Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

ARI50

Celkem solidně jsem se těšil a měl i velké očekávání ale nakonec jsem dost spokojený není to úplně bomba na 5 ale pro mě je důležité že si mě pořád drží. A hudba se mi pořád nelíbí. ()

ancientone

SPECTRE je pre mňa 3tia najlepšia "bondovka" ( Po vrchole zlatej éry - Goldfingerovi a nesmierne sofistikovanom comebacku Casino Royale). Od formálne felliniovského intra cez srdce temnoty až po záverečný nádych On Her Majesty's Secret Service. Štúdia Bonda a veľká pocta celej sérii. Skĺbenie nadčasovosti bondovských prvkov a schopnosti regenerácie spôsobov, ktoré ich tak neopakovateľne držia v strehu. ()

Will_X

Ucházející "ukončení" - shrnutí předchozích dílů s D. Craigem. Bohužel, nedosahuje to takových kvalit(respektive tempa, nebo jak to nazvat), jako Skyfall, ale to se dalo očekávat. Bohužel mi přišlo, že potenciál hlavního záporáka, který mohl mít Ch.Waltz nebyl využitý na 100%, což je podle mě obrovská škoda. Každopádně parádní hudba(nejen akční výplach), "nečekaně" výborné úvodní titulky, sem tam nějaká ta přestřelka/ akce a bond girls. "Třešničkou na dortu" je hláška, snad jedna ze dvou vět D.Bautisti "shit". Sečteno podtrženo, já sem dostal přesně to, co sem očekával a sem naprosto spokojen. IMHO asi nejlepší opening scene, kterou sem v bondovce viděl. Aktuálně jen soundtrack se střihem scén filmu, ale i tak paráda. Krásných 80% ()

JASON_X

Možná jsem jen neměl tu správnou náladu, ale poslední Craigův Bond mě hodně zklamal. Zatímco předchozí tři jsem nadšeně a bez váhání vypětil, tady nevidím důvod ani pro čtvrtou hvězdu. Musím přiznat, že Spectre se mi dokonce jeví ještě slabší, než některé bondovky s mým neoblíbeným Bondem Brosnanem. Nepochopitelně slabý scénář s utahaným a nezáživným dějem. Směšný hlavní záporák. Craigovy hlášky, žerty a milostné avantýry jsou opět stejně trapné, jako hlášky a avantýry jeho předchůdců, ta tam je temná struna znějící v minulých třech dílech. Monica Bellucci, na kterou jsem se tolik těšil, se poníženě mihne v několikaminutovém štěku. A ještě mě hned na začátku naprosto znechutila ta nejhorší bondovská úvodní skladba všech dob - odpudivý kastrátský cajdák. Ubohé a žalostné, je tohle pokračování Craigovy Bondovské série. ()

Lucasion

„You are a kite dancing in a hurricane, Mr Bond.“ Po dokonalém vrcholu (Casino Royale) musel přijít menší pád (Quantum of Solace). A tak po velmi vydařeném Skyfallu musel následovat menší pád. Nicméně tento drobný pád začíná perfektním úvodem v Mexico city. Zatímco sledujeme svátek mrtvých jedním dlouhým střihem (aspoň to tak působí), můžeme se kochat ikonickou maskou Bonda. Po rychlém úvodu následuje parádní scéna s helikoptérou a klasický „bondsong“ může začít. Jsem možná jediný na světě, komu se písnička líbí. Krom dobře vytvořených titulků, si můžeme povšimnout Vesper a Silvy. Vracíme se tedy hezky do Londýna, aby příběh začal. Spectre je po vzoru Casina i dost cestovatelský, takže se s Craigem konečně podíváme na sníh do rakouských Alp a taky do africké pouště. Jednu z mnoha věcí, co fanoušek série ocení, jsou hezké odkazy na Conneryho éru. Například bílý oblek s červenou květinou ze Srdečných pozdravů z Ruska, nebo míření na myšku z Dr. No atd. Odkazů na předchozí filmy jsem napočítal alespoň sedm. Daniel tu opět dokazuje po celý film, že je skvělý Bond. Od drsných pohledů, tvrdých ran i po šarmantní úsměv. Nechybí limitované hodinky Omega a úchvatný Aston Martin DB10. (Ano, samozřejmě obě zničí) Návaznost na předchozí díly lze pochválit a líbí se mi, jakým směrem se Mendes vydává. Přes nevědomost, zlobu a návrat na scénu nás nyní čeká shledání s minulostí. Christoph Waltz je ač nepříliš výrazným, tak přesto skvělým protihráčem a Léa Seydoux mi ke Craigovi padne. Ano, ze Spectre jsou na hodně místech vidět finance za film. Ať už honička v Římě, nebo letadlo v Alpách. Ale s odstupem času vše funguje jak má. Spectre nezklamal a po vzoru předchozích tří filmů stále drží laťku kvality stejně vysoko. Po finální scéně se jen mohu snáz domnívat, že nás čeká ještě jedno temné a drsné představení našeho Agenta jejího Veličenstva. Takže chci hezky pátý díl a to do tří let. Zkrátka si jinak podřežu žíly já, pokud Daniel Craig ještě alespoň jednou neztvární Agenta s povolením zabíjet. 007 „Why did you come? - I came here to kill you. - And I thought you came here to die. - Well, it's all a matter of perspective.“ [Viděno v 4K] (95 %) ()

luka4615

007-24 Když jsem v roce 2012 odcházel z kina z projekce "Skyfall", říkal jsem si, že tohle je režisérův absolutní vrchol, že výše už Bonda prostě "dokopat" nemůže. A teď, v roce 2015, se to potvrzuje. Myslím si, že nejsem jediný, komu přišlo, že se zde opakuje stejná situace jako s Nolanovým Batmanem. "The Dark Knight" je absolutní vrchol, kdežto "The Dark Knight Rises" už jeho kvalit nedosahuje. Stejnou tezi můžeme aplikovat i u filmu Spectre. Ale to samozřejmě neznamená, že Spectre je špatný film, to ne. Spíše se zde opakuje stejná situace jako u Nolanova třetího netopýřího snímku. Oproti "Skyfall" jsou zde totiž patrné díry ve scénáři, které mně osobně občas narušovali kontinuitu celého příběhu, nicméně tento nedostatek vyvažuje perfektní akce, která je jedním slovem fenomenální a u které opět cítíte, že režisér má opratě zase pevně ve svých rukou. Speciální zmínku v mém komentáři si vysloužil Christoph Waltz, jehož pojetí záporné postavy, která nese jméno jednoho z největších padouchů Bondova univerza, je jedním slovem božské. Takže? Spectre není dokonalý film, jelikož pár chybiček zde je, nicméně 007 je zpátky - sice ne v takové výborné formě jako v roce 2012, ale i přesto na něm jde znát, že do akce jde pořád s vervou sobě vlastní. A to se přece také počítá, no ne? PS: Největším automobilovým vrcholem je zde prototyp Aston Martin DB10, vytvořený speciálně pro tento snímek. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Welcome, James. It's been a long time... and, finally, here we are.“ ()

Morholt

To bylo pořád keců o Monice Bellucci jako o nejstarší Bondgirl a ona se tam nakonec mihne na pět minut a tím to hasne. Hlavní Bondovou partnerkou byla Léa Seydoux a podle mě to nebyla příliš šťastná volba. Ne že by hrála vyloženě špatně, ale byla nevýrazná a co si budem povídat, není to ani žádná krasavice, která by své deficity mohla dohnat vzhledem. Ale to a málo Monicy jsou snad jediné výraznější výtky, které ke Spectre mám. Mendes po trošku unylém a zbytečně natahovaném Skyfall vsadil na to, co od série s 007 čekám, čili našláplou akci s vkusně přepálenými schopnostmi hlavního hrdiny, lehce nadsazenou zápletku se superpadouchem, trošku toho vtipu a nějakou scénu, která by film charakterizovala, což pro mě byla jednoznačně sekvence s letadlem. Christoph Waltz v roli záporáka pak byl už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu. 85% ()

Coleator

S touhle bondovkou nemám vůbec problém, skvělé obsazení, atraktivní prostředí, slušná akce - za mě spokojenost... ()

Sawy

Spectre je divný film. A podle mého především zbytečný dovětek craigovské trilogie, která měla jasný koncept a každá část (jakkoliv Quantum of Solace nemám příliš v oblibě) měla svůj pevně daný smysl. Ten čtvrté craigovce (jen těžko se mi ten film nazývá bondovkou) úplně chybí. Zaprvé dost podrývá konec Skyfall, což je vzhledem k Mendesovi na režijní sesli docela paradox. Zadruhé, vztah s bondgirl nedává smysl vzhledem ke Casino Royale a dost mi ničí vývoj, kterým si Craigův Bond během svých filmů prošel. Zatřetí, aby toho vrtání se v předchozích filmech nebylo málo, odhalení rozsáhlé zločinecké sítě, které se snaží události minulých filmů sesíťovat a naroubovat na Spectre, nejenže nedává moc smysl, ale ničí ty skvělé záporáky, díky kterým minimálně Casino a Skyfall zbožňuju. A co jsme dostali jako náhradu? Klasického zlosyna z ranku Christopha Waltze ve zručně zrežírovaném a evidentně velmi drahém filmu, který ale zoufale tápe po tom, co chce vlastně vyprávět. Ta vyprázdněnost, ve které všichni okolo vidí úžasnou koncepci a dekonstrukci Bonda jako postavy, mi přijde spíš jako tvůrčí vyhoření. Nebo vzdor Sama Mendese, který vůbec nechtěl dalšího Bonda točit a své nelibé pocity chtěl sofistikovaně přenést na diváky. Akční scény jsou na první pohled v pořádku, ale zoufale jim chybí jakákoliv dynamika, vedlejší postavy z předchozích filmů tady mají na oko své vlastní dějové linie, ale přitom je jim věnováno příliš málo prostoru na to, abychom si je jako diváci stihli užít a především - čtvrtý film, který zobrazuje Bonda jako zoufalce bez životní perspektivy, tentokát coby člověka, který ze setrvačnosti dělá práci, kterou nenávidí, už je prostě moc. Minimálně během jedné dekády a po již zmiňovaném konci Skyfall, který dával naději na něco odlišného. A je velká škoda, že to nepřišlo. S daným tvůrčím týmem (aneb rozhodně nepochybuji, že Mendes je stále dobrý režisér a Craiga pořád považuji za výborného Bonda) to mohl být velkolepý návrat ke kořenům. Představte si film, ve kterém by byly obsaženy production values Spectre s některými jeho highlighty (úvod v Mexiku, schůze Spectre, rvačka ve vlaku), a který by se zbytečně neutápěl v do sebe zahleděném bahně jakési podivné deprese. A místo toho by nám opět představil Bonda jako toho "smooth" tajného agenta v dynamickém špionážním fláku. Nevím jak zbytek peletonu, ale já bych to bral všemi deseti. 65 % ()

Shaqualyck

Nejdivnější bondovka. Craig obstál i napočtvrté, Mendes napodruhé nikoliv. Spectre neví, jestli být syrovým akčním spektáklem moderního střihu nebo kouzelně starosvětským filmem pro pamětníky. Stylové to je, vtipné taky (občas i nechtěně), problémem je těžkopádné tempo a naivita nerozhodného vypravěče, který neví (a dost možná ani nechce vědět) kudy dál. ()

aniiicka

Ani trošičku nesouhlasím se zdejším mírným zklamáním ostatních uživatelů. Za mě nejlepší Craigova Bondovka. Ano, film se mi líbil více než výborný Skyfall. Líbila se mi konzistentnost, skvělé, nápadité scény s atmosférou (počáteční karneval mrtvých v Mexiku, automobilové honičky po Itálii, cesta vlakem - takovým orient expresem). Něčím mi film připomínal nebo měl takový nádech...jako staré bondovky s Connerym...drsnější příběh, lehce ujetý padouch a nádech velké glamour romantiky. Vztah Bonda k Madeleine mi připomínal malinko G. Lazenbyho a Theresu z On Her Majesty's Secret Service, Pamatuju si, že jsem byla v loňském listopadu na premiéře a byla jsem úplně kaput, jak se mi to líbilo :) Dobře jen malá výtka - -titulní píseň se mi líbí, jen ten zpěvák opravdu nemusel zpívat tááák vysoko, ale stejně za mě ok i píseň. ()

RelaxMan

Čekal jsem, že Spectre bude jeden z nejlepších filmů roku 2015 a to se bohužel nestalo. Což, ale neznamená, že jde o špatný film. Daniel Craig jako Bond je opět výborný a zase mě přesvědčil o tom, že je to nejlepší Bond v celé historii. Obsadit jako záporáky Ch. Waltze a D. Bautistu byla též velmi dobrá volba. L. Seydoux jako Bond Girl není špatná, ale s E. Green se nedá srovnávat. M. Bellucci je dobrá, ale na plátně se moc neohřeje, což je docela škoda. Absence J. Dench jako M je příliš znát a díky tomu je i Bondův tým docela nevýrazný. Pokud bych, ale měl na Spectre něco vynachválit, tak je to určitě úvodní scéna bez jediného střihu. Ta mi vyrazila dech a beru jí za nejlepší kameramanský počin tohoto roku. Pak určitě akční scéna z jedoucího vlaku, kde se utká D. Craig vs. D. Bautista. Co se týče soundtracku, tak ten není špatný. Sam Smith pro hlavní Bond song sice není ideální volba, ale v pozadí skvělých úvodních titulek nakonec nevadí. Sice Spectre se stala nejdražší Bondovkou, ale ve výsledku to není moc znát, což je asi největší zklamání. Scénář se také mohl víc doladit. Co říci na závěr: Těším se moc na další Bondovku a doufám, že tentokrát se poučí z chyb a bude to zase stát za to. ()

cvutak

Než jsem se rozhodl si pustit v pořadí 24. bondovku, tak jsem si přečetl pár komentářů a byl jsem připraven na vše. 150 minut uteklo jako voda a já se bavil líp než u Skyfallu. Akorát jsem čekal že Monica Bellucci se ohřeje na plátně trochu déle, když byl kolem této role takový humbuk. Nakonec se mi dostavil pětihvězdičkový pocit, takže film hodnotím plným počtem. ()

Mike.Myers

Nuda. Furt to samí dokola. Lepší než Skajfoool. Ale je to vlastně na jedno brdo. Waltz si jel svůj standart, Craig neustále dokazuje, že víc než 2 stejný facky nedá a furt opakující se ksichty jedním slovem nudička.. Už pls poslouchej písničku Di sis dý END. ()

ScarPoul

Z odstupom času znižujem o 1*. Spectre malo svojho času byť akýmsi vyvrcholením Craigovho Bonda. Už len tým, že sa tu objavuje fan servis odkazujúci na iné Bondovky, ale aj fakt, že sa to nesie v tradičnejšom háve. Už len prítomnosť Blofelda je do určitej miery ikonická. Lenže ten film nefunguje po čase tak dobre, ako tie predchádzajúce časti. Romantická línia s Leou nie je dotiahnutá do takej miery, aby finále rezonovalo ako v prípade Casino Royale. A fakt, že Craig ako Bond už niekoľko krát túžil na konci nejako filmu odísť a nespravil to, je v mojich očiach až výrazne recipročné. Uberá to váhu rozhodnutiam a emocionálny vývin u postáv to značne podkopáva. Stále je to zábavná vec a v rámci kanónu aj funkčná. Len tomu po šiestich rokoch výrazne došiel dych. ()

GeusX

Tak nějak nevím... Po prvním shlédnutí mi připadalo, že z 007 udělali opatrovnickou chůvu a první co ženský řekne je, že ji musí ochraňovat. Takhle se snad nikdy nevykecával?! Od akcí jsem čekal krapet větší bombastičnost, nepřišel jsem na to, proč byli všichni na větvi z Moniky Bellucci, která se moc neohřála ani v posteli s Bondem natož na plátně. Pravděpodobně je jen mizivé množství diváků, co by nevidělo předchozí bondovské filmy s Danielem Craigem. Spectre všchny díly a jejich záporáky připomíná, propojuje a z celého jsem měl trochu pocit jakoby se filmová série o agentovi měla tímto filmem uzavřít. Možná to bylo mou společenskou únavou a každopádně si tohoho čtvrtého Craiga 007 budu muset naservírovat znovu. edit: Druhé pokoukání doma a na plné hodnocení mne to opět nepřesvědčilo. edit 2023: Potřetí...a tak nějak mne to - po naservírování celé série Craigových Bondů za sebou, bavilo, že bych snad i přimhouřil očko a zvedl na 5* (viděno: 3x - kino 2D titulky i video CZ dabing ) ()

Lacike

Konecne sme sa dockali klasickej Bondovky s Craigom v ktorej zvadza zeny, pohodovo zvlada jednu akcnu scenu za druhou a popritom si necha pretrepat ale nemiesat svoj oblubeny napoj. Tak preco davam len 3*? Propriety su klasicky Bondovske ale forma je volajaka divna. Az prilis umelecka. Zapletka je neskutocne jednoducha ale stopaz je prestrelena. Vsetky postavy su nacrtnute stroho a dialogy minimalisticke a tak je stopaz natahovana nezvykle dlhymi az umeleckymi zabermi. Celkovo to pôsobi dost chladne. Chemia medzi Bondom a Madeleine Swannovou prilis nefunguje. Rovnako ako zaporak Blofeld v podani uz neuveritelne otravneho Waltza, ktory znova predvadza to iste a uz to rozhodne nie je cool. Nastastie neznicitelny svalovec Dave Bautista funguje bez problemov aj bez slov a na kazdy jeho stret s Bondom sa tesite ako ked sa za starych cias neustale mlatil Bond s Jawsom. Takisto konecne aj Craig uz vyzera ako elegan Bond a nie nasraty zaporak ako v minulych dieloch a funguju aj dalsie stále vedlajsie postavy ako M, Q a Moneypenny. No a akcia je tiez rozporuplna. Na jednej strane pôsobi komorne kedze sa biju dvaja chlapi a zaroven vyzera megalomansky, kedze sa biju vo vrtulniku nad namestim plnom stovky statistov v drahych lokaciach. To sa tyka väcsiny akcie. Je komorna v drahych lokaciach v dlhych nadhernych kamerovych zaberoch. Presne takuto umelecky pojatu Bondovku som cakal od Mendesa uz minule, ale nastastie som sa jej nedockal. Tentoraz uz svoje umelecke chutky roztocil naplno. Takze stale je to nadpriemerna Bondovka, ktora stoji za to, ale zaroven napriek tradicnej zapletke pôsobi dost netradicne. Ze je jeden diel takto pojatý mi nevadi, ale dalsie diely uz snad budu pojate klasicky. 6/10. __edit__ Uz po prvom pozreti ma tato Bondovka bavila, ale mal som pocit, ze pri opakovanom pozreti to uz bude slabsie. Prekvapivo ma ale, že na druhy pokus ma bavila viac. Pomohlo aj to, ze som si predtym dal repete Craigovych Bondov, takze som ocenil jak to vsetko do seba pekne zapada. To ze ma Blofeld spojenie s predošlými zaporakmi mi zo zaciatku pripadalo ako vycucane z prstu, ale spätne mi to sedi a posilnuje to aj tento diel. Len ten Blofeld v podani Waltza je proste otravny chudak. Chemia medzi Bondom a Leo Seydoux je sice slaba, ale aspon je Lea fakt nadherna zenska, takze moju pozornost udrzala nonstop. Akcne sceny su super a je ich tu tak akurat. Tentokrat mi uz film nepripadal tak natahovany a vôbec som sa nenudil. Len zapletka je dost chatrna na tak stedru stopaz. Proste sa len cestuje z jednej lokacie do druhej, aby nasli nejaky bazmek, potom nejaku informaciu a tak dookola az Bonda k sebe pozve Blofeld, trochu ho muci, Bond zdrhne a nakoniec si to rozdaju v akcnej scene. Ja neviem. Tak drahy film a nestali prachy na scenar s nejakou poriadnou zapletkou. Skôr to vyzera ako finalna epizoda serialu v ktorej sa vsetky podzapletky z minulych dielov prepletu do velkeho finale v ktorom sa tentoraz zrodi najslavnejsi Bondovsky zaporak. Takze minuly diel bol o zrodeni Bonda a tento o Blofelda. Ak sa na to Craig vyserie a neuvidime zuctovanie s Blofeldom, tak to bude dost blbe. Takze na 4* to stale nie je, pretoze to je o triedu horsie ako minuly diel, ale na silne 3* ano. 7/10. () (méně) (více)

BoPo

Spojenie Craig a Bond skončilo (aspoň to v roku 2015 tvrdili). Spectre sa preto snaží byť čo najviac bondovský. Nechýba tu nič, vrátane rozšafného striedania rôznorodých lokalít v rýchlom slede. Teda vlastne niečo chýba. Okúzľujúca hlavná bond girl. Tá tentoraz absentuje. Monica Bellucci je naopak najviac sexy rýchlovka zo série. Dostanete však poctivú dávku pútavých záberov, akčných scén a nejakú tú zápletku, aby sa nepovedalo. Treba oceniť, že sa tu darilo vytvárať skvelé očakávania ohľadom ústredného padoucha. Škoda, že vo výsledku len ďalší v poradí. Najlepšou bondovkou s Danielom Craigom zostáva aj naďalej Casino Royale (a nielen s Craigom). Spectre je lepším filmom než Quantum of Solace, avšak zaostáva za Skyfall. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům