poster

Motýlek - skutečné příběhy (TV film)

 • Francie

  True Stories of Papillon, The

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2008, 52 min

 • MikO_NR_1909
  ***

  Ani viac faktografickejšia a chladnejšia rovina referovania Charriereovej trestaneckej púti ma nezasiahla natoľko, ako neskonale meditatívna Schaffnerova adaptácia (samo)autorovej interpretácie jej samotnej. I keď vieme, že bola do značnej miery spochybňovaná, prípadne zrealtivizovaná. Úlohou kvalitného dokumentu je buď prísť na koreň veci tých najdôležitejších momentov prameniacich z iniciatív zkultovania alebo zbošťovania udalostí na fascinujúce subnormy neobyčajného rozprávania, alebo mimoriadne senzitívne referovanie, ktoré má príležitosť v tejto forme umenia v rámci najvýraznejších zložiek prednesu v audiovizuálnom kreaovaní. Tento francúzsky film nijak nepodnietil k vybočeniu z týchto radov, aj keď má isté kvality. Minimálne sa snaží o nestrannosť.(2.10.2017)

 • route60
  ****

  Životy dvou trestanců Henri Charriere a René Belbenoit kteří se proslavili utěky a pozdějšími knihami Motýlek a Suchá gilotína je jasné že lecco je v knihách vymyšleno ale strašné podmínky ve Francouzké Guayaně je v dnešní době až neuvěřitelné že se něco takového dělo ještě před 70 léty, oba nebyly žádni andílci ale nikomu bych tak příšerný osud nepřál.(22.11.2012)

 • Guran
  ***

  Film Motýlek jsem viděl a moc se mi nelíbil, respektivě jsem ho od půlky musel přetáčet, protože mě to přestalo bavit. Tento dokument je zajímavý, ale podle mě to chtělo víc rozebrat samotné Ďábelské ostrovy. O nich se tu vypravěč jenom zmiňuje a nedokáže rozvést co přesně se tam dělo, ikdyž já vím, žen nic dobrého. Dokument patří mezi ty slabší, ale dá se vidět.(20.3.2015)

 • Terva
  ****

  Tak tady bych nechtěl zkončit.(23.6.2013)

 • cheyene
  ****

  Je zajímavé se dozvědět něco o tom, jak to pravděpodobně se skutečným Motýlkem bylo a že ještě před ním utíkal z Ďábelských ostrovů jistý René Belbenoit. Určité kouzlo se tomuto dokumentu upřít nedá.(8.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace