Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

NucLe4r

Konečně jsem se dočkal! Daniel Craig alias 007 je zpět! Nemohl jsem ani dospat den před premiérou. A čekání se vyplatilo. Film je dokonalý ve všech směrech. Akce, příběh, hlášky, chladnost, napětí. Neskutečné. A jako automobilový fanoušek jsem nemohl ze scény, kdy Bond usedá do Aston Martin DB10 a DB5 .... ty auta jsou umělecké díla a filmu to dodává třešničku na dortu. Povinně zhlédnout! ()

kyrysar

Akční pasáže super, avšak jsem si připadal jako bych koukal na Smrtonosnou past s Willisem. Navíc to přemýšlení Bonda mi přišlo dost takové účelové až blbé. Dialogové části jsem chvílemi ani nesledoval, páč byli nudné až běda. Po výborném Skyfall je toto opravdu velké zklamání. Navíc jsem pomalu celý film měl pocit, že už Craiga jako Bonda prostě nechci vidět. ()

BoKo_CzT

Na to, aký som bol z Bonda niekoľko posledných dielov rozčarovaný, došlo s pánom Mendesom k riadnemu zlepšeniu. Som rád, že som sa nenechal odradiť pseudoamerickým, prehnane akčným začiatkom. Nabudúce ešte trochu ubrať na akčnosti, pridať na dialógoch a Bond sa stane pozerateľným. ()

dadoool

Tak nevím, po skyfall rozhodně zlepšení, ale jinak mě to teda moc nechytlo. Po odchodu Denchové se mi už postava M vůbec nezamlouvá, prostě to není ono. Ale chápu, že herci se po nějaké době asi změnit musí. Bond girl pro mě byla tentokrát naprosto největším zklamáním. Prostě neodpovídala mé představě té skutečné bond girl, nebo se ani nepřiblížila herečkám z minulých dílů. Pro mne prostě zůstává nejlepším dílem z této série Casino Royal a nic už to asi nepřekoná. Velmi se mi zalíbila úvodní píseň Writings on the wall. Přidávám pár procent za zlepšení po skyfall, ale jinak asi lepší 3*. ()

mouzi

Fraska od zacatku do konce. Totalne dementni scenar, obstarozni Bellucci sotva stihla roztahnout nohy a v podstate to cele svym minimalistickym vykonem zachranuje Waltz. V 21. stoleti nejsem zvedavy na triky a efekty ze 70ek, pokud to neni zamer. A dalsi hvezda dolu za tu kupu hoven, co byli filmari ochotni vypustit do ovzdusi kvuli petivterinove scene, ktera i tak nestala za povsimnuti (rozumej "stala uplne za picu"). Myslim, ze nektere zalezitosti se opravdu vyplati delat digitalne. ()

oSiSko

Môže byť. Bol to Bond ako má byť, skvelý záporák. Najlepšia scéna jednoznačne po použití hodiniek. Ja som sa opäť raz bavil. 80% ()

Sharlis

Tak teda takto nudného, nezáživného, herecky slabého a dejovo tupého Bonda som ešte nevidel. Craig a Waltz v takpovediac (zase) svojich typických úlohách. Waltz ma už nebaví keď hrá Waltza, Craig nehrá a miesto neho tam mohol byť hoc i Nicolas Cage a nebolo by rozdielu. Samotný príbeh mi prišiel ako absolútne lacný pokus akože ohúriť diváka niečím, ale stálo to za hovno až som sa miestami chytal za hlavu či to myslia vážne.Celá ta scéna s útekom Bonda zo stoličky, keď jej dal do ruky hodinky.... ach môj Boh srsly? Klišé je klišé, ale čo je moc to je moc nie? Práve pri tejto situácií som sa tešil na zaujímavé a kreatívne vyústenie a oni tam scenáristi napíšu takúto sračku. A ten výbuch, ktorým sa toľko chvália mi prišiel tiež odveci v rámci scény filmu, rovnako ako celá synergia ústrednej trojice, ktorej som to vôbec neveril. Bondov mám klasicky rád, ale tento diel.... fakt nie :D A jeden opening typu Kung Fury to nezachráni.... mňa to teda absolútne minulo a nudilo. ()

furrec

Pre mňa osobne jeden z najslabších bond filmov, taký nemastný - neslaný...Začiatok bol pritom rozhodne sľubný, ale akosi to postupne vyznelo doprázdna, proste sklamanie :/ ()

rigby

Další příběh o 007. Stále se jednalo o technicky nadprůměrný thriller, ale příběh trochu pokulhával a stopáž filmu byla až moc dlouhá. Po většinu času se nebylo na co dívat, čas byl vyplněn prázdnými nezáživnými dialogy, které děj nijak neposouvaly. Ale když už došlo na akci, stálo to za to. 4- ()

brasek

Od snímku Casino Royale smerujú Craigove bondovky kvalitou smerom dole. Tento diel má od Skyfallu lepší a prepracovanejší príbeh a zápletka je pôsobivejšia. Lenže nejako postrádam pointu, že SPECTRE bol za všetkým čo sme videli v predchádzajúcich častiach. Akcia... klasická na bondovku, žiaľ od Afriky /odstrelenie jedného ventila spôsobí zničenie celej oázy, Bond sa jednoducho prestrieľa von ako na púťovej atrakcii.../ je viac ako len pritiahnutá za vlasy. Christoph Waltz ako Blofeld, nuž... tohto herca nemusím a v tých krátkych "havlovkách" vypadal otrasne, až ma napínalo. ()

Pavlosos

Říkejte si co chcete, ale tenhle Bond především s notnou dávkou nadsázky a vtipu, možná i v kostře příběhu trochu předčí i dosavadní trilogii. A to se nejdená o akci, ale příběh, který je pro sérii 007 Daniel Craig závěrečný, tudíž i s nápadem rozbo- a doboření mafiánského ledovce se tenhle film více než podařil. Bavil jsem se a moc. 80% ()

Stuck

Ač tento díl Bonda čelil pomluvám, po jeho shlédnutí musím říct, že já jsem spokojen a moc se těším na pokračování, když nás tak navnadili.. ()

paradoxman

Nenapadlo by mě, že za komplet celou složitě propletenou Craigovou ságou o Bondovi bude žárlivost jednoho egoisty na nevlastního bratra. Ale tak už to v životě bývá, že ty největší šílenosti děláme z nejmalichernějších důvodů. Film nabídl přesně to, co se od něj dalo čekat a dokonce překvapil některými výbornými fyzickými scénami. Bond se opět nebojí být ten slabší a vítězit spíše chytrými nápady, než silou svých svalů. Ostatně i na namakaném Craigovi je už vidět, že mu táhne na padesát. Jen doufám, že mu Léa pořádně poléčí to jeho bolavé kolínko a za dva roky bude opět skákat z třetího patra rovnou do ladného parakotoulu. ()

Bezejmený

Pořád hrozné. Akčních scén je minimum a jsou naprosto odbyté. Bond z nich většinou vyjde za pár vteřin s absolutním přehledem. Inteligence a rozhodnost záporáků je naprosto mizerná. Hlavní záporák nepředvede téměř nic. Druhá dějová linka s M je naprosto odfláklá a v podstatě zbytečná. Snad všechny lokace (vyjma úvodní) jsou téměř nebo úplně liduprázdné. Jediné klady tak míří k herečkám. Léa Seydoux je úžasná, Monica je na plátně jen chvíli bohužel. Je opravdu škoda, že se Bond po výborných prvních dvou filmech odklonil na cestu starých bondů a jejich tuposti. ()

veverysiak

Tuším najnudnejší novodobý Bond, aj keď v podstate sa mu nič zásadné nedá vytknúť, a to je ten problém, ide o profesionálnu rutinu, čím je, bohužiaľ, povedané všetko, no a ešte to, že Daniel mi už lezie na nervy a bolo by ho treba pre vyhorenosť vymeniť, takže 60%. ()

cobislav

Po dobrém Skyfall bylo tohle pro mě velké zklamání. Dle mého nejslabší bondovka za posledních 10 let. Bond girl mě vůbec nezaujala a standartně kvalitní Christoph Waltz zde působil jako ten nejneškodnější padouch. Dokonce ani jizva přes obličej mu nedodala potřebný zabijácký šarm. 64% ()

lilekbig

BOND se vrátil a to v plné parádě! Zaprvé mě moc potěšilo to, že se vrátili Bondovi klasické hlášky a britský humor. Zadruhé, pro milovníky akce se jedná o jeden z nejlepších akčních filmů roku 2015. A zatřetí Spectre je podle mého názoru díky humoru, hláškám a tak nějak celkově o nejlepší 007 jízdu a tím pádem to shrnu takto. Čtvrté místo: Quantum of Solace - 75%, Třetí místo a zároveň druhé: Casino Royale a Skyfall - 90%, První místo: Spectre - 100% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům