Lakomá Barka

Jan Werich

Jan Sládek

Zvuk:

Ivo Špalj

Svérázná pohádka(plná humoru a životního moudra) Jana Wericha,který jí i sám dokonale namluvil.(2.2.2013)

Tohle je teda perla. Bravurní vyprávění J. Wericha.(26.8.2003)

"Nepohádka" Lakomá Barka má v sobě všechnu Werichovu moudrost a ještě k tomu je skvěle natočená. Nemám co dodat.(4.12.2005)

• bonifac

z techto pohádek sem měla spíš strach...(5.2.2008)

Příběh - klasika, výtvarná stránka - výborné, vyprávění pana Wericha - ... nemá absolutně žádnou chybu! Apropo. Už jste někdo zkoušel šít záclony ze šlupek od buřtů? :o)(13.1.2004)

Naprosto špičková záležitost. Hlavně díky úžasnému průvodnímu slovu pana Wericha, který takovéto věci dodává punc!(23.12.2012)

Byla tak lakomá, že schraňovala slupky vod buřtů a šila z nich záclony:-)(20.10.2006)

Neuvěřitelně kouzelná klasika, která vás i po těch pár minutách pohltí svou atmosférou. Po přívalu dokonalých 3D počítačových animací je klasické loutkové zpracování příjemnou změnou. A pan Werich je (byl) opravdu mistr českého slova!(10.1.2012)

Vynikající animovaná pohádka, plná láskyplného humoru - toho jemnějšího i toho drsného. Groteska občas řízlá hororem. Ale s mírou, znáte lidi:-) Kouzelná animace, hra se světlem a stínem. Vše podkresluje skvělý hudební doprovod. A pan Werich si čtení zjevně užívá. Jako dítě jsem měl tuto animovanou pohádku v oblibě a i dnes se na ni rád podívám znovu. Čtvrt století stará záležitost směle strčí do kapsy naprostou většinu současné produkce, včetně novodobého Fimfára a Fimfára 2.(23.3.2012)

Werich je zkrátka nenahraditelný. Černý humor v animované pohádce, která osloví děti i dospělé. Perlička československé kinematografie.(13.6.2013)

Krásná loutkovina opírající se o vtipnou předlohu i komentář mistra Jana Wericha.(30.3.2006)

Výborný animovný film s hlasem Jana Wericha(7.11.2010)

Bez toho "sokujiciho" konce, by to na ***** nebylo. :D(3.2.2013)

Parádní animovaný filmík , který by byl třetinový bez vypravěčského uměění pana Wericha.(10.10.2014)

Uděláno na počest Jana Wericha. A nejen díky jeho vypravěčského umu musel být tento film dokonalý, aby své postavení splnil. ...A splnil.(20.11.2018)

Zbožńuji Lakomou Barku - Werichovo vyprávění o poměrech ve vesnici Dejvice, je pestrou mozaikou vztahů a charakterů. Po výtvarné stránce radost pohledět! Lakota je opravdu hřích a podle Wericha se úsměvnou a vtipnou formou člověk dostává ponaučení. Lakota Berky, která naváhala si pro desetník vrtat koleno je prostě okouzlující(8.10.2011)

Jedna z najlepších rozprávok z Fimfára. Má to humor a skvelú animáciu. Bavil som sa.(4.2.2018)

Na tu tu dobu celkem povedená animace, a i ten příběh mě pobavil.(16.6.2003)

Ach ano, to je Lakomá Barka přesně podle mých představ a věřím, že i pan Werich by byl s tímto provedením spokojený...(20.5.2011)

A ABY NEŽRALA ŽÍŽALY !!! :-) :-) :-) :-)(5.4.2015)