Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa

Tad, the Lost Explorer

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko, 2012, 90 min

Španělé pečlivě vyzobali to, co funguje v hollywoodských animácích - legrační zvířátka, komická vedlejší postavička, jasný padouch a podceňovaný hrdina, který ho nakonec samozřejmě převálcuje. Je to tedy vlastně kopie desítek jiných filmů, ale šlape. Vtipy baví, tempo je svižné a animace příjemná. Na devadesátiminutový oddychový snímek ideální, takže i přes svou neoriginalitu zanechá Tadeo Stones čtyřhvězdičkový dojem.(4.5.2013)

• Nivenx

Oproti velké konkurenci animáků je tohle jen slabý odvar a jednou to vidět bohatě stačilo. Ale jinak animace celkem povedené, ale to je asi vše co se mi alespoň líbilo. Mě musí animák bavit a to se bohužel nestalo. 35%(30.4.2013)

• Tuax

Hm, Španělský animák a docela bída. Animace si mě nezískala, hudba se mi nelíbila a příběh nuda. Je v tom dost odkazů i podobností s jinými heldači pokladů. Ať už hlavní hrdina alias Indiana Jones bez biče a se srdcem zbabělce, který během příběhu provede slušný obrat, nebo spíš zkrat těžko to brt v tak krákém časovém úseku jako vývoj postavy. Už to jeho jméno je úplný alias. No a pk je tu Sara, která jakoby z oka vypadla postavě známé jako Lara... Nijak neodůvodněná fobie z mumií, ten baner u domu za to neberu, mi přišla dosti účelová pro příběh. Fajn byly aspoň zvířecí společníci, postarali se o pár pěkných a zábavných scén. Jinak jsem si to, ale dosti protrpěl. Scéna s vlakem to byl asi vrchol toho nejhoršího v tomto snímku. Nepřišlo mi to úplně dětské, když hned v úvodu řekne dětská postav "sakra" a pak některé smrti taky nevypadaly, dle mého názoru, zrovna nejlépe pro dětského diváka. 4/10(12.5.2013)

• kaylin

V poslední době vzniká poměrně velké množství animovaných filmů mimo Spojené státy americké. Je to pochopitelné. Animované filmy jsou jedněmi z nejoblíbenějších, protože na ně chodí většinou celé rodiny. Rodiče vezmou děti a hned je tu i dvojnásobek tržeb za lístky, než na jaké by se dostal film standardní. Jenže... Německé "Hurá do Afriky!" bylo hlavně ekologickou agitkou bez originálního příběhu, Podobným snímkem je i australský "Happy Feet 2", němečtí "Hrdinové z říše Gaja" také zrovna neoslnili, i když to už je kousek starší jako norské "Zachraňte Jimmyho", od kterého jsem očekával rozhodně víc. Čím tedy mohl překvapit film, který se natáčel ve Španělsku? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/las-aventuras-de-tadeo-jones-2012-35.html(15.3.2013)

• Terva

CITÁT - Jsi tu jako stavební dělník a ne jako archeolog........... U úvodní sekvenci můžeme vidět odkazy na filmy Lara Croft a Indiana Jones. Což mě možná mělo odradit. Ta "kopírace" sálá z celého příběhu. Na kreslený, komediálně rodinný příběh je tam až moc mrtvejch. CITÁT - Tak se připravte, pane Maxi Magore.... Nejdříve jsem dal za tři hvězdy, ale když už tady po sobě čtu tento komentář, zjistil jsem, že jsem to přehnal. Snižuji na dvě:)(25.12.2014)

• - Hudbu k filmu nahrál Bratislavský filmový orchestr. (=woody=)

• - Podle komiksu „Tadeo Jones and the Secret of Toactlum", autora Javiera Barreira a Gorka Magallóna. (Zdroj: D-cinema)