Sex, Death and the Meaning of Life (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 3x47 min

Russell Barnes

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

• 6thSun

Seriál stvořený levou mozkovou hemisférou. Já raději používám tu pravou.(17.8.2013)

V prvním díle se krátce objeví například Steven Pinker, neurovědkyně Kathleen Taylorová nebo odborník na pocit znechucení David A. Pizzaro. ___ V slabším druhém díle najdete například krátký rozhovor s Dawkinsovou mámou a emočně velmi náročný rozhovor s mladými věřícími rodiči, kteří právě využili služeb hospice pro čerstvě narozené děti u kterých se předpokládá, že zemřou do několika hodin po porodu. ___ Nejlepší scénou třetího dílu je asi ta, která se odehrává v knihovně cisterciáckého kláštera a týká se knih od Hawkinga a Sagana a dokonce jedné přímo od Dawkinse. Krom toho třetí díl obsahuje asi čtyřminutový rozhovor s Gervaisem. Poselství dílu týkající se smyslu života je ale pro radikálnější čtenáře Alexe Rosenberga než jsem já asi trochu naivní. ___ Kompletní seriál s anglickými titulky lze najít na youtube ZDE.(30.10.2012)

Krásné pokusy hodu perel, jen aby.........(28.5.2014)

1505. hodnocení:(3.5.2014)

Souhlasím s tím, že většina toho, co Dawkins říká by se měla promítat na základních školách. Ale nesouhlasím s některými dalšími lidmi v tom, že druhý díl je nejslabší, nebo dokonce zbytečný. Naopak, závěr druhého dílu pro mě byl jednoznačně nejsilnější pasáží ze všech tří epizod. Spousta myšlenek, představených v necelých 150 minutách, je natolik zajímavých, že pořadu bohužel nestačí stopáž. Občas se Dawkins o něčem rozvykládá, jen aby to pak zakončil jednou větou, nepodávající dostatečné vysvětlení a uzavření kapitoly. Chvílemi vypadá, jako sama sebou se opájející intelektuál, ale vzhledem k tomu, že jeho příjmení je prvním slovem v názvu pořadu (což ČSFD nějakou šikovnou náhodou dokázalo opomenout, i když je to jak na IMDb, tak alespon pětkrát v každé epizodě), je zaměření se na Dawkinsovu osobu poměrně logické. Nekonfrontační tón je změna, neříkám, že k lepšímu či horšímu. Každopádně, některé myšlenky jsou natolik silné a témata zajímavá, že jsem se u druhého dílu rozhodl dát plné hodnocení. Doporučuji každému, koho zajímá vědecký pohled na život, jeho smysl, smrt a vůbec.(2.6.2014)

nejlepší forma Dawkinse, kterou jsem potkal. skvěle poskládaný, zajímavý i pro lidi, co viděli jiný jeho věci a už ho znají.(12.2.2013)

Dawkins, jak ho máme rádi. Na jednu stranu oceňuju, že ubral na agresivitě, na druhou je někdy až k smíchu, jak se snaží k věřícím přistupovat citlivě, neurážet je a jak mu to hrozně nejde:). Nic to ale nemění na faktu, že to, co říká, by se mělo promítat na základních školách. Alespoň jako protiváha rozdávání malých modrých knížek Starého zákona určitě.(8.1.2013)

• Baerdeller

Jeden díl výborný, druhý vaří z vody, třetí zcela zbytečný... Své intelektuální ego si budu zvyšovat nadhodnocováním nějakého jiného dokumentárního seriálu...(20.5.2014)