Lakomá Barka

Jan Sládek

Zvuk:

Ivo Špalj

Kult všech Kultů!!!!(31.1.2017)

Nejenom že Werich byl úžasný vypravěč i zpracování je také velmi dobré, ale to všechno se dalo očekávat. Co mě mile překvapilo, byla úžasná hudba. Když se učitel krade na faru je to podbarveno skvělou melodií, která by mohla klidně znít v nové Mission: Impossible.(21.7.2011)

Dokonalost. Šlupky od buřtů, Kubát, učitel. Těžko docenit Werichovu genialitu. A taky zpracování.(11.4.2010)

Po dlouhé době jsem shlédl tuto inteligentní pohádku. V době šílených dabingů, kdy na nás zejména americká produkce valí jeden film za druhým a česká studia aby stíhala dabingem najímají někdy snad až nemožné, působí vyprávění Jana Wericha jako balzám na duši. Musím ale také ocenit i stránku výtvarnou a jako celek je to tedy dokonalé.(21.8.2014)

Klasická pohádka Jana Wericha.(21.2.2009)

Jak bylo řečeno, bez pana Wericha by to nemělo to nesmírné kouzlo. Určitě jeden z nejlepších příběhů z Fimfára... "Tož teda, to jste si měli přečíst nějakou pohádku. A neposlouchat tuhle pravdivou příhodu!"(13.12.2016)

5* si ten to film určitě zaslouží, výborné !(7.5.2008)

Klasika.... co jiného se dá k tomuto říci(17.9.2008)

Další super pohádka odvyprávěna panem Werichem. Jsem rád, že se zachoval vizuál, tak jako u "Až opadá listí z dubu". Dávám 100%(21.11.2017)

Stále jsem čekal, až bude potrestána rodina školníka, ale nedočkal jsem se, asi jsem chtěl mít z Lakomé Barky pohádku, k čemuž má zatraceně daleko.(11.9.2007)

Werichovy pohádky moc nemusím, ale tato se mu velmi povedla. Skvělý vypravěč.(22.2.2013)

Skvělé spojení Werichova vypravěčství a povedené animace. Ostatní povídky z Fimfára jsou "zkaženy" právě vizuální stránkou, Barka je naopak vizuálně úchvatná.(5.7.2010)

...nechtěl zneuctít nebozez :)(11.8.2012)

Fimfárum, autentický vypravěč a tato výtvarná stránka jsou jedinou cestou, jak důstojně zacházet s (nejen) pohádkovým odkazem Jana Wericha. Tleskám(31.1.2011)

Jedna z poviedok Fimfárum, určite patrí k najlepším, vtipná a remeselne výborne spracovaná. 90%(1.10.2013)

Dávám za "pět", neboť Werichovy pohádky podkreslené jeho vynikajícím hlasem jsou prostě "k sežrání":-)(20.3.2004)

O lakomé Barce je moje srdcovka!(10.11.2018)

Dokonalé. Předloha pana Wericha převyšuje formu pohádky pro děti. Sám Werich Lakomou Barku pojal spíše coby satiru na lidskou lakotu a hloupost a to podal v pohádkovém hávu. Navíc Pospíšilová mělo dost bohatou představivost a talent, tak námět přímo vyšperkovala hravostí a kultivovaností svého filmařského projevu.(29.9.2008)

Pan Werich opet napisal (narozpraval) jeden z neprekonatelnych skovstov jeho tvorby - "Barka nepatřila zrovna k těm nejpohlednějším a nejslušnějším, dokonce se o ní říkalo, že si pochutnávala na žížalách. Barka byla odjakživa nejlakomější a nejzávistivější ženská ve městě. Všichni o ní ví, že skladovala šlupky od buřtů a jitrnic a potom z nich šila záclony, dokonce se nikdy nedívala do zrcadla z obavy, aby se náhodou neopotřebovalo. Farář míval psa ovčáka, který mu byl věrným hlídačem, žel, padl do spárů Barce a ta ho umořila hladem. Takto dopadla i další zvířata, například prasata a kočky. Právě kvůli tomuto "občasnému" moření ji neměly rády ani děti a bály se jí. Dětem se také nelíbily její neučesané vlasy, špinavý obličej a obnošené šaty.Zkrátka, Barku nemohl mít v oblibě ani člověk, který ji ještě nepoznal. A ti, co ji již bohužel znali, se jí snažili velkým obloukem vyhýbat. - Naprosto zasluzeny plny pocet hviezd.(6.10.2009)

názvy vesnic jsou často zavádějící, například Dejvice...Dej více...naprostá klasika(10.3.2009)