poster

Zkažená siesta (amatérský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2012, 4 min

Režie:

Filip Kilián

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (17)

 • pytlik...
  **

  Když se člověk u grotesky ani jednou nezasměje, asi je něco špatně. Ale kluci za to nemůžou, o humor je připravila dnešní vážná doba, kdy o dobrý vtip jeden nezakopne. Jaký to rozdíl oproti takovým padesátým létům, kdy se lidi chechtali na celé kolo, stačilo otevřít noviny a číst třeba Táta, máma, ba i děti, k volebním urnám rychle letí. Koho pak to všichni volí? Je to soudruh Gottwald milý!(22.11.2014)

 • troufalka
  ****

  Hrají: Petr Podaný, David Gardáš, masky Lucie Bednářová(23.1.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Není to vůbec špatné, technicky tomu snad není co vytknout, ačkoli by se možná hodilo víc věcí typických pro daný žánr (nějaké ty zrychlovačky, nebo třebas text dialogu ve stylu " ty bídný padouchu! " ), ale i tak se na to dosti příjemně kouká, Až na jednu věc: proč, proč si někdo dával takovou práci s kostýmama, když tam do toho pak vrazí noviny z roku 2012?? Najít nějaký patisk, nebo si nějaké vyrobit by rozhodně stálo za to. slabé 4*(18.2.2013)

 • korbitch22
  **

  Technicky skvělé, kamera na výborné úrovni a dokonce i herecký projev aktérů byl víc než přesvědčivý.Jenže k čemu je to všechno platné, když se to nedohrabe k žádné pointě, nebo ucházející myšlence.Prostě jen efektivně natočená hovadina bez jediného smyslu, účelu, nebo pokusu něco říct a to mě na některých amatérských tvůrcích dost vytáčí.Groteska je mrtvá, v roce 1920 by vás asi kluci žrali, teď mi to přijde dost zbytečné a třeba takovému filmu Trable s Trumpetou nešaháte ani po kotníky (myšlenkou).Věnujte svůj tvůrčí um, který evidentně máte do smysluplnějších projektů.35%.(7.3.2013)

 • Frajer42
  *

  Co ty nagelované vlasy a co ty nové noviny? To jsem v grotesce neště neviděl. Příběh byl laciný. Bez nadsázky mohu říct, že kdybych koupil bezďákům krabici vína, tak takový film udělám za jedno dopoledne. Určitě by to bylo vtipnější, protože víno by dodalo bezďákům patřičný drive! Na druhou stranu musím uznat, že je to první film mladého bažanta, což bych měl ocenit, ale nemám to ve zvyku. Mám k novým filmům groteskního stylu averzi od zhlédnutí oscarem oceněné sračky The Artist. Tohle bylo jen o trošku lepší, ale to bude tím, že to bylo kratší.(12.5.2013)

 • khedy
  ***

  Trošku mi tam chyběla taková ta patina starého filmu, obraz byl jednoduše moc čistý a celkově to působilo jako moc "HD". Jinak je vidět, že si s tím autoři dali určitě práci a to se cení.(24.3.2013)

 • apokar
  ***

  Ale jo - pobavilo, jako vždy dobře udělané, ve světle jiných Kiliánových snímečků ale přeci jen slabší, mohlo to být dotaženější.(25.10.2018)

 • FILMOVKA
  *

  Je tam několik věcí, které autorovi utekli. Ať už je druhý plán, či obrazotvornost. Přehnaný jas s kontrastem, nevhodná typografie s tabulkami pro titulky a místy horší kamera, i přes to, co do velikosti zvolených záběrů, která je pro tyto filmy správná volba pro napodobení tehdejších filmů, kdy se děj odehrával především v celcích nebo polocelcích.(8.8.2015)

 • zahron
  ****

  Přesná stopáž na danný skeč, klasický němý humor který pobavil a trefná kamera s dávkou profesionality :-))(1.2.2013)

 • Taio
  ****

  Človek sa na to díva ako na amatérčinu a preto potom aj tak komentuje. Dal som to pozrieť bratovi, bavil sa na tom ako ja a po skončení sa ma spýtal... nejaký starý europsky film?(18.2.2013)

 • ZHODNOTITEL
  odpad!

  Poněkud hloupé. Bez pevnějšího námětu a lepšího provedení. Ke starému filmu daleko. "Poděkování" si představuji mnohem lépe.(27.11.2016)

 • Killda

  http://www.youtube.com/watch?v=o0dx6DlWVA8 snímek ke zhlédnutí zde(23.11.2012)

 • Allica
  *

  Celý film působí dnešně. Jsem přesvědčená, že to je vysokým jasem a kontrastem - chtělo to mít trochu šedší černou a šedší bílou. Jinak to, že tam není žádný prach nebo škrábance bych neviděla jako problém - starý němý film něco takového necharakterizuje. Charakterizačním prvkem je především černobílý obraz, lokace a kostýmy. Přesto filmová skladba tu není tip ťop (a to věřte, že tenkrát nebyla na tak zlé úrovni) a typografie na konci to podtrhává. Děj se stal taky trochu překážkou a dochází jenom k honičce, která nekončí. Mezi tím si člověk všímá i věcí, které do té doby nepatří.(6.4.2015)

 • boul
  ****

  Originální, jednoduché, nápadité.. Nevím, proč by takových kousků nemohlo být více.. video zde..(7.5.2013)

 • Ssoumess
  ***

  Vzhledem ke kvalitě provedení mě mrzela nedotaženost příběhu a nedostatečné vedení herců. Má to mnohem větší potenciál, než jsme viděli...(18.2.2013)

 • vZeč
  *****

  V rámci amatérských kraťasů snad i dokonalé.(1.2.2013)

 • Esdälon
  ****

  Vizuál super, námět sranda, hudba sedí. Ta dlouhá statická scéna je super, a střih je perfekt. Akorát jak říkal Lachtan, hodit tam takovej ten classy černej čtverec s Bílejma titulkama a semtam nějakej škrábanec přes ten černobílej filtr by ten efekt starýho filmu prodal víc. Ale fakt mrda kucí.(20.2.2013)