Lootera

Robber

Drama / Romantický / Krimi

Indie, 2013, 140 min

Zajímavě rozplizlý příběh, takový až poetický. Pro mě byla naprosta hrůza prakticky vše v podání Ranveera Singha a mám z něj vyloženě dojem, že je to absolutní neherec a film jeho podáním postavy nehorázně utrpěl. Být tam kdokoliv schopnější bylo by to asi na jasných pět hvězd. Protože ostatní věci byly bezva a hlavně výkon Sonakshi Sinhy, která byla v totálním kontrastu vůči neschopnému Ranveerovi. To,že film nemá vyloženě spád, ael spíše se táhne, ani tolik nevadí a to asi taky díky hlavní herečce. Kamera, výprava fakt pěkné, takové místy snové. Akčnější pasáž se z toho trochu vymyká, ale pak se to vrátí do své předchozí cesty. Na konci jsem čekal smutek, ale byl z toho úsměv. Smál jsem se i já, bylo to fajn.(5.9.2015)

Poézia zašlých čias, to mám rada. Film si plynie v pokojnom tempe ale absolútne chytí diváka za srdce, teda aspoň mňa, zase som si po dlhej dobe poplakala z hĺbky duše. Sonakshi je proste úžasná, dievča má dar od Boha. Ranveer je zvláštny typ, ale vekom sa lepší, jeho herectvo mi príde vzdorovité, niečo v štýle "a just budem iný" a darí sa mu to. Film od filmu, čo s ním vidím ho viac môžem. Aj keď filmy s dobrým koncom mám rada, tie so "zlým" mám radšej, lebo človek síce dúfa celý film v happy end, ale potom .... a zlý koniec má viac možností ako ten dobrý, nemusia šťastne žiť až do smrti.... Kamera dávala miestami filmu pocit, ktorý mi pripomenul Jakubiskove filmy, zlváštnosť, zahmlenosť, zvláštny pocit z toho čo človek vidí a akúsi éterickosť, pominuteľnosť - či už života, lásky, peňazí o tom všetkom je tento film. Naozaj skvelý, škoda, že nie je viac hviezdičiek.(24.9.2017)

Zatím nelepší letošní film, který jsem viděla. A to mi Ranveer ani moc nesedí. Ale tady byl výborný. A Sonakshi taky. Škoda, že její další dva filmy vypadají stejně, jako všechny předchozí.(16.10.2013)

Film celkom pekny, aj ked bez Ranveera by sa uroven iste zdvihla, ten chlapec je cista katastrofa.(20.6.2014)

• - Jakkoliv si snímek zakládá na vlastní autenticitě, jeho tvůrci přiznávají inspiraci krátkou povídkou "The Last Leaf". Ta pochází z roku 1907 a je autorským dílem amerického spisovatele Williama S. Portera, vystupujícího pod pseudonymem O. Henry. (Conspi)