Komentáře uživatelů k filmu (1 348)

Tak tohle bylo dlouhý jak cesta do Mukačeva a zpátky. Sam Mendes umí pracovat z obrazem to ano, ale pokud jde o jednotlivý scény zapoměl zřejmě na kouzelné slovíčko "stop" a tak Spectre působí zbytečně natahovaně. Osobnost hlavního padoucha, ale bohužel i bond girl je na úrovni papírovýho kelímku. Obě postavy jsou scénaristiky naprosto odfláklé, navíc Waltzova herecké invence je jen trapná kopie z Djanga a Panchartů. Závěrečné finále nám už předved Usain Bolt na atletickým mistroství ve Vítkovicích, takže tady se nadšení taky zrovna nekoná. Profesionálně natočená rutina ze který jsem ještě teď nervozní jak klokan na trampolíně.(10.11.2015)

24 důvodů, proč vidět i nevidět 24. bondovku. 1/ Návrat ke klasickým bondovkám. V kulisách Londýna by se neztratil žádný z dřívějších představitelů agenta. 2/ V létě jste nebyli nikde na dovolené, s Bondem prolezete Rakousko, Japonsko i Maroko. 3/ Daniel Craig sice stále vypadá jako James Bond odněkud z východního bloku, ale není důvod s ním být nespokojený. Má svůj styl. Maličko ale zestárnul. 4/ James Bond začal hláškovat. 5/ Zajímavé propojení s předchozími "craigovskými" bondovkami. 6/ Kreativní úvodní titulky. U písně interpretované Samem Smithem si ale zacpěte uši. 7/ Film nepřetéká akcí. 8/ Načasování akčních scén nebylo nejhorší. 9/ Občas se dostavoval nezáživný ráz filmu, nezoufejte, tvůrci se pokusili tímto vyjádřit hlubší aspekty celé bondovské série. 10/ Zavítáme i do Chelsea, bylo by jistě zábavné vidět nasraného Mourinha, jak jeho tým fotbalových "modrásků" je na cestě do druhé ligy, ale nic z toho. Modrou barvu zde zastupují jen oči Daniela Craiga. 11/ Přestárlá bondgirl Monica Bellucci se zdrží jen pár zanedbatelných minut. Je úžasné, jak v padesáti vypadá její zadek. Přejmenování na bondmilf je na místě. 12/ Také Léa Seydoux má postavu bohyně. Šaty všech druhů jí sluší. 13/ Franta Mlátička. 14/ James Bond nikdy nechodí na toaletu. Ani na tu označenou 00(7). 15/ Q přijde s technickými vychytávkami. 16/ Když už jsme u technického zázemí, film ho má naprosto špičkové. 17/ Stěžejní záporák Blofeld neoslní. Christoph Waltz ale do filmu zapadl. 18/ Scenáristé se soustředili na překvapení v ději. Ta se dostaví, někdy je jich až moc, zvláště pokud jde o Bondovu minulost. Na někoho ty zvraty mohou působit až jako parodie na Bonda. 19/ Originalita akčních scén, ačkoliv skutečně bombastickou akční sekvenci jsem postrádal. 20/ Na filmu je znát štědrý finanční rozpočet. 21/ První agent, co si povídá s myší. 22/ Úvodní akční sekvence v Mexiku snese to nejpřísnější měřítko. 23/ Bondovky režírované Samem Mendesem nepotřebuji vidět více než jednou. 24/ Bondovky nebývají zrovna krátké, bezmála 150. minut, je ale extrém. 80%(30.11.2015)

Tak od začátku – soundtrack se Skyfallu nemohl rovnat. Úvodní půlhodinka byla notně humorně laděná a náramně mi sedla. Pak už se rozjel klasicky bondovsky akčně-dobrodružný děj se všemi plusy i negativy, Každopádně mě dokázal dobře vtáhnout a kromě poslední půlhodiny, kdy se mi chtělo notně na záchod, si udržel mou plnou pozornost. Byť jsem hned od začátku obdivoval kameru, našly se chvíle, kdy jsem nevěřil vlastním očím – už jsme si zvykli, že se akčním hrdinům vyhýbají kulky, ale aby v pozadí záběru stáli čtyři záporáci a čekali, až se hrdina otočí a postřílí je, to mě uráží. Vcelku klasickej bond, nebyl špatnej, ale furt mě něco hlodá, jako by mu něco chybělo (víc Moniky, Christopha?) – uvidím na druhé zkouknutí. # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ****(5.11.2015)

Na "craigovkách" mám ráda, že se opravdu jedná o propojenou sérii, což (jak se zdá) se završuje ve Spectre, kde se staří známí buď vracejí nebo se o nich alespoň mluví. Několikrát jsem se přistihla, že dělám awww, když si Spectre chytře vzpomněl na něco z minulých filmů. Navíc funguje jako skvěle natočený samostatný film. Režie, kamera i soundtrack jsou brilantní (úchvatná je předtitulková sekvence - mimochodem, všimněte si prvního několikaminutového nepřerušovaného záběru!). Spectre je zkrátka co se filmové kvality někde jinde než třeba většina "moorovek" (nekamenujte mě, prosím). Je to nádherně natočený film s evropským feelingem (lokace jsou krásné i reálné zároveň). A nemůžu si pomoc, líbila se mi silná bond girl (fešanda Lea Sedoux) i fakt, že tentokrát uvidíme v akci celý tým MI6 - škoda jen, že jsme se nedočkali dalších 00 agentů, snad příště... Co nefunguje: záporák a celé to napojení na Bondovu minulost. Nedomrlé, nevýrazné, nefunkční. Waltzův padouch nesáhá Le Chifrovi nebo Silvovi ani po kotníky. Pořadí nej "craigovek" tak pro mě je: Casino Royale, Skyfall, Spectre, Quantum of Solace.(10.11.2015)

Fragmenty času. Dekáda po dekáde, prenesené do doby Nolanovej. Najpamätnejším pre mňa zostane asi (SPOILER) opätovné znovuobjavenie Blofelda. A pritom som ho po tom rýchlom výbuchu čakal (Koniec SPOILERu). Pamätáte rok 1979, pane Bond? Chcem Vás tam zas! Už by to šlo aj vážne(27.12.2015)

Fantastický Bond, ale on by ten film mohl klidně fungovat sám o sobě i bez své značky. V mnohém je to podobné dalším agentským filmům posledních let, takže nic nového to nenabizí. Ale ono to baví a baví to parádně. Ve všech směrech lepší než Skyfall, který mě nudil otravným Bardemem a ženskými hrdinkami tak mdlými, že se mi chtělo brečet. Waltz je tady hravě zlý jako vždy, ale největším překvapením byla Lea Seydoux, která je Craigovi rovnoprávným partnerem. Ta romantická část by potřebovala pár záplat, ale upřímně mi to takhle stačilo. Film i přes svou délku odsýpá. Miluju fakt, že ten film nestojí jen na Craigovi (který je vynikající), ale využívá všech vedlejších postav. Whishaw zaslouženě dostal více prostoru. No a ať už je další Bond jakýkoliv, ráda budu předstírat, že Spectre celou sérii zakončil, protože ten konec byl perfektní.(7.11.2015)

Dobrej film se zoufale debilním naroubováním nově pořízené licence na nejlegendárnější zločineckou organizaci. Výchozí zápletka to prostě zabila, asi má povolení zabíjet (hahaha). PS: Madelaine na začátku dalšího dílu umře, to je tutový. A kompletní remake V tajné službě jejího Veličenstva rozehraný do dvou dílů bude na světě. Job´s done, Bond is dead.(17.11.2015)

Po vynikajícím Skyfallu, jenž je po Zlatém oku jedinou bondovkou, která se mi líbila, jsem se na Spectre moc těšil. Má očekávání znatelně zchladila až první hodnocení a komentáře. Což je vlastně příčinou faktu, že jsem ve finále ani zklamaný nebyl, neb jsem ten film právě po prvních ohlasech čekal znatelně horší. Začneme-li positivy, musím zmínit skvělou skladbu Writing´s on the Wall, která u mne jednoznačně překonala jinak asi (mnohem) oblíbenější Skyfall od Adele. A bavili mne písmenkáři (QMC). A zde asi s positivy končíme. Film to není vyloženě špatný, ale je o ničem, nezapamatovatelný, nevýrazný, nudný, roztahaný, se slabými záporáky. Ale jako vždy, stamiliony jsou vydělány, Heinekeni nakoupeni, tak jakýpak copak... 60%(30.12.2015)

