Marinka

(amatérský film)
Krátkometrážní / Poetický
Česko, 2012, 37 min

Příběh nenaplněné lásky volně na motivy Karla Hynka Máchy. Hynek (Matouš Ruml) pochybuje o sobě a uzavírá se před ostatními. Píše básně. Má vlastní svět, který si vytvořil, aby nebyl sám. Do života mu vstoupí Marinka (Sarah Haváčová). Jejich přátelství postupně přeroste v lásku. Jenže závazek daný rodině jej nutí odjet do zahraničí a Marinku opustit aniž by jí vyznal své city. Bude se ale moci k Marince vrátit nebo život opět zamíchá kartami a vyšle Hynka jiným směrem? Marinka, film o samotě a lásce. (oficiální text distributora)

Slarque

Slušný pokus o filmovou poezii nejvíc skřípe, když se v něm objeví hrdinčin otec. Škoda, že autor nepřemluvil ještě třetího herce, protože chybělo málo, a dal bych o hvězdičku víc. ()

patrikus

Velmi dobré, na amatérský film opravdu fajn práce, i když místy trochu zdlouhavé a vleklé. Matouš je samozřejmě i lyrický herec, konečně to zde mohl předvést. I jeho titulní partnerka působí velmi profesionálně. Škoda, že otce hrál nějaký ochotník, ono by to totiž stačilo trochu postříhat, vyměnit otce, trochu možná ještě máknout na zvuku a šup s tím do televize. Scénář, kamera i režie je totiž na velmi dobré úrovni !!! ()

ZHODNOTITEL

Velmi dlouhé na úkor kvality. Chápu, že v roce 2012 ještě spoustu lidí nemělo k dispozici lepší technické vybavení, a tak ho ani nekomentuji. Chtělo to víc zapracovat na scénáři a mít větší odvahu v postprodukci. Režisér zde neuhlídal tempo. ()

MoniqueR

Nádherné herecké výkony a citlivá režie. Krásná, originální a současná adaptace. Překrásná autentická a přirozená kamera, lahodící hudba a ideální stopáž. Moje dívčí srdce zaplesalo a posmutnělo zároveň. Dávám 5 hvězd za krásný umělecký prožitek. A pro ty, co hodnotí podprůměrně mám jasný vzkaz. Proč koukáte na něco co není látka pro vás. To je film pro milovníky klasiky, romantiky, poezie, prostě poetické životní krásy. ()