poster

Horolezci (TV film)

Drama / Dobrodružný

Československo, 1973, 78 min

Režie:

Bruno Šefranka

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • vitekpe
  ****

  Prislo mi to jako film urceny pro skolni osnovy - aneb "jak lezt na Mt Everest a co se Vam cestou muze vsechno stat". Takovy souhrn modelovych situaci z psychologie, filozofie, zdravovedy atd. Pote samozrejme - jak tyto situace resit. :) Cast zaberu myslim byla natacena v Tatrach... Ale je to dobre obsazene a pomaha tomu i rozumna stopaz. Lze videt. 4-(31.7.2015)

 • gogo76
  ****

  Filmy na tému horolezectva ma vždy priťahovali a musím dodať, že ma zatiaľ žiadny nesklamal. Jednoducho hory i turistiku milujem a hlavne príbehy o horolezcoch nepotrebujú žiadne umelé prísady v podobe akčných scén, ale výnimky ako Cliffhanger sa nájdu. Napätie sála z každého ich kroku, pretože v týchto výškach ide o život. Tento tv film výborne vykreslil vyhrotené situácie i ponorkové stavy, ktorým sa v týchto podmienkach nedá vyhnúť. Dosť chýbajú širokouhle zábery a panoráma Himalájí, no z tv rozpočtu to iste nešlo. Je poznať, že sa točilo v domácich podmienkach. 70%.(10.12.2012)

 • Kovaja
  *****

  Jeden z nejlepších filmů(dokumentů) o horolezectví co sem kdy viděl.Vynikající hudba Svobody a výtečné herecké obsazení.Jako obvykle byl vynikající Brzobohatý.Jeho pedantství já můžu,ten když zvýšil hlas tak autorita a respekt byli na místě.Bylo úsměvné ho vidět v leninově placatici.nechce se mi věřit co se dalo ve své době nosit na hlavě.Hlavním pozitivem je atmosféra celého filmu,to dávám za vinu právě hudbě.Která byla místy doslova mrazivá.Moc hezkej počin!!!(10.12.2012)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Velká poklona československým horolezcům. Tihle Horolezci jsou rekonstrukcí skutečného příběhu tenkrát čtyři roky staré expedice, která se pro neblahé počasí a (nejen) přírodních události na poprvé ne tak zcela zdařila, ale důležité bylo zúčastnit se a nevzdat se ...and it's no defeat, it's victory! Filmem převládá výborná napínavá atmosféra sesilňující se s každou novou zprávou, každým dalším krokem výš a výš i očekávanými psychickými a zdravotními proměnami hrdinů v extrémních podmínkách. Z výborných hereckých výkonů bych zmínil především Karla Hlušičku. Střídání průvodního komentáře, fotografické dokumentace a hraných pasáží se mi velice líbí a ocenil bych víc snímků tohohle žánru (hraný, resp. polohraný dokument) i v dnešní době.(11.8.2017)

 • arcticsky
  **

  Hmm...zábavný pochod pod Nanga Parbat vedoucí rovinatým zasněženým smrkovým lesem, kdy v oblečení horolezců převládají pulovry a kostkované flanelové košile a v případě Radka Brzobohatého i leninovská placatice na hlavě....Z tohoto pohledu to nebylo tak špatné, naopak skoro zábavné. Jen nevím, zda to autoři takto mysleli.(18.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace