Labyrint mysli

Anna

Mindscape

Psychologický / Thriller / Drama

Španělsko / USA / Velká Británie / Francie, 2013, 99 min

Zaujímavý príspevok do rodiny "záhadných krimi". Hlavnou devízou filmu je mladá tajomná Farmiga a presvedčivý Mark Strong, spolu s kamerou, pričom keď si človeko pozrie "kamerografiu" Oscara Fauru, je mu jasné, že tento chlapík má temný vizuál v krvi.Anna je znova typom filmu, kde som tŕpol, či celú atmosféru a napätie nepochová debilný záver. Našťastie záver celý film výrazne nedevalvoval, hoci veľa vecí bolo akoby nedopovedaných. Celkovo však určite prevláda spokojnosť...3,5*/5(24.7.2014)

Zabitá možnost. celé to paběrkování vzpomínkami a postupné odhalování něčeho je najendou obrácené naruby tak... tak mimo dosavadní běh věcí, až to zčista jasna najednou tak vyšumí, že se ze zajímavě vyvíjejícího se psycho thrilleru stane něco nepodstatného a natolik nezajímavého, že si na konci říkáte "A na tohle jsem hodinu a půl čekal?". Mladší ze sester Farmigových zahrála dobře, ale vlastně se z toho takřka nic nevyvinulo. Škoda, protože budovanou atmosféru i nápad to mělo. ~ 2,5*(1.6.2014)

Solidní thriller s perverzníma očima inteligentní a mladé Anny. Příběh opět moc neoslňuje a konečný překvapivý "happyend" je dosti ohraný, ale Mark Strong celý film utáhne svým hlasem a vzezřením egyptského prince. Na film jsem se díval ze začátku s výrazem nudy, ale postupně mě vtáhl a neměl jsem problém ho sledovat do konce. Film hezky využívá paměť podobně jako Inception (2010) využíval sny. Pěkný, nebarevný nádech během celého filmu se dobře hodí do nálady temného vyšetřování. Nic nového ani nic převratného nečekejte, ale dívat se na to dá. Co napsat o průměrném filmu? Průměrnou recenzi.(19.7.2014)

Konečne som sa dočkal Marka Stronga v hlavnej kladnej postave detektíva a je to v tak odbytom filme? Veľká škoda. Veľký problém som mal s tým že od 10. minúty sa dalo čakať, že tam bude zvrat. Bohužial film nemá dostatočne dobré tempo na to aby diváka vtiahol natolko aby nepremýšlal nad tým aký ten zvrat bude. Mňa osobne napadlo niekolko zvratov a ako film "vrcholil", tak som si iba odškrtával povinné políčka a vo výsledku to bol jeden z tých nudnejších zvratov, ktoré mi napadli. Samozrejme Strong je výborný a prial by som mu viac takýchto úloh. Hlavne vďaka nemu dávam 3*. P.S. Celú dobu som mal pocit, akoby som sledoval film zo začiatku tisícročia - možno za to mohol podobný modrý filter aký je v tématicky trochu podobnom Minority Report. Áno Minority Report a Cela - zrejme dva inšpiračné zdroje filmu....(5.2.2019)

Dát to do rukou někomu mocnějšímu, mohl z toho bejt skvělej inceptoidní thriller. Což o to, ono je to řemeslně zvládnutý, zahraný taky super a vymyšlený jak by smet... ale na indície vedoucí k rozuzlení je během celýho filmu poukazováno moc okatě a doslovně, takže v půlce už většině lidí dojde, čím to vlastně bude vrcholit. Dobře - hlavní pointa musí dojít, ale co se týká psychologickýho rozboru Anny, tam si člověk až do poslední chvíle zase tak jistej bejt nemůže díky výborný skoro až étericky démonický Taisse.(17.5.2016)

• - Spoiler: Pri príchode Johna Washingtona (Mark Strong) domov si všimnite, že auto nemá poznávaciu značku a v ďalšej scéne knihy na policiach postrádajú tituly. Obe skutočnosti možno vysvetliť tým, že Johnove spomienky nie sú reálne a chýbajú im detaily. (Weezy22)

• - John Washington (Mark Strong) má na svojej väzenskej uniforme číslo 213A312. Ide o palindróm, a teda slovo (znaky), rovnako znejúce spredu aj zozadu. (Weezy22)