Labyrint mysli

Anna

Mindscape

Psychologický / Thriller / Drama

Španělsko / USA / Velká Británie / Francie, 2013, 99 min

On by to byl celkem pohodovej a schopně udělanej thriller, kterej si hraje s divákem a motá ho na všechny možný strany. Nebýt ale dvou zásadních věcí. A to, že pokud už jste pár filmů v žánru viděli a i tady dáváte pozor, dá se cca po 30 minutách alespoň odhadnout, jakým směrem se to bude ubírat. A i když na pak na konci přijde určitý překvápko, kdo že je to vlastně ta tajemná osoba, která se tam občas mihne, přijde pak úplnej konec filmu, kterej snad patří do červené knihovny. A toto je pochopitelně špatně, když se diváte celou dobu na poměrně ponurej snímek (teda aspoň tvářící se poněkud ponuře). No a to je ten proublem. Jinak to mezi ústřední dvojicí T. Farmiga - M. Strong dobře jiskří, oba vcelku filmu táhnou, to zase jo, jenom ten scénář je holt slabší.(18.4.2017)

Ja som pred rokmi dostala rovnakú otázku, akú Anna dostala od Johna a tiež som odpovedala ako nefalšovaný sociopat, ups. Vlastne, pravdepodobne som len taká neskutočne múdra (ako Anna samotná o sebe prehlásila) a predpokladám, že to bolo hlavným dôvodom, prečo ma pointa neprekvapila a ani nešokovala - aj keď ona neprekvapila a nešokovala takmer nikoho. Škoda, samotný nápad nebol tak úplne na zahodenie.(12.4.2015)

Velké překvapení přinesl tenhle nenápadný snímek Anna..Všechno, co děj nabízí je jen jedna část toho, co v tomhle thrilleru najdete. Možná je ten závěr trošku přišlápnutý, ale nic se nemění na tom, že dobrý psychologický thriller s prvky mysteriózna, dneska jen stěží najdete. Proto je Anna pro mě ve svém žánrů na velkém vrcholu.(1.7.2014)

Díky samotnému začátku ke konci dost předvídatelné, stejně tak je právě začátku škoda, protože navnadil na film o lidech, kteří dokážou číst vzpomínky jiných. Být to sci-fi thriller ve stylu Minority Report a podobných, mohla to být pecka, takhle je to jen průměrná vyšetřovačka. Taissa mi narozdíl od své starší sestry příliš neuhranula, zato Strong tu byl asi největším kladem filmu, hrál výtečně. 50%(13.5.2014)

Průhledné až běda a divák ani nemusí být příliš zkušený, aby záhy nezjistil co a jak a nijak nepřekvapí ani závěr. Ale Anně musím přiznat slušnou atmosféru s mysteriózním nádechem, dobrý nápad a výborné ústřední duo s Markem Strongem a mladou Farmigou, která co nevidět dožene ségru. Škoda, že Dorado nedokázal pořádně mlžit, ale na debut se i tak jedná o solidní počin. 60%(17.9.2014)

• - Spoiler: Pri príchode Johna Washingtona (Mark Strong) domov si všimnite, že auto nemá poznávaciu značku a v ďalšej scéne knihy na policiach postrádajú tituly. Obe skutočnosti možno vysvetliť tým, že Johnove spomienky nie sú reálne a chýbajú im detaily. (Weezy22)

• - John Washington (Mark Strong) má na svojej väzenskej uniforme číslo 213A312. Ide o palindróm, a teda slovo (znaky), rovnako znejúce spredu aj zozadu. (Weezy22)