poster

Zkažená siesta (amatérský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2012, 4 min

Režie:

Filip Kilián
 • FILMOVKA
  *

  Je tam několik věcí, které autorovi utekli. Ať už je druhý plán, či obrazotvornost. Přehnaný jas s kontrastem, nevhodná typografie s tabulkami pro titulky a místy horší kamera, i přes to, co do velikosti zvolených záběrů, která je pro tyto filmy správná volba pro napodobení tehdejších filmů, kdy se děj odehrával především v celcích nebo polocelcích.(8.8.2015)

 • Frajer42
  *

  Co ty nagelované vlasy a co ty nové noviny? To jsem v grotesce neště neviděl. Příběh byl laciný. Bez nadsázky mohu říct, že kdybych koupil bezďákům krabici vína, tak takový film udělám za jedno dopoledne. Určitě by to bylo vtipnější, protože víno by dodalo bezďákům patřičný drive! Na druhou stranu musím uznat, že je to první film mladého bažanta, což bych měl ocenit, ale nemám to ve zvyku. Mám k novým filmům groteskního stylu averzi od zhlédnutí oscarem oceněné sračky The Artist. Tohle bylo jen o trošku lepší, ale to bude tím, že to bylo kratší.(12.5.2013)

 • korbitch22
  **

  Technicky skvělé, kamera na výborné úrovni a dokonce i herecký projev aktérů byl víc než přesvědčivý.Jenže k čemu je to všechno platné, když se to nedohrabe k žádné pointě, nebo ucházející myšlence.Prostě jen efektivně natočená hovadina bez jediného smyslu, účelu, nebo pokusu něco říct a to mě na některých amatérských tvůrcích dost vytáčí.Groteska je mrtvá, v roce 1920 by vás asi kluci žrali, teď mi to přijde dost zbytečné a třeba takovému filmu Trable s Trumpetou nešaháte ani po kotníky (myšlenkou).Věnujte svůj tvůrčí um, který evidentně máte do smysluplnějších projektů.35%.(7.3.2013)

 • pytlik...
  **

  Když se člověk u grotesky ani jednou nezasměje, asi je něco špatně. Ale kluci za to nemůžou, o humor je připravila dnešní vážná doba, kdy o dobrý vtip jeden nezakopne. Jaký to rozdíl oproti takovým padesátým létům, kdy se lidi chechtali na celé kolo, stačilo otevřít noviny a číst třeba Táta, máma, ba i děti, k volebním urnám rychle letí. Koho pak to všichni volí? Je to soudruh Gottwald milý!(22.11.2014)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Není to vůbec špatné, technicky tomu snad není co vytknout, ačkoli by se možná hodilo víc věcí typických pro daný žánr (nějaké ty zrychlovačky, nebo třebas text dialogu ve stylu " ty bídný padouchu! " ), ale i tak se na to dosti příjemně kouká, Až na jednu věc: proč, proč si někdo dával takovou práci s kostýmama, když tam do toho pak vrazí noviny z roku 2012?? Najít nějaký patisk, nebo si nějaké vyrobit by rozhodně stálo za to. slabé 4*(18.2.2013)

 • - Scény byly natočeny v zámecké zahradě ve Vyškově. (boul)

 • - Ve scéně, kde si pán na lavičce čte noviny, jde o tamější výtisk novin vyškovského Regionu. (boul)

 • - Po celý film nepadne od žádného z herců ani slovo. (boul)