Nástrahy velkoměsta

Giuseppe Moccia

Danilo Desideri

Detto Mariano
  • igi B.

Prostoduchá slátanina coby říčný tok skečů s tu a tam více či méně povedeným vtipem, víceméně však jako celek vcelku bez pointy... ;o) Jako film pak přijatelné snad jen s jakousi mozek zatmívající nostalgií po nástrahách konzumní kultury onoho orwellovského roku naší tehdy bezvýchodné normalizační doby... :-/ ...Takže i já se s lehkým údivem ptám, co tu na čsfd lidičky blbnete, řadit tímhle velkohodnocením onu slátaninu po bok třeba funésovek či když tak i jiných skvělých komedií z oné doby... (?)(14.3.2007)

Docela mě překvapuje, jak jsou tyhle italský bláznivý komedie na čsfd všeobecně dost vysoko hodnocený. Já jsem film poprvé viděl až dneska, takže nebudu rozdávat hvězdičky z nostalgie. Jako nemůžu říct, že bych se u filmu nezasmál, ale poměr opravdu povedenejch vtipů a naopak trapnejch pokusů o vtip mi přišel docela vyrovnanej. Pro mě je to průměrná komedie a zdejší hodnocení 81% moc nechápu.(27.12.2012)

Opět ryze italský film a ryze italský humor. Ač Renato Pozzeto není ždáný krasavec, jeho příběh o jeho přesunu do města je nezapomenutelný. Nejvíce asi zapůsbil jeho nový byt, který je tak malý asi jako jedna místnost. Je tam ovšem vše, co je potřeba (kromě prostoru). I když bych to někdo mohl nazvat romantickou komedií, myslím, že je to více komedie než romantika. Způsob života spojený s katolickou vírou na italské vesnici v blízké minulosti, to je prostředí plné potenciálních komických situací.(3.1.2014)

Veľmi sľubný úvod, no keď prišlo na samotnú konfrontáciu vidiečana s mestom, tak som márne čakal, kedy sa rozbehne ten kolotoč vtipných situácií. Vtípky ako zatváranie kvetov do dverí a pod. možno niekomu prídu veľmi zábavné, no ja som sa zasmial len ojedinele, pričom potenciál tu bol rozhodne väčší.(12.4.2009)

Samozřejmě si na ten film vzpomínám, když ho ještě dávala za totáče Československá televize a tak jsem si ho teď stáhnul a připomněl. Musím uznat, že na svou dobu vzniku to není zas taková blbina. Když si uvědomím, kolik italských, německých nebo francouzských komedií z téhle éry je ještě dneska koukatelných bez úšklebku nad tehdejší úrovní, tak zrovna tahle věc docela ujde i dnes. Některé frky jsou nezapomenutelné, např. minimalistický byt s koutem na jídlo, sprchu, postel, atd. Nebo tradiční krádež kabelky ze skútru (tipico italiano).(1.1.2013)