Reklama

Reklama

Spectre

 • Velká Británie Spectre (více)
Trailer 3

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Zajímavosti (55)

 • James Bond (Daniel Craig) používá telefon od společnosti Sony, konkrétně model Sony Xperia Z5. (SONY_)
 • Celosvětová premiéra proběhla 26. října 2015 v Londýně. (Varan)
 • Ve filmu se vedle nového Astonu Martin DB10 objevil také klasický Aston Martin DB5. Nejprve ho opravoval Q (Ben Whishaw), na úplném konci filmu v něm Bond (Daniel Craig) jede s Madeleine (Léa Seydoux). (FIAT 500)
 • Muži, kteří v Rakousku unesli Madeleine (Léa Seydoux), řídili Range Rover Sport SVR. Jako další dvě doprovodná vozidla posloužil Land Rover Defender. Všechny vozy byly upraveny pro jízdu v terénu. (FIAT 500)
 • Radiohead byli mezi umělci, kteří byli pověřeni tvorbou tématické písně "Spectre". Píseň se nakonec do filmu nedostala, nicméně kapela se ji rozhodla zveřejnit jako vánoční dárek. (Gavier)
 • Záporák Hinx (Dave Bautista) použije ve filmu unikátní zbraň Arsenal Firearms 2011 Dueller Prismatic ráže.45 ACP. Zbraň je zajímavá tím, že má dvě hlavně, a tak při každém stisknutí spouště vypálí dvě kulky naráz. (HectorHagman)
 • S příjmením Oberhauser jsme se mohli setkat už v povídkové sbírce Iana Fleminga "Chobotnička a Dech života" (1966). Jde o Hanse Oberhausera, horolezeckého a lyžařského instruktora, který měl v péči i studenta Jamese Bonda. Hans Oberhauser je otcem Franze Oberhausera a za 2. světové války byl úředníkem gestapa. (džanik)
 • V březnu 2015 se spekulovalo, že o píseň k filmu se postarala zpěvačka Paloma Faith. Paloma opravdu v březnu nahrála v relativní tajnosti skladbu v nahrávacím studiu v Los Angeles, krátce po svém vítězství coby nejlepší britská zpěvačka roku Brit Awards. Samotná Paloma se v dobu netajila tím, že by píseň pro Bondovku ráda nazpívala. Nakonec Paloma v rozhovoru prozradila, že jí kontaktovali sami tvůrci filmu, aby jí řekli, že píseň zpívat nebude. Onou tajně nahranou skladbou, jak se později, byla píseň 'The Crazy Ones' k jinému filmu, a to k filmu Už teď mi chybíš (2015) s Drew Barrymore a Toni Collette. (Patw)
 • Název úvodní písně k  bondovce Spectre je "Writing's On The Wall". V Bondovce Golden Eye (1995) v rozhovoru Bonda (Pierce Brosnan) s Q (Desmond Llewelyn) pronese Bond po demonstraci výbušného pera na figuríně hlášku: "The writing's on the wall?" (Snake.Charmer)
 • Úvodní mexická scéna sice na první pohled vypadá jako jeden nepřerušovaný záběr, ale není tomu tak. Kameraman Hoyte van Hoytema řekl, že natočit scénu v jednom kuse nebylo možné. Výsledného dojmu docílil spojením několika dlouhých záběrů pomocí stíraček použitých v ten pravý moment a s přispěním malého množství CGI. (Snake.Charmer)
 • Snímek vytvořil nový světový rekord pro největší filmovou explozi, přičemž při ní bylo použito 8418 litrů petroleje a 33 kilogramů práškové výbušniny, což je ekvivalent 68,47 tuny TNT. Výbuch trval více než 7,5 sekundy. Oficiálním držitelem rekordu v Guinessově knize je Chris Corbould, který měl na starosti speciální efekty. (Ainy)
 • Auto, ve kterém Hinx (Dave Bautista) pronásleduje v Římě 007 (Daniel Craig), je Jaguar C-X75. Prototyp byl představen poprvé v roce 2010 na autosalonu v Paříži.  Bond jezdí vozem Aston Martin DB10, který byl zhotoven pouze pro tento film. (Wentyl)
 • Bond (Daniel Craig) střílel z československého samopalu vz. 58 compact, nosila ho většina záporáků v tajné pouštní základně. Tentýž samopal byl také k videní ve scénách z Tangiersu. (FullHaDes)
 • První klapka padla 8. prosince 2014 v anglických Pinewood Studios. (Zdroj: deník Metro). (hippyman)
 • U příležitosti uvedení bondovky Spectre do kin připravila francouzská skupina France Télévision speciální kanál, který deset dnů vysílal jen filmy s agentem 007. (Zdroj: deník E15). (hippyman)
 • Pro 24. bondovku je uznávanou vodkou polská značka Belveder. (Zdroj: deník E15, deník Metro). (hippyman)
 • Na ruce má agent Jejího Veličenstva jako vždy hodinky značky Omega. Právě slavná švýcarská značka na podzim 2015 připravila speciální limitovanou edici Omega Seamaster 300 Spectre. Vyrobeno bylo přesně 7007 kusů. (Zdroj: deník E15, deník Metro). (hippyman)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra…

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní…

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér…

Reklama

Reklama