• pm

Léa S. je mi protivná na pohled, záporák byl ještě zoufalejší než posledně, ale to se mi alespoň líbil film, což o naprosto zbytečném Spectre říct nemůžu. A málo Moniky. Během celého filmu jsem se buď nudila nebo přemýšlela o ničem jiném. Třeba o smrtícím kouzlu Ralpha Fiennese ve filmech z devadesátých let, o cestování nebo o lidech v sále, kteří neustále chodili přes plátno a smskovali a jedli a rušili. Předevčírem večer jsem prostě měla chuť někoho zbít, hlavně majitelku hnusného parfému o řadu za mnou. Ale rozhodla jsem se během projekce, že příští rok se vypravím do Benátek a zkusím zlomit svůj odpor ke karnevalům a cirkusům všeho druhu. Takže jinak v ničem objevný, nevtipný a prázdný film, který pro mne hodnotit nemá smysl. Jedna hvězdička za štěkajícího lva mgm: miluju ten moment a v kině dvakrát. Druhá hvězdička za perfektně nasvícené a nasnímané římské ulice a památky, po kterých jsem se shodou okolností potulovala minulý víkend: mám to město čím dál raději. Ale pokud v příštím filmu Bonda nevezme znovu skvělý Craig nebo alespoň Michael Fassbender a Bondgirl nebude krásná, pustím si znovu Casino Royale a kašlu na celého dablnulového agenta.(6.11.2015)

Najbondovskejšia Craigovka. Som sklamaný ale najväčší problém je, že to nie je tak úžasné ako Skyfall. Má to síce dosť blbý rytmus ale aj napriek tomu opäť výborná popcornovka akú môžme od tejto série očakávať. A nejaký Quantum of Solace a rovnako aj mnoho predchádzajúcich častí to strká s prehľadom do vrecka. 8/10 P.S. Logické blbosti a nerealistické správanie postáv odmietam pri bondovkách riešiť(11.11.2015)

Čím víc šel Mandes do hloubky Bondova charakteru ve Skyfall, tím víc teď míří k jeho povrchu. Prázdný exhibicionismus tu čiší z každého záběru, z každé stránky scénáře. Otázkou je jak moc je to chyba, protože... právě to byl Bondovský trademark odjakživa, a tak jako se vrací Bloefeld, tak se vrací i zbytek žánrového standardu. Spectre je možné tedy brát jako plynulé pokračování Craigovské série, dekonstruující mytologii postavy do základů, aby pak byla vystavěna v postmoderním hávu znovu do povrchově identické podoby. Spectre JE selhání, ale jen v tom, že ač nepostrádá na významech, rozhodně postrádá na švihu - jak hlavní postavy, Craig ten návrat k nonšalanci neumí prodat, tak obzvlášť režie, Mandes protahuje scény k neúnosnosti tam, kde by měl už dávno stříhat a ve filmu mu tak nejméně půlhodina přebývá. Což je po dokonalém Skyfall hodně velká škoda. 7/10(21.3.2016)

Som presvedčený, že Bond primerane dávkovaný škodí až v množstvách, ktoré Hogo Fogo ignoroval. Nevidel som všetkých Bondov, nemám potrebu vidieť všetkých Bondov, ale sú chvíle, keď sa s mozgom fungujúcim na polovičný výkon pokojne pozerám niektorý z posledných výtvorov a nemám vážnejšie výhrady.(23.6.2019)

Velmi milé překvapení, zase jednou naprosto tradiční Bond, James Bond. A poslední scéna dává tušit mnohé.(2.12.2015)

• mat.ilda

Tady jde snad už o povolení natáčet! Pominu-li dynamické intro s měkkým dosedem, skvělý mexický vintage look a úžasnou chůzi Craigovu, jsem na začátku a zároveň i na konci výčtu kladných zážitků... tak schválně - úvodní píseň totálně nechytlavá a s Bond girls - velká šlápota vedle, tak šestačtyřicítka, nejmíň! Bond hodně slevil z nároků - jedna sotva živá, druhá ošklivá a ostatní všechno tragické figury... muchlovačky samoúčelné, rvačky nepřehledné, zápletka, ač aktuální (i James Bond se musí potýkat s globalizačním špehovacím systémem, doufám, že si alespoň zalepil webkameru náplastí, hňup), přesto vyčpělá... Prostě úplné mučení lebky zvané budík , jak pravil Osvald, na kterého jsem si spontánně vzpomněla, na střídačku s pořadem Sama doma, blahé paměti. Tohle prostě nebylo důstojné zakončení Craigovy bondovské mise. Agent v traumatu.(27.6.2016)

Nový Bond mě docela překvapil. Po tak slabých ohlasech sem čekal katastrofu a nakonec to tak špatné nebylo. Celé to uzavírá ságu předchozích třech filmů s Danielem Craigem. Režie se opět ujal Sam Mendes, ale už se mu to nepodařilo tak dobře ukočírovat jako u Skyfall. Už úvodní scéna s karnevalem v Mexiku mě zaujala. James Bond se vydává po stopách proslulé zločinecké organizace zvané Spectre. Jedná na vlastní pěst, takže to nemá jednoduché. MI6 má nového šéfa a ten mu to moc neulehčuje. Q tam má docela dost prostoru ale Moneypenny moc ne... Bond tedy postupně zjišťuje, že Spectre stojí za vším, co se mu v předchozích dílech stalo. Začíná tedy honička, během které procestujeme kus světa. I akční scény jsou dost povedené, i když místy trochu přitažené za vlasy. Ať už jde o scénu s helikoptérou nebo s letadlem. Trochu mě zklamalo, jak malou roli tam měla Monica Bellucci. Bond cestuje i s Léou Seydoux, která mi jako Bond girl přišla trochu nevýrazná. Cestování jim znepříjemňuje mlátička Dave Bautista. Christoph Waltz se jako záporák taky moc nepředvedl, ale asi to líp zahrát nemoh. Každopádně jsem zvědavý na dalšího Bonda, protože podle mě už ten příběh není kam posunout. Ale rozhodně tomu nejde odpustit příšerný song od Sama Smithe. "Jsem Mickey Mouse. Kdo jsi ty?" :D Recenze(8.11.2015)

O fous lepší než předchozí, o fous víc Bond než předchozí, jenže po skvělém mexickém prologu, kterému nechybí tempo, akce ani nadsázka, opět vše potáhne povlak průměru. Místo akční jízdy je tu umluvené drama, které jakoby omylem do akčního žánru zabloudilo z Divadla hlubokých forem v Mělké zahradě, navíc je to příliš dlouhé a občas nechtěně srandovní svou nesmyslností. Craig je stále stejné poleno, které se tváří jako ropucha a vztahové napětí mezi jednotlivými postavami je nulové. Ony ty postavy sice říkají, co k sobě cítí, ale vidět a cítit to není. A korunu všemu nasazuje v jedné z nejhorších bondovských titulkových skladeb Smtihova fistule, za kterou by nemusel styděť leckterý kastrát. Nová bondovka je další hořké zklamání. Pokud chcete parádní jízdu na téma "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina," dejte si raději Limonádového Joea.(14.8.2016)

// Sam Mendes povýšil formu ze Skyfall a natočil opravdu skvostně vypadající bondovku plnou rychlých aut, krásných žen (Monica Bellucci OMG) a velkolepých momentů. V čem ale naopak slevil byl scénář, který je zbytečné dlouhý a ještě zbytečněji zamotaný, ve výsledku tak Spectre smutně mrhá potenciálem, což je nejvíc znát na opakovaných zhlédnutích. Za chemii mezi Craigem a Léou Seydoux a taky van Hoytemovu úžasnou kameru (intro, Rakousko, Řím OMG) tak tak 7/10.(27.5.2019)

Nejslabší "nová" bondovka, u které jsem téměř usla... A ani Fiennes, Seydoux, ani Bautista ji nedokázali zachránit.(7.11.2015)

Úvodem snad pár slov, jak to mám obecně s bondovkami, než napíšu něco k tomu, jak na mě film jako takový působil. Většinu z předchozích bondovek jsem viděl, některé se mi líbí víc, jiné míň, ale jinak se o ně v podstatě nezajímám. Jsou mi ukradené diskuse kolem toho, kdo je nejlepší představitel Bonda, jakož i všechna ta omáčka kolem (jeho auta, hodinky, bondgirls, ústřední píseň, apod.), a vyloženě otravná mi přijde ta reklamní masáž s uvedením každého filmu, před níž v podstatě nejde nikam utéct (což jen v mých očích potvrzuje, že bondovky jsou v první řadě hlavně skvěle fungující stroj na peníze), což mě vlastně i do značné míry odrazuje od toho sem něco k filmu psát (nevybavuji si z letoška moc dalších filmů, které by tady ani ne týden od premiéry už měly téměř 4000 hodnocení, 400 komentářů a 3700 příspěvků v diskusi, která se zde vede od roku 2012 - dávno před tím, než vůbec tento film začat vznikat). Čili vzhledem k tomu, že nejsem bondovský fanda a do kina jsem na to vyrazil jen proto, že jsem dostal lístky v práci, asi výchozí podmínky nic moc, i když jsem pořád věřil tomu, že by to mohla být docela kvalitní odpočinková zábava, protože předchozí bondovky s Craigem se mi líbily, byť mě docela děsila ta 150 minutová stopáž. Rozjezd v Mexiku mě bavil hodně, ale jak po této sekvenci doběhly úvodní titulky a film se naplno rozjel, můj zájem o film postupně upadal, a ke konci jsem z něj byl už téměř otrávený - jednak si skutečně myslím, že je film moc dlouhý, a za druhé mi zde hodně vadil neobyčejný výskyt žánrových klišé a nepochopitelných dějových momentů, které ten film v mých očích degradovaly téměř až na úroveň nějakého béčka. Za sebe tak nemám problém souhlasit například s komentářem Civala - i já film viním z nevěrohodnosti, nevýrazného záporáka či nedostatku nějakého náboje - celý film na mě působil až pohříchu krotce, jako by měl být přístupný i těm nejmladším divákům - osobně bych zde ocenil mnohem více sexu, alkoholu, násilí, drahých aut, naturalismu a celkové dravosti, které se mi zde zoufale nedostávalo. Děsivá ústřední píseň Sama Smithe pro mě budiž poslední tečkou za filmem, kterému za sebe nemohu dát víc hvězd, ani kdybych se rozkrájel. P. S. Vidět ve filmu zestárlou Moniku Bellucci se pro mě rovnalo dost utrpení - ne že by na svůj věk nevypadala zachovale, ale pro člověka, který ji viděl hrát ve filmech v jejích nejlepších letech, je dost bolestné ji najednou vidět o 20 let starší - podle mě bylo dost nedůstojné ji do její role obsadit.(11.11.2015)

Hodně průměrný film. Bondovky s Craigem (Casino, Quantum i Skyfall) se od ostatních (20 předchůdců) liší: jsou temnější, drsnější a dost možná i reálnější, než ty staré Bondovky. Spectre, jako jediná Craigova bondovka, připomíná ty staré a to svým vtipem a nadhledem. Bohužel to se nedá říct o akci. Akce je hlavním kamenem úrazu: je ji tu málo a když už nějaká přijde, tak je taková nemasná neslaná, ať už jde o honičky, havárii letadla, rvačky nebo únik a výbuch nepřátelské základny. Dalším problémem je záporák, který patří k těm nejslabším protivníkům v bondovské historii. Závěrem: Craig mi vadí jako herec i jako chlap (špatně se na něj dívá a už od začátku mám za to, že jeho výběr na Bonda nebyl správný. Spectre je zdlouhavá, ukecaná a moc nenabízí.(26.2.2016)

Kvalit vtahující úvodní znělky už celý film nedosáhne. Celé je to takové opatrné (srabácký milostný scény), hrající na jistotu, fakt už okoukanej Waltz v tisíc a jedné roli, s málo exotickýma lokacema a s neuspokojivým závěrem. Ale nenudil jsem se.(13.11.2015)

1 2 3 4 5 6 7 8 18 35 51 68