Komentáře uživatelů k filmu (1 343)

Tak tohle bylo dlouhý jak cesta do Mukačeva a zpátky. Sam Mendes umí pracovat z obrazem to ano, ale pokud jde o jednotlivý scény zapoměl zřejmě na kouzelné slovíčko "stop" a tak Spectre působí zbytečně natahovaně. Osobnost hlavního padoucha, ale bohužel i bond girl je na úrovni papírovýho kelímku. Obě postavy jsou scénaristiky naprosto odfláklé, navíc Waltzova herecké invence je jen trapná kopie z Djanga a Panchartů. Závěrečné finále nám už předved Usain Bolt na atletickým mistroství ve Vítkovicích, takže tady se nadšení taky zrovna nekoná. Profesionálně natočená rutina ze který jsem ještě teď nervozní jak klokan na trampolíně.(10.11.2015)

• DrobnohledX

Celá série bondů končí 20tou bondovkou. Tady ty další sračky - "bondovky" nemají s bondem zhola nic zpolečného - tedy kromě toho že parazitují na jménu Bond.(16.11.2015)

Byl jsem včera v kině a trochu jsem měl pocit, že se Craig loučí s rolí Bonda. JInak se mi film líbil a 150 minut jsem neměl problém tenhle film sledovat. Stále si nemůžu zvyknout na to, že Bond už není tak nějak ten agent na 120 % jako Brosnan. U něj jsem neměl pochyby že z toho vyvázne. Film je dobrý. Výběr Bond girl se konečně příblížil reálné ženě a ne prostoduché modelce. Stejně nejlepší je prostě Moneypenny.(16.11.2015)

Silný nástup filmu vystrieda klasický Bond akého mám rád. S pridanou hodnotou humoru, zaujímavej zápletky, hutných postáv a dynamického deja. Skoro vo všetkých ohľadoch som bol spokojný. Pár hluchých scén sa nájde ale nekazia celkový dojem. Už Skyfall ukázal, že Bond sa vrátil a Spektre ho dôstojne nasleduje.(16.11.2015)

S Danielem rozhodně nejslabší Bondovka.(16.11.2015)

Po prvním shlédnutí, kdy jsou dojmy stále čerstvé, můžu napsat (v rámci Craigovských bondovek ) - Lepší než Skyfall, ale Casino to není. Nejprve tedy PLUSY: Spectre má dobrou výpravu, všechno na sebe příjemně navazuje. Trošku mi to v tomhle připomnělo éru špionážek Moorovské éry, což jsem velmi kvitoval. Další pozitivem byla práce kamery (nejenom akční scény, ale např. i záběry v Rakousku byly parádní). Potěšil mě i nabouchaný záporák, který nechal lehce vzpomenout na legendárního Zuba. Líbila se mi i ponurá atmosféra, která k tomu filmu dobře pasovala. Taktéž dialogy se povedly a nepostrádaly vtip. No a MÍNUSY: Hlavní záporák, Waltz mi příliš nesedl. Nic moc z něj nevyzařovalo a přišlo mi, že ho ta role příliš nebaví (na druhou stranu, díky za kocoura snížka). Pro mě stále Blofeld number one je T. Salavas :)) . Stejně tak hlavní Bond girl v podání Léy Seydoux. Ona dělala co mohla, ale vzhledem byla daleko za Denis Richards a zajímavostí zase o parník za Evou Green. Zklamal mě i otevírací song, jehož autor by se mohl s tímto cajdákem pouze uklonit před Shirley Bassey a jejím Goldfingrem, Nancy Sinatrou a jejím You only live twice či před zlatým okem Tiny Turner. Ve filmu taktéž byla spoustu nelogičností jako např. ta, že ačkoliv Spectre ví o Bondovi všechno, tak při mučení nikoho nenapadne, že jeho hodinky ho už tisíckrát vyvedly z průseru, ale oni mu je stejně nesundaj. Jasně, nějak se z toho dostat Bond musí, ale tvůrci se musí alespoň trošku snažit. V neposlední řadě se nevyvedla délka filmu. Dalo se to zeštíhlit alespoň o 15-20 minut minimálně. Pak tu máme ještě jedno mínus, který je ale zároveń i plusem. Tím, že film není vlastně vůbec originální a často to byla pouze vykrádačka starých Bondovek (namátkou Srdečné pozdravy z Ruska, Žít a nechat zemřít, Špion, který mě miloval, Chobotnička, Casino Royale,...), tak si zase člověk s chutí trošku zavzpomínal i na éru, kdy Bondovky byly opravdu stopro Bondovkami. No, abych to nějak uzavřel. Tenhle koment je pouze malým vypíchnutím toho, co mě právě napadlo. Určitě zaslouží recenzi hodnou délce filmu. Za mě jsem rád, že Craig se stal Bondem a sérii obohatil zase o něco nového. Už to ale stačilo. Myslím, že i ten závěr byl stylově natočen a Craig tak může s klidem a úctou rozloučit, protože v roli určitě nezklamal a může být se svou prací spokojen. Bondovi už ale nemá co dát (to samé režiséř Mendes). Ted jsem zvědavej, s čím přijdou tvůrci dále.(17.11.2015)

Rozhodne nie najlepší Bond, skôr priemerný keďže Skyfall nastavil laťku vysoko. Musím však pochváliť úvod pretože ten neodpustiteľný bondovský začiatok vždy pretáčam no tento si budem ešte dlho pamätať.(18.11.2015)

Nejdelší Bondovka, ale výborná. Skyfall je lepší, ale Spectre je hned v závěsu. Film odsýpá, skvělý padouch v podání Ch. Waltze a Bond jak má být. Pro mě výborné pokračování :-)(18.11.2015)

Spectre je určitě ze všech craigovských bondovek ta nejklasičtější. Celkem dobře a pečlivě staví na známých znacích série a znovu nám představuje staré známé záporáky, a však v modernějším podání. Christoph Waltz podává opět skvělý výkon a jeho role Blofelda je správně komorně vyšinutá a zároveň chladná. Najdeme tam vše, co je bondovské. Krásné ženy (Monica Belucci je prostě nesmírně sexy a půvadná, ať si kdo chce co chce říká s ohledem na její věk), ikonické postavy, vodku s martiny, krásná auta (ano, dojde i na to nejklasičtější), Bond, James Bonda, špionážní akci, úvod s průzorem hlavně a spoustu dalších věcí. Rozhodně musím vychválit hudbu, která je opravdu skvěle atmosférická, rytmická, dynamická a dojde i na klasické melodie. Stejně tak famózní je práce s kamerou a to především v úvodu filmu v Mexiku. Vlastně v nové bondovce není asi nic, na co bych si mohl stěžovat, a však přece jen mám pocit, že minule to bylo hlubší a trochu více vážnější. A Javier Bardem je možná přece jenom výraznější záporák. Nic však nemění na tom, že Spectre je velmi povedený film. Čtyři hvězdičky s plusem má zcela zaslouženě.(18.11.2015)

no dávam 4 hviezdy ale veru Skyfall sa mi páčil viac, tento film sa mi zdal veľmi dlhý a zápletka komplikovaná, ale na druhú stranu akčné scény boli výborné, ozaj vidno tie investované peniaze. Monica Belluci sa objavila len krátko, škoda. no dúfam že filmu sa bude finančne dariť aby som som si ešte raz mohol pozrieť film s Danielom Craigom.(19.11.2015)

Všechno dobré, až na délku. Poslední třetina se hrozně vlekla a film by potřeboval trochu zkrátit. Na druhou stranu pomalejší děj ve spojitosti s vynikající kamerou činí ze Spectre jednu z nejvíce atmosférických bondovek vůbec. Děj je příjemně naivní a nejvíce se podobá těm vůbec nejklasičtějším kouskům - Dr. No a From Russia with Love. Že je film skoupý na velké akční scény, to vůbec není na škodu. Spectre je spíše komorní film o tom, že Bondův přístup k řešení problému je mnohými považován za zastaralý, a v tomto jde Spectre ještě dále než Skyfall. Bond je zde prezentován jako taková zrezlá, stará, unavená, leč plně funkční mašina na (ne)zabíjení a řešení problémů a pouze jeho nejbližší nadřízení a kolegové si ještě uvědomují, že je tou nejlepší zbraní proti zlu, ačkoliv i oni už rychle ztrácí půdu pod nohama. Na maximální hodnocení to oproti Skyfall není, ale i tak je Spectre skvělý film. A má jednu z nejlepších předtitulkových scén v bondovských dějinách.(19.11.2015)

Musím přiznat, za mě hodnotím asi jako nejpovedenější Craigovu Bondovku. Jsem opravdu nadšen ani chvilku jsem se nenudil, odkazy a návrat více ke kořenům Bondovek mě bavily. Zápletka v podobě naprostého nesoukromí jedince je strašidelná a Waltz v roli hlavního záporáka působil obstojně. Hodnotím na 90%.(19.11.2015)

Klasická bondovka(ale z tých lepších),ktorá sa má čo učiť od Bourna,no jednoducho zábava bez nejakého super príbehu a vcelku dobrá akcia.A tan ksicht Craig mi nejako začal do role Bonda pasovať.Asi som si naňho už zvykol.(19.11.2015)

Když vezmu v úvahu, že Spectre měl být vyvrcholením craigovské série pojaté více "do hloubky", přijde mi poslední díl (aspoň předpokládám že poslední) této série nadmíru hloupoučký a povrchní. Jakoby tvůrci nevěděli, co si s nejobávanějším bondovským protivníkem počít. Aby divákům bylo jasné, že Blofeld je fakt ultrapadouch a stál za všemi dosavadními Bondovými útrapami, Christopher Waltz to neustále dokola omílá a nakonec nalepí na zeď všecky zásadní postavy z minulých dílů. A to je všecko...Fajn úvodní scéna v Mexiku, fajn bitka ve vlaku. Úvodní titulky poměrně hrozné.(19.11.2015)

Prostě bondovka...(20.11.2015)

Pár opravdu dobrých akčních scén,ale to tak nějak u Bonda očekáváme.Jinak zbytečně dlouhé = nudné.Dnes se dá natočit vše,tak kde jsou jeho pověstné ''hračky'' ? Bond je bit jako žito,to ve starších filmech bylo nemyslitelné.Nemůžu říct,že je to propadák,jen trochu slabší bondovka.Asi to nebude jen můj názor,protože v Lbc kině lidi odcházeli pro občerstvení a pár řad před námi to někoho zajímalo tak moc,že si radši hrál s mobilem...Ach Brosnane Brosnane,ty to vidíš...(21.11.2015)

Stojí za to vidět, i když o čtvrtou * u mě tenhle kus s vypilovaným vizuálem a sympatickými (i nápaditě obsazenými) postavami připravila neschopnost dotáhnout námět s velkým potenciálem do propracovaného, komplexního a přitom svěžího scénáře. Prostoru a času na to měli tvůrci až až. Rozumějte - není to trága: jen takový ten případ ,,mohlo to být tolik lepší..."(22.11.2015)

Jak jsem se těšil na další bondovku, jsem trošičku rozčarován. Je pravda, že bondovky od Casina Royal po Spectre více méně na sebe navazují, což dříve nebylo. Určitě Spectre není takový propadák, jaký byl podle mne Quantum of Solace. Jen mi tam chybělo jakési napětí a švih, který měl Skyfall. Ale na druhou stranu příjemně se na to dalo koukat.(22.11.2015)

• lajkus

ŠPOILERY Tak tohle se nepovedlo... Bylo to dlouhý jak týden, pitomý.... Ale popořadě... CO SE POVEDLO : 1. Úvodní scéna je skvělá (teda do tý doby než přijde na akci, což je výbuch, pád, pak jde Bond za člověkem a pak se točí vrtulník - akční scéna na hovno u které jsem se nudou drbal prdeli)... 2. Úvodní titulky s písní jsou parádní - píseň sic nebyla zrovna můj šálek čaje, ale vizuál to zachránil... 3. Oba dva padouši - Dave Bautista a Christoph Waltz jsou ve svých rolích parádní..... 4. Scéna v Římě, kdy se Bond vloudí na zasedání Spektry je táké dobrá.... A TEĎ VŠECHNO CO JEST ŠPATNĚ : 1. Jak jsem řikal úvodní akce s točícím vrtulníkem byla nuda (nevim proč ale prostě byla)... 2. Monika Beluči se ve filmu ukáže, aby ji Bond vojel, její role ve filmu je žádná, jen řekne Bondovi kam má jet dál.... 3. Vlastně celá Bondovka je o tom, že Bond někam jede, tam mu řeknou kam jet dál a jede dál... 4. Honička Bonda s Bautistou v autech byla o ničem, furt jedou rovně, Bond telefonuje snaží se o komedii, Bautista čumí drsně a to je všetko.... 5. Léa Sedůx nechce Bonda vojet, nakonec ho vojede protože zabil člověka, nikomu ve vlaku není divný, že se 2 týpci snaží pozabíjet, jedem dál nezastavujem máme zpoždění či co?.... 6. Jakási podivná snaha udělat z Bonda postavu s minulostí, nesnášel jsem to už v předchozích, tady to jde do absurdna, to že se s hlavním zlounem zlá z minulosti by fungovalo jedině, kdyby jsme je někdy spolu viděli dřív, jinak to je ve filmu zbytečný.... 7. Dále je tu jakási podivná snaha navázat na Bondy minulosti (tzn. skrytá základna, zloun velí teroristické organizaci, bílá kočka).... 8. Likvidace zlounovy základny je lamácká, Bond 2x vystřelí a všechno vybuchne... 9. Po likvidaci základny měl film skončit, epilog v Londýně je naprosto zbytečný, nic nepřidává... 9. Snaha udělat z Manipeny, Q a M nějaký b-tým, co taky něco dělá, Bondofky byli vždy o Bondovi ne o sekretářce, šéfovi a magorovi za počítačem co hekuje... 10. A asi dalších 10 tisíc věcí, co mě srali....(23.11.2015)

Nie som Bond maniak, ale zas dobrý akčný film si pozriem rada. Ako nebolo to zlé, ale... Napriek mojim sympatiám k Christophovi Waltzovi musím uznať, že debilnejší zloduch bol už asi iba v Zlatom úde.(24.11.2015)

Na celém filmu měl pro mě největší sílu asi hned úvodní dlouhý záběr. Pak se odehrávala více-méně Bondovská klasika s tím, že ke konci mi ten děj přišel už zbytečne přeplácaný. Závěr nejlépe vystihla má kamarádka hláškou: ,,Neuvěřitelné útěky by měl dělat spíše kouzelník."(24.11.2015)