Reklama

Reklama

Recenze (5)

raimi 

všechny recenze uživatele

Režie a scénář: Mick Garris, podle povídek Stephena Kinga a Cilva Barkera, produkce mimo jiné John McTiernan, v jedné z větších rolí se objeví Christopher Lloyd. Takový kdysi silný jména a vznikne z toho totok. Druhá polovina devadesátek byla kreativním dnem Micka Garrise a kingovských adaptací všeobecně, a tahle televizní povídková záležitost je prostě meh podivnost, stejně jako Lloyd s koženým obojkem a účesem zvaným "kakáč" v roli vypravěče. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Vlastně klasická Garrisovka. Problém je, pokud vám jeho styl nesedí. I přesto si myslím, že je tohle lehce podceněný (respektive nedoceněný) film. Za jeho největší slabinu považuji fakt, že, kromě výborně natočeného a Christopherem Lloydem skvěle odehraného, propojovacího příběhu obsahuje jen dvě povídky. Ty kvůli tomu přichází o atmosféru díky přepálené stopáži. Chtělo by to ještě jeden příběh. Kingův příběh je "klasický" charakterový temný thriller s nadpřirozeným zásahem. Ty postavy jsou fajn, škoda, že jim nestačí příběh. Barkerova povídka je místy až groteskní body horror o tom, co se může stát, když se vám vzbouří části těla a rozhodnou se osvobodit s područí a otroctví vaší vůle a těla. Já osobně bych se s Quicksilverem klidně ještě někdy rád setkal. Třeba v seriálové verzi. ()

Reklama

Had6 

všechny recenze uživatele

Na rovinu říkám, že teno film jsem neviděl ve zcela střízlivém stavu. Ovšem ani to neomlouvá jeho naprostou stupiditu. Dřevěná zubní protéza, která postupně rozemele několik lidí, hovoří sama za sebe. Ta jedna hvěznička je za mojí otupenou mysl v době projekce filmu, neboť je možné, že jsem se zmýlil. Ale rozhodně se nebudu na tento film koukat znova, abych mohl případně své hodnocení upravit. To by byla vážně ztráta času. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vari každý príbeh musí mať ponaučenie, pointu?“ King, Barker, McTiernan, Garris – a toto béčko je výsledkom? Nuž, nič moc. Barkerova humorná poviedka o vraždiacich rukách ma nebavila. Kingova o vraždiacich zuboch bola o čosi lepšia, ale paradoxne najviac ma asi oslovil spojovací príbeh s Christopherom Lloydom (Addamsova rodina, Návrat do budúcnosti). ()

Teardown 

všechny recenze uživatele

Řekl bych až podprůměrné historky, které nebyly absolutně schopné čímkoli strhnout moji pozornost. Možná to bylo i tou celkovou neatraktivitou příběhů, hodící se spíše do nějaké odpolední desetiminutovky. Nebýt charizmatického průvodce Lloyda, asi bych to za chvíli vypnul. ()

Zajímavosti (4)

  • Předlohou filmu byly povídky spisovatelů Cliva Barkera s názvem „Revoluce těla“ ze sbírky „Čtvrtá kniha krve“ a Stephena Kinga „Zuby“ z knihy „Noční můry a snové výjevy 1: Dolanův cadillac“. (Amroth666)
  • Film byl nominovaný v roku 1998 na cenu International Fantasy Filmu za najlepší film. (helljahve)
  • V tom istom roku bol nominovaný aj na cenu Golden Reel za najlepší strih zvuku. (helljahve)

Reklama

Reklama