poster

Chlad (festivalový název)

 • USA

  Cold

 • Slovensko

  Chlad

  (festivalový název)

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2012, 19 min

Režie:

Anson Fogel
 • DaViD´82
  ****

  Zimní pokusy o zdolávání osmitisícovek jsou stejně tak fascinující jako nepochopitelné. Každopádně nic vám toto svébytné sebepoznávání skrze hazard se životem nepřiblíží tak bezprostředně jako tento (mini)dokument, jehož utržkovitě syrová forma jde plně ruku v ruce s technickými možnostmi "tam nahoře" a umocňuje tím již i tak nemalou působivost.(5.6.2015)

 • venca163
  ***

  Youtube verze i s "filmem o filmu". Je to plný patetickejch keců ("Cold............what the fuck am I doing here?" :-!). Hrozně z toho čpělo (a závěrečný rozhovory s tvůrci to potvrdily), že to vzal do ruky nějakej "opravdovej scénárista", co ví o lezení akorát tak plesnivý hovno a nasekal do toho ty vnitřní monology, ze kterejch bude festivalový publikum úplně vlhký. S klasickou #lezení #hory konstantou to ale za ty 3 hvězdy je. PS: Doporučuju mít po ruce kalkulačku na převod stop na metry =). (60%)(3.2.2019)

 • Luke7
  ****

  Co může být těžšího než 8035 mnm a -50 stupňů Celsia ? Už jen snad psychická odolnost, která je nezbytná pro přežití v takovém extrému. Shlédnuto v rámci Filmového festivalu zimních sportů (FFZS) Krnov 2012.(30.11.2012)

 • mkee
  *****

  Pôsobivé autentické prostredie a skvelá kamera. Obzvlášť zanechá dojem výhľad zo strechy sveta na malebnú mliečnu dráhu, i prítomná smrť, ktorá bezprostredne dýcha v takýchto podmienkach človeku na krk. Jediný mínus možno vnímať v krátkosti filmu, čo ale nemení nič na tom, že by si tento film nemal nechať ujsť žiaden milovník hôr!(2.12.2012)