poster

Nástrahy velkoměsta

 • Itálie

  Il ragazzo di campagna

 • Slovensko

  Nástrahy veľkomesta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Scénář:

Giuseppe Moccia

Kamera:

Danilo Desideri

Hudba:

Detto Mariano
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Stárnoucího chasníka Artemia (Renato Pozzetto) už přestává bavit se den co den brodit v hnoji, a jediné povytržení (kromě šeredné Marie Rosy) je vesnicí projíždějící vlak. A tak sebere rodinné úspory, a vydá se do velkoměsta, aby zde začal kompletně nový život. Jenže město, to není jen tak pro každého - a Artemiovi brzy ukáže, kdo je tu pánem ... Vedle Fantuzziho a Šimona a Matouše byl toto jeden z filmů, který jsem viděl na tisíckrát kopírovaných videokazetách, a některé scény jsme si pouštěli stále dokola a gagů se nemohli nabažit (například kompletní první čtvrthodina je naprosto úžasná - Mami, zapni televizi, podívám se na zprávy). Sice pak už kromě pár dalších vtípků (supermoderní miniaturní byt (kde se ovšem nesmí pořádat taneční zábavy) nebo přijímací řízení do pojišťovny) film začne trochu nudit, ale i tak jde stále o nadstandardní kus zábavy. Rád se na film kdykoliv podívám znovu...(7.12.2010)

 • Had6
  ****

  Nemám sice tento typ filmů rád, ale tentokrát jsem se docela pobavil. Dal bych tři hvězdičky, ovšem několik velice důmyslných rad z filmu, jako je krájení chleba či použití holícího strojku se pro mě staly natolik nezbytnými, že své hodnocení musím zvýšit....ještě dodatek k textu o obsahu filmu - tam to vypadá na malé nedorozumění.(16.4.2006)

 • kyLuke
  ***

  50% ..... byl by to klasický film na dvě hvězdičky, ale zachraňuje ho ta pohoda, která z něj vyzařuje a pak také fakt, že ve své době se jednalo o komediální špičku( myslím tu, která se dostala až sem k nám). Herci podávají příjemné výkony, scénář je též příjemně napsaný a režie je tak uvolněná, že jsem se nakonec rozhodl, že dám tři hvězdičky.(4.1.2014)

 • B!shop
  ***

  Moc nechapu, proc ma tenhle film tak vysoke hodnoceni. Jako film o buranovi je to slusny, ale nic extra, rozhodne jsem videl daleko lepsi, treba na takovyho Bananovyho Joea to nema. Navic by se do role hodil vic treba takovej Paolo Villaggio, pak by to byla blazniva komedie, jenze vtipy v podani Renata Pozzetta nepusobi vubec vtipne. Jednak sem tvurci hazou jeden vtip za druhym a tudiz tu neni zadnej prostor vtipy krapet rozvinout a krome par povedenejch fakt moc vtipny ani originalni nejsou a za druhy, je to cely desne mdly, za coz taky do urcity miry muze hlavni hrdina, se svym stale stejnym znudenym vyrazem. Cekal jsem vyjimecnou italskou komedii a dockal jsem se jen prumerne, s par slusnejma vtipama a zbytecne vaznym koncem.(14.3.2007)

 • rewind
  *****

  Tohle můžete buťo milovat nebo nenávidět. Jediná italská komedie co mi zůstala po dlouhá léta v povědomí a ještě dlouho zůstane. Souhlasím s tím, že se jedná skoro o kultovní záležitost. Kolikrát sem to už viděl se mě ani neptejte. Takový geniální gagy se viděj fakt jen v italskejch filmech. "Bože, ať zaprší ..." ;))(17.7.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace