poster

Horolezci (TV film)

Drama / Dobrodružný

Československo, 1973, 78 min

Režie:

Bruno Šefranka

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • Radek99
  ****

  Na vzdory chmurné době svého vzniku nezvykle kosmopolitní a do západního světa otevřený televizní film bez nějakého výrazného ideologického zabarvení. Horolezectví coby dobově módní sportovní aktivita skutečných mužů (která byla zároveň jednou z mnoha úniků z šedavého bezčasí normalizace) je podána sice prostě televizní, ale i přesto poutavou formou (kombinace hraných pasáží a dokumentu je pravda zjevná znouzecnost, ale dost těžko si lze představit, že v roce 1973 povolí vládnoucí nomenklatura tvůrcům natáčení bůhvíkde v cizině). Mimochodem film, který o několik dekád předznamenal dnešní outdoorovou módu a životní styl... (to oldschoolové vybavení a oblečení bylo opravdu radost sledovat :-) )(18.11.2012)

 • cheyene
  ***

  Výborné herecké obsazení a atraktivní prostředí se zajímavým dějem inspirovaným skutečnými událostmi. Na realizaci snímku se podíleli i osobnosti československého horolezectví, což jistě dodalo mnohým pasážím šmrnc v oblasti realističnosti. Film se může pochlubit vynikajícím vyprávěčem Jiřím Adamírou a hudbou Karla Svobody. V dnešní době by divák mohl trochu zaplakat, že podobné počiny již v naší zemi nevznikají, přestože příběhy, které by za zfilmování stály, tu stále jsou, např. Radek Jaroš a jeho triumfování v Himalájích.(21.12.2015)

 • Mylouch
  **

  Sc. Ed.Verner a V.Cibula, dramaturg J. Hubač, kamera Petr Polák, vypravěč J.Adamíra. Na poměry televizního rozpočtu důstojné zpracování scénáře, které ovšem s léty stále více trpí schematičností dramatizace. Tu nepřekonají ani vyrovnané herecké výkony, ♫ hudba K.Svobody jen přizvukuje prvnímu plánu.(18.11.2012)

 • vitekpe
  ****

  Prislo mi to jako film urceny pro skolni osnovy - aneb "jak lezt na Mt Everest a co se Vam cestou muze vsechno stat". Takovy souhrn modelovych situaci z psychologie, filozofie, zdravovedy atd. Pote samozrejme - jak tyto situace resit. :) Cast zaberu myslim byla natacena v Tatrach... Ale je to dobre obsazene a pomaha tomu i rozumna stopaz. Lze videt. 4-(31.7.2015)

 • Snorlax
  *

  Rozhlasová hra, kterou někdo přenesl do stanu a nechal nebohé herce deklamovat tupé dialogy. Během stupidních rozhovorů hlavních aktérů někdo mlátil do stanu, aby markýroval vítr. Otřesně statické a nezáživné. Šefrankovi nelze upřít téměř světový rekord, natočil dobrodružné drama tak, že největším dobrodružstvím je čekání na závěrečné titulky a dramatem to, zda divák dočká konce v bdělém stavu.(18.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace