poster

Nástrahy velkoměsta

 • Itálie

  Il ragazzo di campagna

 • Slovensko

  Nástrahy veľkomesta

Komedie

Itálie, 1984, 90 min

Scénář:

Giuseppe Moccia

Kamera:

Danilo Desideri

Hudba:

Detto Mariano
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  **

  Prostoduchá slátanina coby říčný tok skečů s tu a tam více či méně povedeným vtipem, víceméně však jako celek vcelku bez pointy... ;o) Jako film pak přijatelné snad jen s jakousi mozek zatmívající nostalgií po nástrahách konzumní kultury onoho orwellovského roku naší tehdy bezvýchodné normalizační doby... :-/ ...Takže i já se s lehkým údivem ptám, co tu na čsfd lidičky blbnete, řadit tímhle velkohodnocením onu slátaninu po bok třeba funésovek či když tak i jiných skvělých komedií z oné doby... (?)(14.3.2007)

 • dobytek
  ***

  Docela mě překvapuje, jak jsou tyhle italský bláznivý komedie na čsfd všeobecně dost vysoko hodnocený. Já jsem film poprvé viděl až dneska, takže nebudu rozdávat hvězdičky z nostalgie. Jako nemůžu říct, že bych se u filmu nezasmál, ale poměr opravdu povedenejch vtipů a naopak trapnejch pokusů o vtip mi přišel docela vyrovnanej. Pro mě je to průměrná komedie a zdejší hodnocení 81% moc nechápu.(27.12.2012)

 • demovka
  ****

  Opět ryze italský film a ryze italský humor. Ač Renato Pozzeto není ždáný krasavec, jeho příběh o jeho přesunu do města je nezapomenutelný. Nejvíce asi zapůsbil jeho nový byt, který je tak malý asi jako jedna místnost. Je tam ovšem vše, co je potřeba (kromě prostoru). I když bych to někdo mohl nazvat romantickou komedií, myslím, že je to více komedie než romantika. Způsob života spojený s katolickou vírou na italské vesnici v blízké minulosti, to je prostředí plné potenciálních komických situací.(3.1.2014)

 • Dale
  ***

  Veľmi sľubný úvod, no keď prišlo na samotnú konfrontáciu vidiečana s mestom, tak som márne čakal, kedy sa rozbehne ten kolotoč vtipných situácií. Vtípky ako zatváranie kvetov do dverí a pod. možno niekomu prídu veľmi zábavné, no ja som sa zasmial len ojedinele, pričom potenciál tu bol rozhodne väčší.(12.4.2009)

 • Muf911
  ****

  Samozřejmě si na ten film vzpomínám, když ho ještě dávala za totáče Československá televize a tak jsem si ho teď stáhnul a připomněl. Musím uznat, že na svou dobu vzniku to není zas taková blbina. Když si uvědomím, kolik italských, německých nebo francouzských komedií z téhle éry je ještě dneska koukatelných bez úšklebku nad tehdejší úrovní, tak zrovna tahle věc docela ujde i dnes. Některé frky jsou nezapomenutelné, např. minimalistický byt s koutem na jídlo, sprchu, postel, atd. Nebo tradiční krádež kabelky ze skútru (tipico italiano).(1.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace