poster

Labyrint mysli

 • Španělsko

  Mindscape

 • USA

  Anna

 • Velká Británie

  Mindscape

Psychologický / Thriller / Drama

Španělsko / USA / Velká Británie / Francie, 2013, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Helo
  ****

  Dát to do rukou někomu mocnějšímu, mohl z toho bejt skvělej inceptoidní thriller. Což o to, ono je to řemeslně zvládnutý, zahraný taky super a vymyšlený jak by smet... ale na indície vedoucí k rozuzlení je během celýho filmu poukazováno moc okatě a doslovně, takže v půlce už většině lidí dojde, čím to vlastně bude vrcholit. Dobře - hlavní pointa musí dojít, ale co se týká psychologickýho rozboru Anny, tam si člověk až do poslední chvíle zase tak jistej bejt nemůže díky výborný skoro až étericky démonický Taisse.(17.5.2016)

 • Fr
  ****

  ,,NEJSEM SOCIOPAT. JSEM JEN NATOLIK BYSTRÁ, ABYCH TAK PŘEMÝŠLELA...“ /// Po parádním atmosférickým úvodu nastává čas seznámit se (v rychlosti) s agenturou Mindscape. Paměťoví detektivové – zdá se to bejt super nápad… navíc je tady ten případ labilní, nadaný a strašidelný dívky Anny. Mám velmi (kurva hodně!) rád tuhle atmosféru. Včetně toho, jak si mě připravujou, abych jim nespadl z lopaty, až ze mě začnou dělat čuráka. Přesně na tohle se těším! Vzpomínky nejen že maj krásnou atmošku, ale jsou tam emoce a hlavně jedou v rychlosti, takže nezdržujou píčovinama. Taky se tady nepitvá agentura, ale jde jen a jen vo Annu. Pokuď jste zvyklí dávat pozor (nebo prostě jen máte vyšší IQ), zřejmě nebudete mít problémy s tím, komu uvěřit. NO A CO! Baví mě na hra na čuráka, Mark Strong a mladá Farminga dělaj co uměj, takže si přeju jen jedno: nezkurvěte závěr! Atmosférickejch (malejch) filmů není nikdy dost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám strach z transference. 2.) Sem dost dobrej ve zkoumání lidskejch vzpomínek. 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(18.5.2014)

 • Happens
  *****

  Začátek tak nadupaně staví laťku velice vysoko, snaží se jí v průběhu filmu udržet. Psychopatické hrátky dcery (čti oběti, čti zla) klienta s "terapeutem" (čti paměťového detektiva) v propracovaném plánu útěku. Pozorný divák si již brzy všimne, která bije, kdo je vinen a kdo ne, pozornější divák odhalí "šokující" koncovku filmu. No a co? Užíval jsem si atmosféru, děj i zoufalost. Mrzí mě konec, kdy bych viděl dvojitou pointu jako zajímavější, neb to i více sedí na naservírované chyby ve vzpomínkách detektiva, a to jako skutečného vraha detektiva, jenž využívá zkušenosti ze své práce a manipuluje ostatními detektivy, aby se dostal ven.(5.4.2017)

 • schizmo
  **

  Ze začátku nadějně tvářící se mysteriózní thriller, který ale brzy ztrácí dech a konec ukáže mnohem prostější rozuzlení, než by si kdo přál. Herecky sice životaschopné, teorie mindscape vzrušující, ale režisérská taktovka nemává dostatečně silně, aby to celé udržela v dostatečném tempu, aniž by to začalo nudit. Navíc jsem moc nepochopil tu evropsky vypadající produkci (směle bych to tipnul na španělsko), když jde o americký film. Z mého pohledu skvělý nápad, ale jako už mnohokrát, nedostatečně rozvinut...(22.8.2014)

 • VanTom
  ***

  "Paměťový" detektiv (tzn., že prozkoumává lidem vzpomínky) dostane zdánlivě jednoduchý úkol - donutit bystrou mladou dívku přestat držet "hladovku". Což se samozřejmě zkomplikuje a proniknutím do její minulosti musí vypátrat, zda se jedná o sociopatickou vražedkyni nebo o labilní zneužívanou puberťačku, zda se opravdu trápí nebo s ním manipuluje. A přes notnou nedotaženost to bylo celkem zajímavé a mělo chvílemi i slušnou atmosféru, proto ty 3 hvězdičky dám, přestože jsem měl značný problém nepospávat.(22.1.2016)

 • - Spoiler: Pri príchode Johna Washingtona (Mark Strong) domov si všimnite, že auto nemá poznávaciu značku a v ďalšej scéne knihy na policiach postrádajú tituly. Obe skutočnosti možno vysvetliť tým, že Johnove spomienky nie sú reálne a chýbajú im detaily. (Weezy22)

 • - John Washington (Mark Strong) má na svojej väzenskej uniforme číslo 213A312. Ide o palindróm, a teda slovo (znaky), rovnako znejúce spredu aj zozadu. (Weezy22)