poster

Horolezci (TV film)

Drama / Dobrodružný

Československo, 1973, 78 min

Režie:

Bruno Šefranka

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • vitekpe
  ****

  Prislo mi to jako film urceny pro skolni osnovy - aneb "jak lezt na Mt Everest a co se Vam cestou muze vsechno stat". Takovy souhrn modelovych situaci z psychologie, filozofie, zdravovedy atd. Pote samozrejme - jak tyto situace resit. :) Cast zaberu myslim byla natacena v Tatrach... Ale je to dobre obsazene a pomaha tomu i rozumna stopaz. Lze videt. 4-(31.7.2015)

 • Radek99
  ****

  Na vzdory chmurné době svého vzniku nezvykle kosmopolitní a do západního světa otevřený televizní film bez nějakého výrazného ideologického zabarvení. Horolezectví coby dobově módní sportovní aktivita skutečných mužů (která byla zároveň jednou z mnoha úniků z šedavého bezčasí normalizace) je podána sice prostě televizní, ale i přesto poutavou formou (kombinace hraných pasáží a dokumentu je pravda zjevná znouzecnost, ale dost těžko si lze představit, že v roce 1973 povolí vládnoucí nomenklatura tvůrcům natáčení bůhvíkde v cizině). Mimochodem film, který o několik dekád předznamenal dnešní outdoorovou módu a životní styl... (to oldschoolové vybavení a oblečení bylo opravdu radost sledovat :-) )(18.11.2012)

 • gogo76
  ****

  Filmy na tému horolezectva ma vždy priťahovali a musím dodať, že ma zatiaľ žiadny nesklamal. Jednoducho hory i turistiku milujem a hlavne príbehy o horolezcoch nepotrebujú žiadne umelé prísady v podobe akčných scén, ale výnimky ako Cliffhanger sa nájdu. Napätie sála z každého ich kroku, pretože v týchto výškach ide o život. Tento tv film výborne vykreslil vyhrotené situácie i ponorkové stavy, ktorým sa v týchto podmienkach nedá vyhnúť. Dosť chýbajú širokouhle zábery a panoráma Himalájí, no z tv rozpočtu to iste nešlo. Je poznať, že sa točilo v domácich podmienkach. 70%.(10.12.2012)

 • cheyene
  ***

  Výborné herecké obsazení a atraktivní prostředí se zajímavým dějem inspirovaným skutečnými událostmi. Na realizaci snímku se podíleli i osobnosti československého horolezectví, což jistě dodalo mnohým pasážím šmrnc v oblasti realističnosti. Film se může pochlubit vynikajícím vyprávěčem Jiřím Adamírou a hudbou Karla Svobody. V dnešní době by divák mohl trochu zaplakat, že podobné počiny již v naší zemi nevznikají, přestože příběhy, které by za zfilmování stály, tu stále jsou, např. Radek Jaroš a jeho triumfování v Himalájích.(21.12.2015)

 • KoleckoR
  ***

  Docela obstojné. Negativem byla ta směska dokumentárního filmu, který byl skutečně natočený v Pakistánu a hraného filmu, nejspíše pocházejicího někde z Beskyd, v lepším případě z Tater. Ale na rok 1973 nakonec dobrý. Celkem mě překvapila absence jakýchkoliv politických podtextů a nálad, což na rok 1973 považuji za pozitivum.(18.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace