Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Vsheta

Já osobně neměl veliká očekávání. Ani malá. Doufal sem, že to neposere a světe div se, neposral!! Líbilo se mi to, od začátku do konce, byla tam nostalgie, samozřejmě.... Teď ale něco, co mě trochu nesedí a mrzí. Jsem rád za provázanost, v tu jsem doufal, ale zbytečně moc opakujících se motivů z původní trilogie mi trošku vadilo. (droid přenášející citlivá data, obří pleneta, která má slabinu, rodinné drama a souboj mezi otcem a synem (ikdyž tentokrát opačně)... Možná, že to byl velký záměr... Dát fanouškům co chtěli...jakýsi most mezi nejstarší a novou trilogií. A příště už to bude po jeho...uvidíme. Stejně tak na mě působí původní hrdinové..jen jakýsi spojovací článek... aby se neřeklo. Ne že bych je nevítal... vítám a moc, ale už nám pomalu odpadají, že? Taky zápletka mi nepříjde zrovna šťastná, hledání Luka? Ano je to sice poslední Jedi... ale na druhou stranu není tak uplně poslední že? Světelný meč už Abrams svěří do ruky kdejakému nýmandovi... Nevím... jako první dojem krásné, jsem nadšený a rozhodně pozitivní, po hlubším zkoumání vidím trhliny, vady na kráse.. Asi přestanu hluboce zkoumat. PS: Doufám že Chewie vydrží až do konce. ()

Bifftekk

Jak naběhlo úvodní intro dostal jsem se do úplného transu, na tohle jsem čekal tak dlouho? Jako velký fanda Star Wars jsem byl mile překvapen, jak se Abrams s filmem vypořádal. Opravdu bylo vidět, že sám byl velký fanda a nenechal z kultu udělat pouhou slátaninu na vydělávání peněz. Jak řekl Lucas "Ten film budete milovat. Je to přesně to, co jste si přáli." a ano měl pravdu. ()

Maxwell28

Líbí se mi, že to Abrams pojal jako poctu původní triologii. Líbil se mi příběh, kterej byl sice jasnej a předpovídatelnej, ale o to přece ve SW nejde. Efekty byly taky fajn a dokonce tam nebylo ani moc toho jeho úchyláckýho světla. Hodně se mi líbilo jak nechal každou původní postavu představit ve stylovým entrée a pro ně typickou hláškou. Jediný co mi vadilo byl věčně udýchanej černoch a ubrečenej záporák. A teď mě omluvte musím se jít znovu vybrečet...vy víte proč. ()

george82

Síla se probouzí velmi pozvolna a roztahaně aneb máme ještě 2 díly to rozjet...a vytáhnout z lidí co nejvíc prachů. Nicméně styl natočení je parádní a 3D ještě lepší. Fakt jsem si tohle užil. To už se bohužel nedá říct o ději, který ničím nepřekvapil a vše bylo tak nějak prvoplánové. ()

Vikta

Tak tohle bylo hodně špatně... [BOJLER] Co měl znamenat ten souboj Kayla s Rey? Zapomněl sílu někde v šuplíku? Kylo Ren má bejt vnuk Darth Vadera? [/BOJLER] Zklamání desetiletí, dlouho se z toho budu vzpamatovávat... Komentář, který mi mluví z duše: Rannveig ()

Joedas

Zvláštní. Cítím pocit zklamaní i spokojenost a nemůžu se rozhodnout, co převládá. Jasně, epizoda VII se povedla, o tom asi není pochyb. Funguje jako přechodník mezi dvěma generacemi fanoušků i jako start nové trilogie. A to mi paradoxně vadí asi nejvíc. Ta hra na jistotu a ta snaha vyhovět všem a všemu za každou cenu. Přál bych si trochu méně kompromisu, ale jestli Abrams něco umí, tak je to stoprocentní pochopení látky, se kterou pracuje. Naservíroval nám bezvadnou třetí Mission:Impossible, asi dva nejlepší Star Trek filmy vůbec a teď doopravdy probudil sílu v snad nejkultovnější sérii v historii kinematografie. Víc říct nedokážu, protože zdaleka ještě nemám ucelený názor. Jen snad rychlá poznámka na konec: Obsazení perfektní. Od třech sympatických klaďasů (Ridley, Boyega, Isaac), přes staré známé (Ford, Fischer), až po temnou stranu (Driver, Gleeson). UPDATE: Na podruhé je to lepší. Moje hlavní stanovisko zůstává stejné a hodnocení do vydaní epizod VIII a IX měnit asi taky nebudu, ale ujasnil jsem si dost rozporů a bavilo mě to skoro stejně. Pořád mi ale přijde konec skoro až odfláknutý a pořád se mi nelíbí ten duel se světelnými meči, ale to jsou vyloženě dílčí problémy, skoro až detaily. Uvidíme, co s tím udělá IMAX... ()

Vocoun

Když jsem odcházel z kina, tak jsem nebyl ani zklamaný, ani nadšený. Jenže dnes ráno jsem se vzbudil a převládá bohužel spíš zklamání. To že to byla opravdu hodně vykradená Epizoda IV mi na rozdíl od ostatních až tak moc nevadí. Problém vidím spíš v ději, postavách a celkovém vyznění filmu. První půl hodina byla dost tragická a chaotická. Od nástupu Hana to dostalo docela grády a kvalita se dost zvedla, ale pořád tomu něco chybělo. Problém je v hodně děravém scénáři a s vykreslením postav. O nikom se fakticky nic nedozvíme, motivace postav je taky přinejmenším podivná a celkově vzato se tam prostě jen našroubovali na sílu noví hrdinové. Černošský trooper funguje jako vtipálek, nicméně absolutně nefunguje jako jedna z hlavních postav, ke které si utvoříte vztah. Hlavní hrdinka potom ze začátku dobrá, ale čím víc postupuje film, tím víc je protivná. Začíná to úplně dementním útěkem do lesa a končí to naprosto nereálným a nepochopitelným soubojem s mladým Solem, kterého pěkně rozsekala. A to vlastně nikdy netrénovala. Logických chyb je tam hodně, atmosféra nedrží, děj hrozně předvídatelný. Problém je v tom, že Abrams se očividně nemohl rozhodnout, jestli chce natočit klasickou kultovku a nebo něco po svém. Aby neurazil nikoho, tak to natočil tak napůl a vlastně nijak. Občas z toho dýchá krásná nostalgie a atmosféra, ale jindy je to zase jen průměrné scifi se spoustou zbytečných efektů. Nebýt Forda, film by byl ještě o úroveň níže, protože ostatní postavy za to prostě nestojí. Čím víc přemýšlím, tím víc jsem zklamaný. Uvidíme, co další díly. Na víc jak 3 hvězdy to prostě není. 65% ()

Amone

Bál jsem se od dost více že nový star wars bude spackaný,ale vše dopadlo dobře i když ne na výbornou. Jsou použitý prvky ze serie star wars a není jich ani málo,přesto vše působí jako by se z toho vytratila ta tradice a místo toho se sazí na efekty,které teda skvěle fungují. I přesto všechno jsem film sledoval s radosti a viděl bych rád znovu. ()

Pavoll

Pre mňa to bolo trošku sklamanie, ale ano je to dobrý film. Potešili stare postavy, scény podobne staršim filmom, napr. zničenie tej planety bolo presne také isté ako v epizode IV zničenie hviezdy smrti, ak sa nemilim. Čakal som trochu viac. Je to dobrý film, na zaspominanie alebo odreagovanie ale ak sa v nom začnete čo i len trošku šprtat a zamýšľať sa tak objavite strašne veľa nelogických a nedomyslených vecí. Ja som ich asi viac pokope v jednom filme asi ani nevidel. Ale ako som už napísal, ak to beriete iba ako pokračovanie a chcete videiť stare zname tváre tak určite odporúčam. 8/10 ()

RafaKrakal

Bohužel celkem solidní zklamání a pro mě osobně jedny z nejhorších, pokud ne nejhorší Star Wars. Vizuálně není co vytknout, jakož ani staré garnituře v čele s Hana Solem, ale scénář je holt mizerný. Abrams se totiž rozhodl, že vezme 6. díl, obleče ho do moderního hávu, udělá 5x větší hvězdu smrti a toto vše dá dohromady s filmem Hledá se Nemo, s tím rozdílem, že se namísto Nema hledá Luke Skywalker a bude předpokládat, že to divákovi bude stačit, ale bohužel nestačí. Co je však daleko horší je absurdita děje, kdy hlavní zloduch, který byl cvičen samotným Lukem Skywalkerem není schopen porazit ženskou, která drží světelný meč poprvé v životě, kdy obrovskou hvězdu smrti lze zničit pár stíhačkami a pár kusy výbušnin a hlavně kdy je zabita jedna z hlavních postav naprosto absurdním způsobem. Neříkám, že se jedná o vyloženě špatný film, ale mnozí z vás si ještě s láskou vzpomenou na Jar Jara, jakmile uvidí hlavního záporáka bez masky a zjistíte, že je k nerozeznání od Severuse Snapea a působí tak naprosto bizarně. V celém kontextu mě Abrams opět přesvědčil že neumí natočit film s kvalitním dějem a proto dávám jen průměrných 55% ()

Kucino

(SPOILER) Vážne ? toto má byť čo ako zozbierame starých hercov pridáme černocha a okopírujeme iV. časť a budeme veriť, že tento úspešný franchise proste prejde ?... no ja som sa teda tak nebavil ani len schopná jedi bitka nebola..a čo je najhoršie znova Death Star srsly ? čo sa nedá vymyslieť niečo nové preboha ?.. o novej hrdinke, ktorá v živote nedržala svetelný meč a nikto ju neučil používať silu proti sithovi na konci ani nehovorím..50% a to len preto, že som fanúšik a verím, že v VIII. a IX. prídu s niečim novým a zachránia sériu. ()

Jaromír

Naprosto skvělý film, který mě nadchnul. Nebyl ani negativní jako trojka ani romantický jako dvojka. Prostě úuuužasnýýý film, který skvěle navázal na 6ku, až jsem si skoro ubrekl z nostalgie a navíc využil v mnoha místech decentně 3D technologii ... už se těším na 8ku :)! Taaa tramtadaaa tramtadááá :DDD, neuvěřitelná atmosféra v kině i po něm! ()

PetriK12

Když pominu zážitek umocněný kinem, efekty a tím, že jsem na film čekal opravdu dlouho, máme tu dvou-hodinovku, která v podstatě jen startuje sérii. Tedy málo akce, místy ne zrovna povedené náznaky na skoro až kopírování zápletky a scének z příběhu předchozích dílů (darth vader). Dát víc jak 3* by pro mě znamenalo znehodnocení dalších dílů, v kterých doufám, dostanu krmení, které jsem čekal marně zde. ()

ManOfPhoenix

Dvě slova: Epic Awesomeness. Troufám si říct, že tenhle film je rozhodně lepší než celá prequelová trilogie a to je Epizoda III vážně skvělý film. Co ale musím nejdříve říct, že nejlepší stránkou filmu jsou postavy. Rey, Finn, Kylo, Poe, ti všichni mi byli velmi sympatičtí a byli totálně skvělí. A samozřejmě, abych nezapomněl Hana Sola, kterého Harrison Ford pořád hraje skvěle. Akční scény byly totálně boží, obzvlášť závěrečná akční scéna, kde se postavy utkají proti Kylu Renovi. A abych nezapomněl, film provází i Williamsova brilantní hudba. ()

AgnesDee

Teprve dnes, 19. 12. 2015, jsem viděla šestou epizodu Star Wars, takže jsem měla čerstvé vzpomínky na celou původní sérii, ze které tento nový díl vychází nejvíc. A je to pecka. J. J. Abrams se co nejvíce snaží napodobit původní Star Wars a téměř ničím se nesnaží překvapit, ale i tak je to velmi dobře natočené pokračování, ze kterého by si měl každý, kdo točí pokračování jakékoli velmi vážené série filmů, vzít ponaučení. U filmu se příjemně pobavíte, dokonce i slzička ukápne... Za mě plný počet hvězd, netušila jsem, že mě tato série tak chytne. Teď ještě shlédnout zbývající tři díly z novější série a budu kompletní :D ()

ratpile

Výborný mainstreamový blockbuster. Řemeslně naprosto brilantní, barevný, hravý, vtipný, přehledný, nostalgický, v rámci takto drahé produkce - špičkový film, lepši než většina přímé konkurence za posledních několik let. Vzhledem k očekávání a volbě režiséra, přeci jen mírné, mírňounké rozčarování. Od Abramse bych po Star Treku čekal o něco větší důraz na logiku a více citu při gradaci a návaznosti jednotlivých scén. Ve Force Awaknes se toho totiž spousta děje zkratkovitě, příliš chtěně, jakoby na některé opěrné body budoucí série nezbyl čas, přesto ale bylo nutné je zakomponovat. Nemůžu si pomoct, ale Abrams měl dostat alespoň o 20 minut stopáže navíc a s větší pečlivostí vybudovat podhoubí pro zásadní zvraty ve vyprávění. Vadila mi také další variace na Hvězdu smrti - její zničení působilo až příliš jednoduše, neoriginálně a neuctivě, vzhledem k děsivosti její předlohy. Jeden ze záporáků se vyloženě nepovedl, netradičně zvoleného Adama Drivera ale zatím hodnotit nehodlám. Mám takový dojem, že jeho postava bude zajímavější, než se může po první epizodě zdát. Což nakonec platí pro celý snímek. Abrams universum znovu nastartoval, a povedlo se mu to na jedničku, byť ne s hvězdičkou. Připravil si půdu pro novou sérii, úžasně nastavil atmosféru a oživil zábavné, v rámci Star Wars poměrně originální postavičky. Je živější, akčnější, dojemnější, osobnější a neutápí se v krajinkách. Force Awakens je epší než I-III epizoda, pocitově mnohem blíž těm kouzelným, papundeklovým. Nezbývá než doufat, že si dá Abrams více záležet na vyprávění samotném, protože jsem se znovu cítil jako dítě v hračkárně. A to už sakra dlouho ne.. Síla se opravdu probouzí! ()

MartinTerran

Nejočekávanější film letoška je tady, ale podle mě nebyl nejlepší. Sérii Star Wars mám rád, ale tento díl mi přišel jako víceméně tuctové sci-fi. Jasně máme tu meče, sílu, staré známe a vtipné roboty, ale nějak to nebylo ono. Film mě ale bavil, byl nabitý akcí a sem tam odlehčen nějakou hláškou. Jde vidět, že se tvůrci pořád vyžívají v rodinných vztazích. Na můj vkus málo používali sílu a meče, ale to se snad spraví v dalších dílech až se to pořádně rozjede. Příběh je Star Wars klasika a jde opět o ovládnutí galaxie a celý příběh je jedna velké výkrádačka sebe sama. Jinak jako obvykle je zde parádní hudba, stejně tak i efekty a herecké výkony taky super, až na toho černocha ten mi tam moc neseděl a celou dobu mě takový divný výraz. Pár věcí mě zklamalo, ale to nebudu vypisovat, abych nespoiloval. Normálně bych byl s filmem spokojen, ale v případě Star Wars je to slabota a mohlo to být o dost lepší. Hodnocení: 75/100. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý