Komentáře uživatelů k filmu (1 342)

• Morien

Další babylonské zmatení žánrů, ó bóže. Mexiko bylo docela svůdné a navnazující, ale to, co přišlo potom, jako by byl úplně jiný film od o několik tříd horšího štábu. Včetně písňo-titulkové sekvence, z jejíž nevkusnosti mi bylo vysloveně trapně. Ale předně: Jestli ještě jednou uvidím film se starými špiony, který je o tom, že jsou staří a někdo jim vyčítá, že jsou staří a zbyteční, a oni jdou a dokážou, že nejsou, tak už něco vážně rozkopu. Další věc: Kdo to psal? Kdo to stříhal? Tempo je velmi antiklimaktické a dramatický oblouk neexistující. Když pominu fakt, že to, o co tam má jít, je strašně prázdné, recyklované a nepřekvapivé, tak je tam taková spousta balastu, který není ani sexy, ani efektní, ani efektivní, nic. Kdo potřebuje vidět dvacet vteřin chůze nějakou chodbou, než se někam dojde, kde se zase nic nestane? Já ne. Kdo potřebuje vidět honičku, ve které se ani nijak zvlášť nenahánějí, jenom prostě dělají smyky v prázdném Římě? Závěrečná "bitka" mezi C a M je tak zoufale amatérská, že mě ani nenapadají vhodně urážlivá přirovnání. Jakékoliv napojení mezi Craigem a Léou je za A. papírově chtěné (a fyzicky nepřítomné) a za B. vnitřně logicky nefunkční. Všechny ženské postavy jsou tak ploché a nelogické, že se mi ani nechce uvěřit, že si na ten film víc nestěžují feministky na Tumblr. Christoph Waltz je pro mě osobně jedním z nejpřeceňovanějších mužů Hollywoodu a tímhle Blofeldem mi to jenom dál potvrzuje. Koho to zajímá, že si hrál zamlada s Bondem na písečku, charismatického adversária přece nelze vytvořit pomocí tří nezáživných monologických scén a prohlášení, že vlastně může za všechno, co se dělo v minulých filmech, aniž by tyto doopravdy působily tak provázaně a promyšleně. Další šustění papírem, až mi z toho v uších zvoní. Ale největší tragédii vidím prostě v tom, jak se tvůrci snaží s vlastní domnělou archaičností bojovat zoufalým zmoderňováním a zrealističťováním všech věcí, na kterých vlastně nezáleží, ale strukturálně zůstávají u padesát let starých vyprávěcích struktur, které po takovém žánrovém obratu působí jako pěst na oko. V nerealistickém, nadsazeném špion-žánru let šedesátých může fungovat, že přiznaný agent dobrovolně přijede za hlavním záporákem, nechá se ubytovat u něj doma, obleče se do jeho šatů, napije se jeho chlastu a konverzuje o jeho soškách nebo meteoritech, kterými si řečený záporák rozhodl dané sídlo vyzdobit, a teprve potom si oba pokusí nafackovat raketama, ale v tomhle "ultrarealistickém" pojetí to působí směšně a neuměle. Produkce se systematicky zbavuje všeho, co bylo na Bondovi osobité, nenahrazuje to ničím nově rozpoznatelným a ani ten moderní kabátek neumí udělat tak kvalitně jako konkurenční špionské frančízy. A ještě mám potřebu na závěr zdůraznit, že Skyfall se mi líbil, v porovnáním s tímhle vlastně docela dost líbil.(20.4.2016)

Na dýlce safra záleží, řekl si Mendes a udělal z Bonda něco, kvůli čemu nestihnete poslední metro ani když s tím začnete hned po večeři. Poloh jsem na sedačce vyzkoušel víc než kolik jich je v Kamasutře a křeč zádového svalstva odezněla až po sobotním rande. Přitom jsem ale v kině zažil i delší prasárny, u kterých jsem se ani nepohnul a po kterých bych z fleku mohl na olympiádu v gymnastice. Tahle bondovka se totiž zapomněla buď protřepat anebo se moc zamíchala. Waltz toho bohužel taky nepředvedl o moc víc než Berdych na Turnaji mistrů, no a bondgirl? Tak tu jsem viděl naposledy v Casinu...(23.11.2015)

Začalo to docela dobře nápaditou a velkolepě pojatou akční scénou v Mexiku, ale někde v polovině to začalo drhnout a eskapády agenta 007 a jeho nepříliš atraktivní Bondgirl mě už tolik nebavily. Těšil jsem se na Christopha Waltze a i když zahrál dobře, jeho postava a celá ta spojitost s Bondem mi přišla celkem zbytečně vycucaná z prstu a nezajímala mě, taky mě zamrzelo minimum prostoru pro Davea Bautistu, protože jeho nástup na scénu byl super, ale pak uz se tam objevil asi jen dvakrát. Ale vyloženě průser to neni, jenom nejsem nějakej vyloženej fanoušek série a tenhle díl řadím na stejnou úroveň jako ostatní, tedy někde mezi 60-70%. Jako akční výplach to docela obstojí, do průraznosti a nápaditosti posledních dílů Mission: Impossible tomu ale něco chybí....Jo a Craig byl dobrej a ještě bych si s nim další film klidně dal, jen by z něj nemuseli tolik dělat takovou rozervanou trosku.(18.4.2016)

Hlášky: Madeleine: "Jak se stane, že si muž vybere povolání zabijáka?" Bond: "Protože jedninou jinou možností bylo žít v klášteře." / Moneypenny: "Co se děje Jamesi? Říkají, že jsi skoncil." Bond: "Co si myslíš ty?" Moneypenny: "Já si myslím, že teprve začínáš." / (Q dává Bondovi hodinky) Bond: "Hezké, co to umí?" Q: "Ukazovat čas. Mělo by vám to pomoci s nedochvilností." / Lucia: "Pokud teď neodejete, zemřeme tu společně." Bond: "Umím si představit horší způsoby, jak umřít." Lucia: "Pak jste zřejmě blázen, pane." Bond: "Bond.... James Bond." / Oberhauser: "Proč jsi přišel?" Bond: "Přišel jsem tě zabít." Oberhauser: "A já si myslel, že jsi přišel zemřít." Bond: "To je jen otázkou úhlu pohledu." / (Madeleine přichází do jídelního vozu ve večerních šatech...) Madeleine: "Neměl byste na mne tak zírat." Bond: "No, neměla byste takhle vypadat." (Bond kouká na torzo Aston Martinu DB5, rozbitého na konci Skyfallu) Bond: "Jak jde oprava?" Q: "Oprava? Z auta zůstal jen volant! Říkal jsem ať jej vrátíte v jenom kuse, ne jeden kus!" - Blofeld (největší záporák 007) v podání Christopho Waltze - geniální. Daniel Craig jako "Bond, James Bond" také. Velice potěšila Monica Bellucci, která se mohla zdržet i déle. - 100%.(9.4.2017)

Očekávání naplněna, vlastně spíš přeplněna. Od první dlouhé scény bez jediného střihu a následné famózní znělky přes spectrekulární akci a reálné chování postav. Bond 24 má spád, nadsázku, napětí a brilantní vývoj, vše do sebe perfektně zapadá a vytváří precizní žánrovou mozaiku, navíc technicky dotaženou k dokonalosti. Pro mě dost možná jeden z nejlepších Bondů vůbec. 90% [premiéra 5.11.2015, Kino 99 Kolín](6.11.2015)

Konečně jsem se i já, po 4 týdnech vynucených odkladů dočkal Jamese a už mého oblíbeného záporáka s bílou číčou v kině, Bonda si prostě nenechám ujít, ať jsou recenze rádoby kritiků jaké jsou. Agent ve službách jejího Veličenstva v obleku od Brioniho nebo Tom Forda :) je menší srdcovka. Povedený návrat ke kořenům, spokojenost.(1.12.2015)

90% Bond ako detektívka so známym vrahom. Najkontroverznejšia bondovka od Licence to Kill. Práve s ňou má spoločný radikálny odklon od štýlu rozprávania, čo mnohí nepredýchali. Opäť je Bond osamelým pátračom, tentokrát rovno detektívom. Pomalé dusné tempo mi úplne sadlo - to spolu s precíznym vizuálom (dia de los muertos!) a odkazmi na klasické conneryovky (veď vieme...). Pravdu ale majú tí, čo vravia, že scenár hapruje. Hlavne záver v Londýne budí dosť dojem prvého draftu a nie finálneho scenára a stojí na niekoľkých deus ex machina, resp. účelovostiach. Alebo bol tento už aj tak dlhočizný film trochu necitlivo prestrihaný. Danielovi Craigovi by každopádne tie zápästia mohli podrezať. Vzhľadom na ten koniec by to chcelo ešte aspoň jeden diel s ním...(6.11.2015)

80%(6.12.2015)

Skyfall nemám nikterak v lásce, ale po skončení Spectre, jsem si na něj ještě rád zavzpomínal. Neuvěřitelně zahozená svižná a atmosférická zhruba první polovina opravdu zamrzí, přitom takhle skvělé otevření filmu se jen tak nevidí. Do setkání s Christophem Waltzem vše šlape jak má a vybudovaná atmosféra kolem něj by se dala krájet. Poté se ještě jednou Bond z otravnosti zvedne akcí v Rakousku, ale tím to končí. Napětí vystřídá předvídatelnost a aura kolem záporáka zmizí. Což je nejhorší prohřešek celého filmu, charismatický Waltz je zde trestuhodně nevyužitý! Na druhou stranu pohled do psychologie téhle svůdnické zabijácké osobnosti je příjemnou úrovní, které zde doposud chyběla.(4.11.2015)

Na začátek bych to shrnul takto: Spectre je hodně dobrej film, ale o maličko slabší Bond. Po vynikajícím Skyfallu je to o třídu slabší zážitek, nicméně pro fandu 007 stále dostačující. Jedná se prakticky o to samé, co se stalo mezi Casinem a Quantum. O to víc se ale těším na další díl. Jinak má tenhle Bond úplně všechno: akci, auta, ženský, humor, různorodé lokace, skvělé herce - Craig opět třída, a slušnou zápletku. Na druhou stranu mi přišlo, že to bylo maličko utahaný (a nenarážím na délku filmu, ale spíš na obsah), Waltz i Bautista mohli dostat jako záporáci mnohem více prostoru a tak celkově se tvůrcům nepodařilo navodit tu bezchybnou atmosféru, jako tomu bylo třeba zrovna u Skyfallu. Jinak ale samozřejmě opět spokojenost.(5.11.2015)

• Payushka

Vsechno, co nemam rada na Jamesi Bondovi, nahustene do az nesnesitelnych extremu. Tam, kde me Skyfall bavil, mi Spectre hybal zluci: nenapadite odkazy, dlouhe, nudne, extremne sexisticke (jasne, chapu, je to Bond, ale to se tu opravdu vsechny zensky musi chovat jako totalni kravy s na rozkaz rozkrocenyma nohama?), az na vyjimky spatne zahrane, prilis casto nelogicke.(11.11.2015)

Zajímavé Mexiko, úžasná titulková scéna, docela dost humoru …(11.9.2019)

Já zas nejsem úplný znalec Bondovek, takže je nemám všecky v detailní paměti, ale tohle je zřejmě nejslabší díl s DC. V první polovině ještě film zaujme dost dobře, bohužel scénáristickou šeď, křehkost a klišé nevytrhl ani Sam Mendes, který ač asi se scénářem značně svázanýma rukama není ze Spectre cítit vůbec, což je pro mě největším zklamáním. Holt když musíte točit panorámata všeho druhu, blbě se soustředí na to, co umíte nejlíp, a tím je vytěžit hodně z mála. Toto mohl natočit kdokoliv, přičemž on se mohl pustit do něčeho hodnotnějšího. Akce je precizní a nemyslím si, že je jí málo, jenom bych zanadával na honičku v autech, která je tam jen z povinnosti, je laciná a především úplně zbytečná. V letošní konkurenci Kingsmanů, UNCLEů a Huntů Bond neobstál, ale ostudu svému jménu zase nedělá. 69%(5.11.2015)

V mých očích zdaleka nejlepší Bondovka. Fantastickej scénář, skvělá atmosféra, nejlepší Bondovskej soundtrack (úvodní Writings On The Wall Sama Smithe válcuje na plný čáre Skyfall od Adele) co zatím vyšel, plno odkazů na předešlý díly (nejenom s Craigem) a skvělej záporák (u toho mě vyloženě sralo, že nedostal větší prostor). No a navrch má celej film i konspirační nádech, z kterýho jsem měl husí kůži. Bravo.(14.11.2015)

• liskam

Zasraná 150 (125) minut dlouhá nuda.(15.1.2016)

Chápu tu celkově danou koncepci craigovského Bonda a chápu směr daný scenáristickým týmem, ale všechno, co je na tom skvělé (odkazy a citace na bondovské univerzum), se zúročilo ve Skyfallu. Spectre je asi podobným dovětkem, jakým je Quantum pro Casino - jde se dál, hlouběji, ale není to ani moc zábavné, ani moc dramatické. Všeho je tu tak nějak pomálu (akce, Waltz, Bellucci) a působí to prázdným dojmem. Fandové bondovek budou více či méně spokojeni, ostatní budou právem prskat, protože tenhle film se netočil pro ně. Pokud si nalijeme čistého vína, letos si Ethan Hunt s Bondem slušně vytřel prdel a troufám si tvrdit, že Bourne na tom příští rok nebude jinak. P.S. za to, že Heineken je jenom dobrý na zalévání myších děr, palec hore.(10.11.2015)

Velká spokojenost. Spectre je sice krok zpět oproti sofistikovanějšímu a osobitějšímu Skyfallu, ale na druhou stranu se jedná o přímo skvostný oslí můstek mezi klasickým bondovským vesmírem a moderním agentem s povolením zabíjet, ale hlavně nechat naživu. Mendes přistupuje k vyprávění metodicky a proměnlivě, tu s vražedným akčním zápalem a chladnokrevností, tu zase s nadhledem a suchým vtípkem, stejně jako k postavě jím vytvářeného hrdiny, k níž opět zvládá vyvolat větší náklonnost a přízeň než všichni předešlí bondovští učitelé - zdánlivě banální scéna mučení 007 tak nabývá staronových hodnot, jelikož funguje jako odkaz na tradice a zákonitosti žánru a současně se jí daří vyvolat u diváka empatie k Bondovi a jeho bolesti. Je sice škoda, že povinnost držet se alespoň zčásti uzákoněných žánrových trendů vedla scénář k přehnaně rozsáhlému a přitom nedůsledně představenému zločineckému motivu, ale jinak se filmu coby filmu o Jamesi Bondovi nedá z pozice moderního diváka nic moc vytýkat. Po celou dobu rozumně střídá audiovizuálně strhující akční sekvence, které se svým charakterem tentokrát často podobají nostalgické klasice (letadlo na sněhu), s atmosférickým vyprávěním a vývojem vztahu s osudovou a příběhově významnou bondgirl. Opravdu málokdy se dnes vidí tak chytře strukturovaný a přitom zdánlivě jednoduchý a efektní špionážní film... 80%(25.11.2015)

