Policistka

Policewoman

(neoficiální název)

Komedie

Itálie, 1974, 100 min

Zdařile trefná i když neprávem opomíjená komedie s výtečnou hudbou Gianniho Ferria, poukazující na nešvary italské společnosti, prošpikované korupčními praktikami notně využívaným systémem „já na bráchu brácha na mě“. Jen pár typických hlášek obuvníka Claudia(vykutálený břídil) si neodpustím.. :-) Jakže se menovala ta v tom brnění „Johanka z (p)Arku?“.. Ále, je to taková moderní pitomost, historka o požáru, létající meteority...pche ;)) Sušenky máčený, sušenky cukrový, sušenky s cibulí, oplatky..vafle.. Jó…Brembani, to je schopnej člověk a víš jak jeho děda vypadal když začínal..?, jako reklama na hladomor v Indii.(31.1.2008)

Reziser Steno /Policajt Drabem 1973, Policajt v Africe/ natocil celkom slusny film o korupcii v policajnom zbore. Mariangela Melato /Utajena Tajemstvi 1985, Todo modo/ bola vyborna ako sa snazila bojovat s korupciou, a hoi ma film zufalo malo akcnych scen, ubieha pomerne rychlo. Hodne sa keca a vacsinou ide o spolocensku konzervacku, ale ked sa pripocitaju herci ako Renato Scarpa /Talentovany Pan Ripley 1999, Serial Marco Polo/ a Dzuzeppe Kastellano /Dostihova Horecka 1976, Milano calibro 9/ tak ide o slusny taliansky film. ma to aj jednu hnusnu scenu /kravy/. 77 %(8.3.2016)

O hvězdičku navíc za krásnou Mariangelu Melato. 75% hvězdiček(8.2.2014)

• vitekpe

Mariangela je sice docela hezka, ale jinak teda...proste kdyz uz, tak radsi koukam na komedie s Edwigou ;)(20.5.2016)