Komentáře uživatelů k filmu (1 348)

A já si pochutnal. Určitě ne tolik jako při první Craigově štaci (Casino Royale), ale o zklamání, které jsem se po prvních reakcích bál, se nejedná. Pořád je to divácké blaho, pořád je to omámení mnoha smyslů. Živočišnější a razantnější, žádný nablýskaný Brosnan bez škrábance, prostě Daniel Craig je tu s námi počtvrté (tvůrci ho prezentují tak, jak ho máme rádi), Sam Mendes podruhé. Skyfall mi sedlo, ale oproti Spectre mělo překvapivě dost hluchých míst. Zesnulá M pověsí v posmrtné zprávě svého nejlepšího agenta na stopu zločinecké organizace, zatímco v Londýně se zase bojuje proti zrušení programu 00. Bond mezitím na vlastní pěst střídá kontinenty, zase trochu truchlí a nechává se obtěžkávat svědomím (a občas pokecá s myší), tvůrci připomínají staré šrámy, dostávají nás do Jamesovy osobní historie, půvabná Léa Seydoux se snaží přiblížit výsadnímu postavení Vesper a záporák Christoph Waltz jede na půl plynu, ač je zodpovědný za několik bolestných tragédií v životě agenta Jejího Veličenstva. Spectre byl drahý jak prase (tomu se říká královský rozpočet) a je to na něm cítit. Protahujeme se zajímavými lokacemi, vše začne leteckou akrobacií, nechybí honička v ulicích Říma, v zasněžených horách i rozbíjení interiéru vlaku s wrestligovým šampionem, které připomene onu přitažlivou syrovost z Casina Royale. Osobně jsem rád, že producenti volí namísto solidních řemeslníků „velké“ režiséry, kteří si libují v trochu jiných žánrech. Mendes udržel Bonda docela pevně ve svých rukou, obklopil se nejen výbornými herci (Britové a Britky, Francouzka, Italka, Rakušan, Dán, Ir, samozřejmě Američané), ale i mistry ve svých oborech (vedle kamery mě tentokrát moc potěšil skladatel Thomas Newman). Tahle série má své limity, tenhle model ale prostě baví. Jen jsem byl připravený na víc humoru, který nepřišel.(9.11.2015)

Další skvělá bondovka od Mendese. Má ovšem jeden opravdu velký problém a to je předchozí Skyfall. Celá zápletka s Blofeldem je na tom úplně stejně...nemůže se prostě a jednoduše rovnat předchozímu filmu. 89%(14.11.2015)

Skvělý návrat Bonda. Konečně mix klasických bondovských "klišé", které prostě dělají Bonda Bondem, ale v moderním pojetí. Není to stará pompézní bondovská pohádka, ale ani ostrý špionážní thriller předchozích Craigových filmů, které s bondovskou legendou neměly mnoho společného. Paradoxně největším záporem je samotný představitel hlavního hrdiny, kterému táhne na padesátku a působí unaveným dojmem. Nějak mu tu Bondovu energii nemohu uvěřit a Monica Bellucci už má také nejlepší léta dávno za sebou. A ano, jsou tu hluchá místa a nesmysly typu "ustřelím jeden plynový kohoutek a celé počítačové centrum vyletí do vzduchu". Ale celkově je to klasický Bond, který reflektuje moderní technologie a dokazuje, že i ve věku satelitů a vševidoucích počítačových sítí nepatří program agentů 00 do starého železa.(14.11.2015)

"Bude to dlouhý, tmavý a nudný" říkali mi. Mně se to líbilo. Uznávám, Skyfall jsem viděl před dlouhou dobou a v šílené kvalitě - proto jsem z něj nebyl nadšen. Zpět k Spectru - nečekal jsem nic extra. Výsledek mile překvapil. Přiznávám, že prostřední část filmu se vleče. Závěrečná 3/4 hodinka je výtečná. A konečně nějaká BondGirl! 75%(14.11.2015)

I když se mnou možná nebude spousta lidí souhlasit, chci říct: "nechci nikomu vnucovat svůj názor" tak je to nejlepší z posledních bondovek s Craigem. Nebyl to film, kdy bych si po skončení řekl: "A to bylo všechno?" - neměl jsem vůbec pocit, že by něco chybělo. Potom, co se mi nelíbilo Skyfall ani dva předešlé díly, se tento vrací do starých kolejí: více vtipů, jistá nesmrtelnost hlavního hrdiny a konečně měl taky hračky! V předchozích dílech mi opravdu moc chybělo auto s raketami, dýmem atd. nemám co víc dodat *****(14.11.2015)

• Zizou_

Upřímně mě překvapuje, že většina lidí nejde se svým hodnocením pod 3 hvězdičky. Tenhle "film" s přehnanou stopáží je jenom továrna na peníze s neskutečně umělým nasazením organizace "Spectre" o které nebylo v minulých dílech s Craigem ani zmínky. Obsazení Christophera Waltze jsem se bál ještě před zhlédnutím filmu, a je fakt, že takhle slabého záporáka jsem v Bondovce snad ještě neviděl. Jednoznačně nejslabší díl s Craigem – ono možná není na škodu, když se ti režiséři jednotlivých Bondovek střídají.(15.11.2015)

Mendes se snaží, aby od tradičních bondovek bylo upuštěno a stalo se z JB značky AAAA titul. Už nezáleží na tom, co dělá Bond, už nezáleží, kolik je tam akce, jaká je to akční podívaná pro pořádný borce, kteří sní o svém DB10. Po úvodní strašném uvodním dusícím se songu přichází pětiminutová scéna s konstantním záběrem ulice, kdy rytmus festivalového průvodu kopíruje hudba v pozadí. Nádhera. Perfektně natočeno a teprve teď jsem si uvědomil, jak byl Skyfall neméně úžasný, protože jsem plně pochopil, o co scénáristům jde, a že Bond už nebude ten proutník, kterýho neškrábne žádná kulka, už to není jenom o Licence to kill, už to není destrukce aut a už to není jenom pití Martini. Po krizi středního věku přichází film o hledání smyslu jeho služby u Jejího Veličenstva , který teprve vyústí v další bondovce, kde se Bond už konečně ožení nebo umře.(15.11.2015)

Nebyl to tak silný příběh jako Casino Royale nebo Skyfall, ale opět to byl Bond, takový jaký má být. Nezklamal mě ani to nebylo nad moje očekávání, ale furt to byl pro mne super filmový zážitek. Bondgirl? Mohli najít lepší kousek a naopak se mi hodně líbily vtipné vsuvky, které vždy aspoň na chvíli odlehčily akční běh filmu. Za mě určitě 5*!(15.11.2015)

Ta roztřesená kamera mne bude strašit ve snech! Nějak mám vždycky pocit, že když už ji filmaři použijí, je tomu proto, že je nutné zakrýt neschopnost herců se realisticky porvat. Když to bylo ve vlaku, dejme tomu, ale pokaždé? A ta počáteční Craigova snaha zabít pilota helikoptéry byl tedy Bondův nevydařený pokus o sebevraždu, že jo? Větší hloupost jsem neviděla. Hodnocení zvedá jen bondovská nostalgie.(15.11.2015)

• DrobnohledX

Celá série bondů končí 20tou bondovkou. Tady ty další sračky - "bondovky" nemají s bondem zhola nic zpolečného - tedy kromě toho že parazitují na jménu Bond.(16.11.2015)

Byl jsem včera v kině a trochu jsem měl pocit, že se Craig loučí s rolí Bonda. JInak se mi film líbil a 150 minut jsem neměl problém tenhle film sledovat. Stále si nemůžu zvyknout na to, že Bond už není tak nějak ten agent na 120 % jako Brosnan. U něj jsem neměl pochyby že z toho vyvázne. Film je dobrý. Výběr Bond girl se konečně příblížil reálné ženě a ne prostoduché modelce. Stejně nejlepší je prostě Moneypenny.(16.11.2015)

Silný nástup filmu vystrieda klasický Bond akého mám rád. S pridanou hodnotou humoru, zaujímavej zápletky, hutných postáv a dynamického deja. Skoro vo všetkých ohľadoch som bol spokojný. Pár hluchých scén sa nájde ale nekazia celkový dojem. Už Skyfall ukázal, že Bond sa vrátil a Spektre ho dôstojne nasleduje.(16.11.2015)

S Danielem rozhodně nejslabší Bondovka.(16.11.2015)

Po prvním shlédnutí, kdy jsou dojmy stále čerstvé, můžu napsat (v rámci Craigovských bondovek ) - Lepší než Skyfall, ale Casino to není. Nejprve tedy PLUSY: Spectre má dobrou výpravu, všechno na sebe příjemně navazuje. Trošku mi to v tomhle připomnělo éru špionážek Moorovské éry, což jsem velmi kvitoval. Další pozitivem byla práce kamery (nejenom akční scény, ale např. i záběry v Rakousku byly parádní). Potěšil mě i nabouchaný záporák, který nechal lehce vzpomenout na legendárního Zuba. Líbila se mi i ponurá atmosféra, která k tomu filmu dobře pasovala. Taktéž dialogy se povedly a nepostrádaly vtip. No a MÍNUSY: Hlavní záporák, Waltz mi příliš nesedl. Nic moc z něj nevyzařovalo a přišlo mi, že ho ta role příliš nebaví (na druhou stranu, díky za kocoura snížka). Pro mě stále Blofeld number one je T. Salavas :)) . Stejně tak hlavní Bond girl v podání Léy Seydoux. Ona dělala co mohla, ale vzhledem byla daleko za Denis Richards a zajímavostí zase o parník za Evou Green. Zklamal mě i otevírací song, jehož autor by se mohl s tímto cajdákem pouze uklonit před Shirley Bassey a jejím Goldfingrem, Nancy Sinatrou a jejím You only live twice či před zlatým okem Tiny Turner. Ve filmu taktéž byla spoustu nelogičností jako např. ta, že ačkoliv Spectre ví o Bondovi všechno, tak při mučení nikoho nenapadne, že jeho hodinky ho už tisíckrát vyvedly z průseru, ale oni mu je stejně nesundaj. Jasně, nějak se z toho dostat Bond musí, ale tvůrci se musí alespoň trošku snažit. V neposlední řadě se nevyvedla délka filmu. Dalo se to zeštíhlit alespoň o 15-20 minut minimálně. Pak tu máme ještě jedno mínus, který je ale zároveń i plusem. Tím, že film není vlastně vůbec originální a často to byla pouze vykrádačka starých Bondovek (namátkou Srdečné pozdravy z Ruska, Žít a nechat zemřít, Špion, který mě miloval, Chobotnička, Casino Royale,...), tak si zase člověk s chutí trošku zavzpomínal i na éru, kdy Bondovky byly opravdu stopro Bondovkami. No, abych to nějak uzavřel. Tenhle koment je pouze malým vypíchnutím toho, co mě právě napadlo. Určitě zaslouží recenzi hodnou délce filmu. Za mě jsem rád, že Craig se stal Bondem a sérii obohatil zase o něco nového. Už to ale stačilo. Myslím, že i ten závěr byl stylově natočen a Craig tak může s klidem a úctou rozloučit, protože v roli určitě nezklamal a může být se svou prací spokojen. Bondovi už ale nemá co dát (to samé režiséř Mendes). Ted jsem zvědavej, s čím přijdou tvůrci dále.(17.11.2015)

Rozhodne nie najlepší Bond, skôr priemerný keďže Skyfall nastavil laťku vysoko. Musím však pochváliť úvod pretože ten neodpustiteľný bondovský začiatok vždy pretáčam no tento si budem ešte dlho pamätať.(18.11.2015)

