Nejpřísnější rodiče světa

(pořad)
  • USA World's Strictest Parents, The (více)
Reality-TV
USA, 2009, 45 min

Účinkují:

Mocean Melvin

Americká lokalizácia úspešného britského televízneho formátu. Keď tínedžerov už nedokážu zvládnuť ani vlastní rodičia, je potrebné zasiahnuť. Vyšlú ich do iného mesta stráviť niekoľko dní v cudzej rodine, kde žijú spolu s miestnymi obyvateľmi a navštevujú tamojšiu školu. Mladých ľudí často prekvapí, že musia dodržiavať striktné pravidlá správania sa či komunikácie a dostávajú sa do nepríjemných a trápnych situácií, ktoré by doma v známom prostredí nikdy nezažili. To všetko podstupujú len preto, aby si uvedomili, že ich doterajšie chovanie nebolo také úžasné, ako si mysleli. V pôvodnom formáte, ktorý vyvinula britská TwentyTwenty Televison a v roku 2008 ho odvysielala BBC, rozmaznaných a nespratných britských tínedžerov posielali na „nenásilnú terapiu“ do cudzích rodín čo najďalej od domova, doslova na druhý koniec sveta, aby na vlastnej koži pocítili zákony celkom odlišnej kultúry (Alabama, Jamaika, Ghana, India, Južná Afrika, Botswana, Utah, Izrael, Belize, Oklahoma, Srí Lanka, Florida, Puerto Rico, Texas, Turecko, Argentína). V roku 2009 vznikli lokalizované verzie formátu v Amerike (moderátor Mocean Melvin) a Austrálii (kde ju moderuje spevák Axle Whithead) a tiež v Nemecku, Dánsku a Poľsku. V americkej lokalizácii formátu tínedžeri ostávajú na území USA a necestujú do zahraničia. Po skončení pobytu v cudzej rodine ich prichádzajú vyzdvihnúť vlastní rodičia, ktorí sa tak majú možnosť osobne zoznámiť s rodinou, kde ich deti strávili niekoľko dní. (oficiální text distributora)

peiton

Relácia ponúka autentické emocie a oprášia skutočné hodnoty,ktoré dnes na obrazovke tak často nevidieť.Má potenciál zmeniť nielen život problémových tínedžerov,ale aj divákov,pre ktorých môžu byť televízne príbehy užitočným ponaučením.No za srdce ma nechytila,pretože táto problematika sa ma bytostne nedotýka. ()

hallelluja

...tých ultra-katolíkov z Alabamy a pod. nemusím, ale fakt ma zaujíma, ako sa z problémového týpka môža stať mladej uvedomelej... A - ak mám byť osobná - byť kvalitným rodičom nás nikto neučí, tak kde získať "know how" na puberťákov, ak sa nechceme kruto učiť na vlastných chybách?? Hodnotná zmysluplná reality show... (pozn. videná a hodnotená len britská verzia programu) ()

Dado odpad!

Predstavte si, že by ste mali sledovať seriál, ktorého každá časť má ten istý scenár a menia sa len herci. Presne takýmto štýlom je spracovaná aj táto reality show. Dvaja nevychovaní adolescenti prídu do cudzej rodiny, strih na ich zúfalé skrývanie cigariet po celom dome, ktoré im počas týždňa aj tak pestúni nájdu, strih na odmietanie pravidiel, ďalší záber prezentuje ich prácu, do ktorej sa hrnú s nevôľou, no začínajú sa meniť, následne prichádza scéna, v ktorej sa z nich stávajú uvedomelé a poslušné bytosti (najlepšie podporená nejakým citovo silným zážitkom jedného z ich "adoptívnych" rodičov) a nakoniec krásny návrat domov, kde svojim maminkám odprisahajú, že riad už budú drhnúť aspoň dvakrát týždenne. Neberte to však ako totálny výsmech celému projektu, ako nápad by to totiž nebolo zlé, no vo formáte, akým je prezentovaný, sa z toho stáva takmer okamžite jednotvárna hlúposť, ktorej autentickosti uverí len málokto. (10%) ()

BoncheR

No, uznávam, že to nemusí tak fungovať a že iste neukazujú všetko čo sa deje mimo kamery, ale je zábavné pozorovať, ako sa mladí adolescenti môjho veku cítia až príliš dospelý. ha! trapáci :D (( 40% )) ()

tommy187

S reality show to už televízie preháňajú, aj táto je na silu. Nápady už nie sú, pretože už sa opotrebovali. Ale táto reality show sa celkom podarila. Rozhodne nepatrí k najhorším, pretože aj keď nemá vysokú, ale má nejakú poučnosť. Takže odo mňa priemer **. Percentuálne 35% (umelecká hodnota je nulová). ()

Arkanoid

Američania si asi uvedomili, že generácia práceneschopných ľudí im prinesie len krízu, ta robia nápravu. No za kameru nevidíme, tak je otázne, či sa teenegeri dokážu tak radikálne zmeniť, veď hlboko zafixovaná rutina robí svoje. ()