Tak od začátku – soundtrack se Skyfallu nemohl rovnat. Úvodní půlhodinka byla notně humorně laděná a náramně mi sedla. Pak už se rozjel klasicky bondovsky akčně-dobrodružný děj se všemi plusy i negativy, Každopádně mě dokázal dobře vtáhnout a kromě poslední půlhodiny, kdy se mi chtělo notně na záchod, si udržel mou plnou pozornost. Byť jsem hned od začátku obdivoval kameru, našly se chvíle, kdy jsem nevěřil vlastním očím – už jsme si zvykli, že se akčním hrdinům vyhýbají kulky, ale aby v pozadí záběru stáli čtyři záporáci a čekali, až se hrdina otočí a postřílí je, to mě uráží. Vcelku klasickej bond, nebyl špatnej, ale furt mě něco hlodá, jako by mu něco chybělo (víc Moniky, Christopha?) – uvidím na druhé zkouknutí. # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ****(5.11.2015)

Ač jsem na Mendese v souvislosti se "Skyfallem" nadávala, kde se jen dalo (sorry, ale tahle Óda na M, konkrétně pak ta část ve stylu "Sám doma", byla vážně strašná...), po zhlédnutí čtyřiadvacáté Bondovky musím svůj názor na jeho styl/nestyl přehodnotit. "Spectre" má své mouchy - unylé Bondgirls, zdlouhavost při pátrání v Maroku, recyklaci témat z předchozích Bondovek apod., ve výsledku je ale skvělý. Divný, ale skvělý. Líbil se mi Craig (můj Bond), líbili se mi hlavní i vedlejší záporáci, zaujalo mě intro, zamilovala jsem si podpůrný tým M & Q & Moneypenny & Tanner, potěšil mě velký prostor pro Q a jeho přesun do terénu, skvělé byly bitky tělo na tělo i příběh, který se sice uzavřel, ale ne zas tak moc, aby nemohl pokračovat. Na druhou stranu nebýt dialogů mezi Bondem a Q (lol, existuje někdo, kdo v tom nevidí 00Q?XD), tak už bych nejspíš ani nepoznala, že se jedná o Bondovku. Chybí taková ta všudypřítomná absurdita (viz. naprosto nečekané kanapeXD), která vše nadlehčovala, díky čemuž se jedná o nejvážnější, nejtemnější a zároveň "nejobyčejnější" díl v celé třiapadesátileté historii. Scéna "Does it do anything?" - "It tells the time...", naprosto dokonale vystihuje podstatu celého filmu.;-) P.S.: Když si uvědomím, že Craiga (a nejspíš i zbytek jeho "týmu") uvidím už jen jednou, tak začínám upadat do těžké deprese...:-((20.2.2016)

No paráda! Satira, alegorie, podobenství, nadsázka, vtip! Ani jsem už nedoufal, že se kdy vrátí duch starých bondovek a hle...je to tu. Beru na milost Craigovu opičí držku a jeho blond vlasy, jelikož tohle je prostě Bond. Skvělá muzika (kromě úvodního songu, to je vskutku odporný hnus - nejhorší skladba z celé série!), vynikající intro (co naštěstí nevystřílelo to nejlepší hned na začátku), parádní titulky na začátku, božský karneval - Den mrtvých a pak už jen akce stíhá akci s drobnými prodlevami, co nevadí. A fanoušek si užije (jo, užil jsem si je naplno a ani hned všechny neodhalil) odkazy a citace na bondovky Doktorem No počínaje, přes V tajných službách jejího veličenstva a Skyffall konče (mám pocit, že snad ze všech 23 bondovek se objevilo něco). Já opravdu nemám co vytknout, snad jen že v reálu by padouchové výbuchy nepřežili (a to je právě ona skvělá nadsázky a parodie!), a upřímně lituji ty, co je film zklamal. Leč tak to prostě je - není režisér ten, co by se zavděčil divákům všem. VIVAT BOND! p.s. formát 2D nesmírně potěšil! skvělé kino(9.11.2015)

Naprosto parádní završení celé tetralogie. Jak by řekl klasik - předchozí tři bondovky vznikly jen proto, aby mohla vzniknout tahle čtvrtá. Nejlepší bondovka s Danielem Craigem.(14.11.2015)

1 2 3 4 5 6 7 18 35 51 68