Jack Irish: Black Tide (TV film)

Krimi / Drama

Austrálie, 2012, 90 min

Jeffrey Walker

Předloha:

Peter Temple (kniha)

Ian Collie

Scénografie:

Chris Kennedy

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Zápletka už zase prevarená a tentoraz ma to celkom sralo, našťastie to ale sympatické, dobre napísané postavy a svižné tempo stále držia nad priemerom.(19.4.2014)

Jack se zase řítí do průseru, aniž by o tom samozřejmě měl předem páru. A protože se tentokráte zapete s něčím, co je vyšší než místní nejvyšší kopec, dostává tím do průseru všechny kolem něj, přičemž někteří už mají kolem sebe dost vlastních průserů, se kterými jim Jack pomohl, takže jim zase nedělá problémy sem tam nějaký průser vyřešit jiným průserem a tak dále a tak dále. ~ Má to celkem Jesse Stoneovskou atmosfféru, ale nějak jsem se ztratil v tom, kde se vlastně Jack dostal do pořádných potíží, nějak mi seděli ani ti Bondové a zvraty a jeho eskapáda s dlužníkem, který by mu klidně na oplátku a rád porodil dítě, šla úplně mimo mě. Předchozí Bad Debts mi přišli jako zajímavější start. ~ 2,5*(23.3.2014)

Jack se při řešení triviálního případu pro starého známého dostal do potíží, když narazil na organizovaný obchod s drogami, který vede, jak už to tak bývá, trochu výš. Navíc se k tomu přidávají i starosti v osobním životě, protože stará si v Sydney vyhodila trochu moc z kopýtka. Oproti jedničce to ztratilo trochu z tempa i vtipu a bylo málo blondýny. Na druhou stranu přibylo miniaturních vstupů irčanského hrdlořeza a v hospodě seděla pořád stejná trojice štamgastů a i vše ostatní zůstalo při starém. Horší než první díl, ale ne o tolik, aby se i druhý Irish neudržel v nadprůměru. 65%(1.4.2014)