poster

Star Wars: Síla se probouzí

 • Česko

  Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí

 • USA

  Star Wars: The Force Awakens

 • USA

  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

 • Slovensko

  Star Wars: Sila sa prebúdza

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2015, 136 min

Externí recenze k filmu (34)

 • Akurnik.cz (Martin Dvořák)

  "Podtrženo sečteno: tohle má být obroda nejslavnější a nejoblíbenější filmové série všech dob? To, že nedodržíte základní pravidla filmového jazyka a filmového (potažmo literárního) vyprávění? To, že pokřivíte a účelově modifikujete základní schémata fikčního světa, jež byla dodržována zhruba 40…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "Podíl na novém, přirozeném a dospělém ladění Star Wars má nepochybně J. J. Abrams, pod jehož dohledem zmizel podprahový, nesvobodný pocit z Epizod I.-III, že vás někdo nutí hrát videoherní střílečku s rukama přivázanýma ke školní lavici." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér ctí ducha původní předlohy a obohacuje ho o některé aktuální trendy (silná a emancipovaná dívčí postava). Noví hrdinové působí životněji než ti z Lucasova prequelu a celkový charakter nového vyprávění je svižnější. Na staré hrdiny je nostalgicky pomrkáváno a slouží těm mladým jako mýty, s…" (více)

 • A2larm.cz (Jiří Mareček)

  "Je pak s podivem také to, že filmařské postupy, které pomohly chytit druhý dech Star Treku, ve Hvězdných válkách selhávají. Do šejkru přitom byly přidány všechny správné ingredience z původní Lucasovy série. Nicméně mezi odkazováním na kultovní předlohu a duplikováním celého schématu příběhu je…" (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) *****

  "Osobně jsem nadšený. Síla se probouzí je přesně tím pokračováním, které jsem čekal na konci 90. let. Skrytá hrozba mě tehdy ohromně zklamala, a ačkoliv byly další dva díly přece jenom lepší, kvalitám původní trilogie se podle mě ani zdaleka nepřiblížily. Síla se probouzí je však jiná káva. Zcela…" (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Známa vesmírna sága už nejaký ten čas vytŕča z radu blockbusterov, no tentoraz pre filmových nadšencov nič nové nepriniesla. Aj predošlé diely napriek určitým nezdarom obsahovali scény, ktoré dokázali chytiť za srdce, alebo si ich jednoducho pamätáme pre ich vtedy inovatívne spracovanie." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Takže jsem vlastně s novým dílem Star Wars až na drobné výtky spokojen. Abrams opravdu odvedl kus práce. Spíše jsem zvědavý na další díly a spin-offy, které nám toho doufám ještě hodně odhalí. Trochu se bojím necelistvosti dalších dílů, protože každý má jiného režiséra, ale uvidíme. Snad nás…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Snímek Star Wars: Síla se probouzí je jednoduše pokračováním Hvězdných válek, které se nesnaží být něčím jiným. Nesnaží se být přehnaně originální. Nabízí nám to, co od nich očekáváme a co máme rádi. Nic víc, ani míň." (více)

 • Doutas.blogspot.cz ****

  "Vizuální stránka filmu je ale tak propracovaná a veškerá akce tak dobře udělaná, že všechny tyhle námitky přebije. Výběr krásných lokací, větší využití praktických efektů, masek a animatroniky před čistým CGI, to vše ukazuje na to, jak moc se filmaři s každým detailem mazlili. Takže za mě určitě…" (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek) ****

  "Jasným plusem je zajímavé provázání příběhu na Episodu IV a dobře sepsané nové osudy hlavních postav. Snímek několikrát rozesměje lehkým a dobře promyšleným humorem, také několikrát dojal až zamrazil, což je na jednu filmovou stopáž dobrý výkon. I když s novým pokračováním fanoušci Star Wars něco…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Každičká vteřina je obrovská radost, v každé scéně dělá film přesně to, co chci, aby udělal, nebo mne příjemně překvapí a nabídne ještě podstatně zajímavější alternativu. Hned po skončení jsem měl chuť film okamžitě vidět znovu a znovu." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Ovšem, zcela subjektivně, jako člověk, který viděl stovky, ne-li tisíce filmů, jsem doufal, že se po námětové stránce dočkám něčeho víc, než přesné kopie ságy, ze které byl celý svět (včetně mě) nadšený před 30 - 40 lety. Mnoha divákům budou Star Wars v této podobě naprosto stačit. Ale já bych…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Star Wars jsou slušným a skvěle vypadajícím sci-fi. Důkladná znalost Lucasovy klasiky není vysloveně nutná, avšak umocní emocionální rozměr a nostalgické vzpomínání v kulisách blockbusteru s hurónským rozpočtem je prostě úžasná. Navíc strategické uvedení v době dovolených okolo Vánoc vystřelí…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "Star Wars: Síla se probouzí, není špatný film. Je to kvalitní velký filmový trhák, který návštěvníci kin milují! Zároveň ale není, bohužel, dech beroucí. Po zhlédnutí budete spokojeni, ale jsem přesvědčený, že si z kina budete odnášet pocit, že jste čekali něco víc než jen věrnou kopii starých…" (více)

 • Filmpress.sk (Marcel Šedo)

  "Pokiaľ by som teda mal úvodnú sériu zhrnúť, trúfam si povedať, že film funguje samostatne aj ako pocta, aj ako začiatok nového, s funkčným prepojením na staré. Zároveň zostáva Star Wars: Sila sa prebúdza interpretačne i príbehovo otvoreným dielom, čím vkladá ešte väčšie očakávania do ďalšieho dielu…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Mladá generace diváků, která třeba nemá se starými Star Wars zkušenost, si film užije jako efektní a konzistentně zábavný velkolepý biják, i když jí třeba nebude docházet smysl lecjakého pomrkávání, a těm zainteresovaným vystačí Star Wars: Síla se probouzí bohatě i na několikanásobné zhlédnutí. Čím…" (více)

 • Generace21.cz (Lukáš Novák) *****

  "Při sledování snímku Síla se probouzí nám většinu stopáže běhalo po zádech příjemné mrazení. A to hned od začátku – sedmý díl začíná ikonickou znělkou a krátkým uvedením do děje v podobě žlutého plynoucího textu na hvězdném pozadí. A režisér J. J. Abrams na nostalgickou notu nehraje jen v úvodu –…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Jisté je, že J. J. Abrams natočil našlapaný rodinný film, u kterého se budete bavit. Má spoustu zábavných okamžiků, desítky úžasných detailů a probouzí kouzlo původní trilogie. Ale jakmile ho probudí, neví tak úplně přesně, co s ním a tak jede spíš na jistotu. Kdyby se příběh podařilo odvyprávět…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Film Star Wars: Síla se probouzí zkrátka dokonale předvádí, jaký je rozdíl mezi velkofilmem a velkým filmem. První kategorii přesně splňuje, na druhou už nestačí. Dívá se na něj dobře, ale jako každá odvozenina rychle vyprchá. Navzdory četným emotivním výlevům je vlastně dost neosobní, plýtvá…" (více)

 • Kritiky.cz (Jiří Borový) *****

  "Star Wars je fenomén a pokračuje dál po úspěšné cestě, s novým režisérem, ale se starou partou tvůrců a herců. Nesmíme zapomenout na jedinečnou hudbu Johna Williamse, který, i když by mohl jít do důchodu, dokázal znovu složit hudbu, která uchvátí a citlivě doprovází celý film od úvodních titulků po…" (více)

 • Kultura21.cz (Jan Jaroš)

  "Na svět přišla toliko rozvleklá, velice vážně míněná podívaná, kde záblesky humorné nadsázky jsou ojedinělé a navíc vypočítavé, dávkované se strojovou přesností." (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "Star Wars: Síla se probouzí ze všeho nejvíce připomínají projížďku atrakcemi v Disneyho zábavních resortech. Člověk si je užije, pobaví se, stráví v jejich objetí příjemný čas, ale pak vystoupí ven a víceméně nepoznamenaný jde zase dál. Fascinace na bodu mrazu." (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) ****

  "Síla se probouzí není ani zdaleka bezchybný film. Chce se zavděčit hodně širokému publiku (o peníze jde vždy až v první řadě) a připravit ho na další pokračování. Co se mě týče, soudě dle třesoucích se rukou a bušícího srdce během filmu i po něm to dělá dobře. O tom přece Star Wars jsou, o zábavě,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Nechává nás také tápat v tom, jaká je reálná politická situace, o níž nás zase prequely informovaly podrobně. Jsou to ale detaily ve velkém příběhu, který důstojně nese odkaz ságy Hvězdných válek. Mísí v sobě povědomý pocit vzrušení z objevování rozsáhlé mytologie v předaleké galaxii, ze sledování…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Abrams je mistr řemesla, takže nová epizoda nemá výrazně slabých míst a i pár minut stačí na to, abyste nad jejich hrdiny ustrnuli: Geniální stíhač Poe Dameron takhle dostane vlastně jen jednu kamerovou jízdu, u které budete řvát blahem a chtít okamžitě jeho vlastní spin-off. Droidi na půl filmu…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Abrams dokázal to, co se Lucasovi v prequelové trilogii nepovedlo. Dokázal přenést kouzlo klasiky i do regulérního pokračování a nespoléhal se pouze na CGI. Skvělé akční scény, dokonalý audiovizuál, perfektní herecké výkony (hlavně Daisy Ridley jako Rey), nostalgické odkazy na původní filmy, a…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "O promyšleném příběhu se nedá hovořit, film probíhá ve stylu: střílečka, střílečka, výbuch, minuta patetických keců, zase střílečka, střílečka, výbuch. Drobné pokusy o psychologii postav jsou roztomilé. Toto popcornové freudiánství táhne Abramsovy Hvězdné války až na samou hranici parodie. Jak…" (více)

 • Obrazor.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "To, že se tolik očekávané sedmé pokračování hvězdné ságy vrátí v plné síle co do počtu předprodejů, co do obřích úspěchů v tržbách a co do dalších matematických rekordů, se očekávalo, k tomu už jsou legendární Star Wars předurčené dlouho dopředu. Pro fanoušky zásadnější otázka však zní – vrátilo se…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Tak je to přeci jen tam. J.J. Abrams navázal na Lucasovu trilogii stylem, který zároveň uctívá tradice a přitom zvládá razantně modernizovat a přitom bavit. Škoda jen trochu slabšího záporáka a pár problémů ve scénáři filmu. Všechno ostatní je ovšem na svém místě, přesně jak si to pamatujete od…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Problém s konkrétní látkou pramení od prvotního rozhodnutí Abramse The Force Awakens vůbec netočit – až potom mu očividně došlo, co by tím vlastně sobě a milionům dalším fandům splnil – a přesně takové Star Wars udělal. Fanouškovské, výborné, fungující, ale rozhodně ne nejlepší. Mají vše, co čekáte…" (více)

 • Reflex.cz (Darek Šmíd) ***

  "Říkejte tomu šedesát procent, tři hvězdičky z pěti nebo šedesát stormtrooperů ze sta, Star Wars: Síla se probouzí je šedesátiprocentní filmový zážitek čistě už jen tím, jak světelnými meči krájí svůj vyměřený čas. Probudí se grandiózně, pěknou chvíli se skvostně protahuje a převaluje se v hvězdném…" (více)

 • The-aardvark.cz (Jan Hamerský)

  "Jakkoliv je totiž „Síla se probouzí“ osobitá, k původnímu lucasovskému filmovému kánonu v tuto chvíli vzhlíží s týmž obdivem jako Rey k Hanu Solovi a směr, jakým se vydává, zatím jen naznačila. Bude jistě zajímavé ho sledovat, ale pouze vezmeme-li na vědomí, že „Nová naděje“ se zrodila v jiném…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Star Wars: Síla se probouzí je perfektní syntézou starého a nového. Abramsovi film šlape jako švýcarské hodinky. Sedmý díl nabízí epickou podívanou plnou intimních momentů a radostných chvil pro všechny fanoušky. Troufám si tvrdit, že všichni ti, kteří vyrůstali s epizodami IV., V. a VI. budou z…" (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Komínek)

  "J.J. Abramsovi se v sedmé epizodě Star Wars s podtitulem Síla se probouzí podařilo už nade vší pochybnost prokázat několik věcí: že ve vesmíru Hvězdných válek je skutečně jako doma, že jako fanoušek k němu má velmi silný vztah a že snahu oživit kouzlo estetiky a atmosféry původní trilogie u…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace