poster

Horolezci (TV film)

Drama / Dobrodružný

Československo, 1973, 78 min

Režie:

Bruno Šefranka

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • Mylouch
  **

  Sc. Ed.Verner a V.Cibula, dramaturg J. Hubač, kamera Petr Polák, vypravěč J.Adamíra. Na poměry televizního rozpočtu důstojné zpracování scénáře, které ovšem s léty stále více trpí schematičností dramatizace. Tu nepřekonají ani vyrovnané herecké výkony, ♫ hudba K.Svobody jen přizvukuje prvnímu plánu.(18.11.2012)

 • KoleckoR
  ***

  Docela obstojné. Negativem byla ta směska dokumentárního filmu, který byl skutečně natočený v Pakistánu a hraného filmu, nejspíše pocházejicího někde z Beskyd, v lepším případě z Tater. Ale na rok 1973 nakonec dobrý. Celkem mě překvapila absence jakýchkoliv politických podtextů a nálad, což na rok 1973 považuji za pozitivum.(18.11.2012)

 • Kovaja
  *****

  Jeden z nejlepších filmů(dokumentů) o horolezectví co sem kdy viděl.Vynikající hudba Svobody a výtečné herecké obsazení.Jako obvykle byl vynikající Brzobohatý.Jeho pedantství já můžu,ten když zvýšil hlas tak autorita a respekt byli na místě.Bylo úsměvné ho vidět v leninově placatici.nechce se mi věřit co se dalo ve své době nosit na hlavě.Hlavním pozitivem je atmosféra celého filmu,to dávám za vinu právě hudbě.Která byla místy doslova mrazivá.Moc hezkej počin!!!(10.12.2012)

 • vitekpe
  ****

  Prislo mi to jako film urceny pro skolni osnovy - aneb "jak lezt na Mt Everest a co se Vam cestou muze vsechno stat". Takovy souhrn modelovych situaci z psychologie, filozofie, zdravovedy atd. Pote samozrejme - jak tyto situace resit. :) Cast zaberu myslim byla natacena v Tatrach... Ale je to dobre obsazene a pomaha tomu i rozumna stopaz. Lze videt. 4-(31.7.2015)

 • Radek99
  ****

  Na vzdory chmurné době svého vzniku nezvykle kosmopolitní a do západního světa otevřený televizní film bez nějakého výrazného ideologického zabarvení. Horolezectví coby dobově módní sportovní aktivita skutečných mužů (která byla zároveň jednou z mnoha úniků z šedavého bezčasí normalizace) je podána sice prostě televizní, ale i přesto poutavou formou (kombinace hraných pasáží a dokumentu je pravda zjevná znouzecnost, ale dost těžko si lze představit, že v roce 1973 povolí vládnoucí nomenklatura tvůrcům natáčení bůhvíkde v cizině). Mimochodem film, který o několik dekád předznamenal dnešní outdoorovou módu a životní styl... (to oldschoolové vybavení a oblečení bylo opravdu radost sledovat :-) )(18.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace