Žena unikne znásilnění jedině tak, že se ocitne v osidlech sadomasochistického fotografa, který kromě jiných odporností je celý pryč z konzumace čerstvých lidských exkrementů. (Karlos80)

Karlos80

Cavalloneho další kontroverzní naprosto nihilistická obskurdita, pro běžného diváka patrně nestravitelná, fanoušci levné italské špinavosti si budou patrně chrochtat blahem. Má to něco z Pasoliniho "Sala", z Borowczykova "Zvířete" či Makajevova "Sladkého filmu". Doporučuji sledovat pokud možno na lačno a lidem se slabším žaludkem doporučuji se filmu raději vyhnout. Chudák Silvia která během pokusu o znásilnění, utíká maskovanému násilníkovi, ale to ještě netuší že za nedlouho spadne snad ještě do větších sraček! To co se tu na velmi malém prostoru za mrzký peníz odehrává a čeho jsme svědky, nedává všechno moc smysl, je to nesouvislé, zmatečné (k tomu všem ještě všecky ty flashbacky), velmi obtížné sledovat, scénář prakticky neexistuje, žádná z postav není kladná, všecky jsou nějakým způsobem narušené a nemocné, herectví je čistě amatérské. Nemocná je i celá zastrašovací a misogynií atmosféra která je tu doplněna o zdařilé surrealistické momenty a prvky, k vidění je tu spousta krásných nahých ženských těl, nejrůznější sexuální a extrémní zvrhlosti a špinavosti, to vše za doprovodu a využití klasické hudby od Bacha, to byl velmi dobrý nápad. Film je extrémně pesimistický a já osobně si myslím že film narážel už tehdy na transformaci naší společnosti, která přinesla tzv. konzumní způsob života (kdy je tu ve skutečnosti naznačeno, že muži a ženy jsou bez rozdílu povah, názorů a vzdělání, pouhými symboly tohoto degenerativního systému a způsobu života, a že v každém z nás bez rozdílu se ukrývá čistý odpad, který se neustále dokola regeneruje, tím že jej neustále jíme), kdy se nevyhnul ani konfrontaci - střetu mezi oběma pohlavími jehož cílem je čistá nadvláda a podrobení toho druhého - neboli konstantní ponížení obou pohlaví, sexuální degradace. Šílené, perverzní, špinavé, nechutné, zvláštní, znepokojivé, ale svým způsobem nadčasové a mistrovské! Přesto že jsem od Cavalloneho už předtím dva filmy viděl, včetně jeho nejznámějšího "L'uomo, la donna e la bestia - Spell (Dolce mattatoio) ", tak i přesto děkuji za tip. Tento podivný a vzácný kousek art/house sleazy si budu pamatovat ještě hodně dlouho. ()

Dellamorte

Tak tomu hovorím žrádlo pre bláznivo utieknutých ! Bizarne slizký art(?)house, ktorý urobí radosť všetkým, podivností sledovania schopným. Vynikajúca práca s erotičnom a extrémom, ktorý hraničí s morbídnym nevkusom. Pred útekom od skoroznásilnenia svojim priateľom, ju zachráni fotograf a až potom zistí , kde je peklo na zemi. Vkusne vybraná hudba( aj keď slovo vkus v tomto filme nesedí) autentické, dobou obstarané vizuálne škrabance a celková atmosféra je parádne vtesnaná do celej minutáže. Sqelý záver hodil snímku pečať. Takže áno - excrement (!)álne dielo. Max len pre Flip/pan/whip/dw/karl ()

darkrobyk

Surrealistická mozaika o životě a smrti klade otázky a místy zkouší divákův žaludek. Pro mne osobně je nejhorší zvracení, to fakt nedávám. Nevadí mi chrlení krve ani červů, ale tohle ne. Ve spoustě nahoty, která ovšem není samoúčelná, problesknou i pornografické záběry. Autor zkouší, co divák akceptuje a co už je za hranou. Co je děsivější - nahé tělo pokryté výkaly, nebo výjevy z války plné mrtvých? Trochu mi to připomnělo Andaluského psa, kdy Dalí řekl, že diváci nesnesou pohled na rozříznuté oko, ale hrůzy světa ve zpravodajství je nechávají klidnými. Do jisté míry experimentální kousek bez pevného děje, byť jednoduchý příběh tu je. O ten ale nakonec nejde. Pro běžného diváka samozřejmě ne. ()

pornogrind

Očekával jsem zvrácenější podívanou. Tohle mě nechalo naprosto chladným. Za mě spoustu zbytečný vaty kvůli pár stěžejním scénám. 2hvězdy. ()