS Deway a taktiež na vyradenej USS Iowa. Lode boli niekoľko dní na otvorenom mori, aby sa mohli natočiť 360-stupňové zábery lodí bez prístavu v pozadí. Väčšina námorníkov na týchto záberoch sú skutoční námorníci, ktorí vykonávali svoju službu na uvedených torpédoborcoch. (Armageddon)
  • RFS Vyerni – ruský raketový krížnik na jadrový pohon, bola v skutočnosti bojová loď USS Iowa, ktorá v dobe natáčania slúžila ako plávajúce múzeum. Bola však neustále udržiavaná v stave, aby pri prípadnej reaktivácii mohla byť povolaná späť do služby. (Rorschach_SK)
  • Eric Miller (Kevin Michael Martin) si prezerá knihu o lodi U.S.S. Nathan James a zastaví sa na kapitole o námornej poddôstojníčke 3. triedy Mayi Gibsonovej (Felisha Cooper). Pri bližšom preskúmaní textu v knihe si však možno všimnúť, že sa stále opakujú dva rovnaké odseky. (koba)