Horolezci (TV film)

Bruno Šefranka

Petr Polák

Karel Svoboda
  • Mylouch

Sc. Ed.Verner a V.Cibula, dramaturg J. Hubač, kamera Petr Polák, vypravěč J.Adamíra. Na poměry televizního rozpočtu důstojné zpracování scénáře, které ovšem s léty stále více trpí schematičností dramatizace. Tu nepřekonají ani vyrovnané herecké výkony, ♫ hudba K.Svobody jen přizvukuje prvnímu plánu.(18.11.2012)

Docela obstojné. Negativem byla ta směska dokumentárního filmu, který byl skutečně natočený v Pakistánu a hraného filmu, nejspíše pocházejicího někde z Beskyd, v lepším případě z Tater. Ale na rok 1973 nakonec dobrý. Celkem mě překvapila absence jakýchkoliv politických podtextů a nálad, což na rok 1973 považuji za pozitivum.(18.11.2012)

Jeden z nejlepších filmů(dokumentů) o horolezectví co sem kdy viděl.Vynikající hudba Svobody a výtečné herecké obsazení.Jako obvykle byl vynikající Brzobohatý.Jeho pedantství já můžu,ten když zvýšil hlas tak autorita a respekt byli na místě.Bylo úsměvné ho vidět v leninově placatici.nechce se mi věřit co se dalo ve své době nosit na hlavě.Hlavním pozitivem je atmosféra celého filmu,to dávám za vinu právě hudbě.Která byla místy doslova mrazivá.Moc hezkej počin!!!(10.12.2012)

Prislo mi to jako film urceny pro skolni osnovy - aneb "jak lezt na Mt Everest a co se Vam cestou muze vsechno stat". Takovy souhrn modelovych situaci z psychologie, filozofie, zdravovedy atd. Pote samozrejme - jak tyto situace resit. :) Cast zaberu myslim byla natacena v Tatrach... Ale je to dobre obsazene a pomaha tomu i rozumna stopaz. Lze videt. 4-(31.7.2015)

Na vzdory chmurné době svého vzniku nezvykle kosmopolitní a do západního světa otevřený televizní film bez nějakého výrazného ideologického zabarvení. Horolezectví coby dobově módní sportovní aktivita skutečných mužů (která byla zároveň jednou z mnoha úniků z šedavého bezčasí normalizace) je podána sice prostě televizní, ale i přesto poutavou formou (kombinace hraných pasáží a dokumentu je pravda zjevná znouzecnost, ale dost těžko si lze představit, že v roce 1973 povolí vládnoucí nomenklatura tvůrcům natáčení bůhvíkde v cizině). Mimochodem film, který o několik dekád předznamenal dnešní outdoorovou módu a životní styl... (to oldschoolové vybavení a oblečení bylo opravdu radost sledovat :-) )(18.11.2012)