Nejdelší Bondovka, ale výborná. Skyfall je lepší, ale Spectre je hned v závěsu. Film odsýpá, skvělý padouch v podání Ch. Waltze a Bond jak má být. Pro mě výborné pokračování :-)(18.11.2015)

Spectre je určitě ze všech craigovských bondovek ta nejklasičtější. Celkem dobře a pečlivě staví na známých znacích série a znovu nám představuje staré známé záporáky, a však v modernějším podání. Christoph Waltz podává opět skvělý výkon a jeho role Blofelda je správně komorně vyšinutá a zároveň chladná. Najdeme tam vše, co je bondovské. Krásné ženy (Monica Belucci je prostě nesmírně sexy a půvadná, ať si kdo chce co chce říká s ohledem na její věk), ikonické postavy, vodku s martiny, krásná auta (ano, dojde i na to nejklasičtější), Bond, James Bonda, špionážní akci, úvod s průzorem hlavně a spoustu dalších věcí. Rozhodně musím vychválit hudbu, která je opravdu skvěle atmosférická, rytmická, dynamická a dojde i na klasické melodie. Stejně tak famózní je práce s kamerou a to především v úvodu filmu v Mexiku. Vlastně v nové bondovce není asi nic, na co bych si mohl stěžovat, a však přece jen mám pocit, že minule to bylo hlubší a trochu více vážnější. A Javier Bardem je možná přece jenom výraznější záporák. Nic však nemění na tom, že Spectre je velmi povedený film. Čtyři hvězdičky s plusem má zcela zaslouženě.(18.11.2015)

no dávam 4 hviezdy ale veru Skyfall sa mi páčil viac, tento film sa mi zdal veľmi dlhý a zápletka komplikovaná, ale na druhú stranu akčné scény boli výborné, ozaj vidno tie investované peniaze. Monica Belluci sa objavila len krátko, škoda. no dúfam že filmu sa bude finančne dariť aby som som si ešte raz mohol pozrieť film s Danielom Craigom.(19.11.2015)

Všechno dobré, až na délku. Poslední třetina se hrozně vlekla a film by potřeboval trochu zkrátit. Na druhou stranu pomalejší děj ve spojitosti s vynikající kamerou činí ze Spectre jednu z nejvíce atmosférických bondovek vůbec. Děj je příjemně naivní a nejvíce se podobá těm vůbec nejklasičtějším kouskům - Dr. No a From Russia with Love. Že je film skoupý na velké akční scény, to vůbec není na škodu. Spectre je spíše komorní film o tom, že Bondův přístup k řešení problému je mnohými považován za zastaralý, a v tomto jde Spectre ještě dále než Skyfall. Bond je zde prezentován jako taková zrezlá, stará, unavená, leč plně funkční mašina na (ne)zabíjení a řešení problémů a pouze jeho nejbližší nadřízení a kolegové si ještě uvědomují, že je tou nejlepší zbraní proti zlu, ačkoliv i oni už rychle ztrácí půdu pod nohama. Na maximální hodnocení to oproti Skyfall není, ale i tak je Spectre skvělý film. A má jednu z nejlepších předtitulkových scén v bondovských dějinách.(19.11.2015)

Musím přiznat, za mě hodnotím asi jako nejpovedenější Craigovu Bondovku. Jsem opravdu nadšen ani chvilku jsem se nenudil, odkazy a návrat více ke kořenům Bondovek mě bavily. Zápletka v podobě naprostého nesoukromí jedince je strašidelná a Waltz v roli hlavního záporáka působil obstojně. Hodnotím na 90%.(19.11.2015)

Klasická bondovka(ale z tých lepších),ktorá sa má čo učiť od Bourna,no jednoducho zábava bez nejakého super príbehu a vcelku dobrá akcia.A tan ksicht Craig mi nejako začal do role Bonda pasovať.Asi som si naňho už zvykol.(19.11.2015)