Umělé ráje (festivalový název)

• portugalský

Marcos Prado

Pablo Padilla

Lula Carvalho

• FrodoF

Kýčovitá rádobyhlubokomyslná pohádka s hloupými dialogy a doslovným předvídatelný příběhem. Z pohledu mužského diváka stojí za řeč snad pouze krásné mladé herečky a erotické scény s nimi, ale za těmito účely bych sáhnul po jiném žánru. Přiléhavý je ovšem název, protože ten film je neuvěřitelně umělý. Mimochodem, kdo psal tu synopsi pro Febiofest tak ten film buďto nepochopil (což mi přijde dost nepravděpodobné) nebo spíš vůbec neviděl.(17.3.2013)

Velice zajímavé, trochu psycho a trochu hippies. Prolínající se příběhy, odehrávající se v různých časových obdobích, ale postupně odmotávají interesantní zápletku o lásce, drogách a tak trochu hudby/rodině a všechno ostatní. Párkrát jsem byl docela překvapen, jakým směrem se to vyvrbylo, ale alespon mě to udrželo u obrazovky. PS: Kdo psal synopsi tohohle filmu, tak ho budto neviděl ani z letadla, nebo si šlehl, jak naši hrdinové ve filmu.(5.4.2013)

Film prolínají různé časové křivky, takže člověk se ze začátku trošku ztrácí, ale ke konci, když Vám to všechno začne zapadat do sebe, je film vážně, ale vážně perfektní. Na můj vkus tam byl trošku přebytek sexuálních scén, na druhou stranu tu tvořilo tu správnou atmosféru té trochu "v drogách ztracené" generace. Užila jsem si práci kamery a filmu se taky zázračně podařilo mě dojmout, takže myslím že ty 4* si to určitě zaslouží. 5 jen proto, že dle mého vkusu to podle mě strádalo na dialozích. Viděno v televizi/portugalština(5.1.2013)

• sto7ra

nevíte, jestli koukáte na porno nebo na děti květin. v podstatě na obojí dohromady. a to mě neláká, proto jsem ho nedokoukala.(16.3.2013)