Oproti filmovému plakátu či mým očekáváním se jedná o velmi komorní film, který sleduje osud jednoho sovětského vojáka. Není to moc dlouhé, nemá to velkou hloubku, není to pompézní s ohlušujícím vřavem bitev, ale příjemně se na to dívá. I když z filmu si toho moc neodnesete, zanechá ve vás dobrý pocit, že ten strávený čas nebyl ztrátou.(11.6.2015)

Rozkaz je rozkaz a v sovětské armádě to platí hned pětinásobně. Po nesplnění jednoho je Ogarkov degradován a odsouzen k zastřelení. Džurabajev, který je nemluvný a uzavřený a divák tápe, zda není taky momentálně retardovaný, je stanoven jeho eskortou. A rozkaz je rozkaz. Zatímco okolo řádí Němci jako černá ruka, je potřeba vězně doručit na hlavní štáb, kde je třeba podepsat rozsudek, aby mohl být případně vykonán. Se zaujetím můžeme sledovat, jak Ogarkov chápe, proč musí být zastřelen a s nasazením života haha je ochoten vykonat rozsudek sám v okamžiku, kdy rozsudek nabude podpisem platnosti.(6.7.2015)

„ZA PROJEV STRACHU, DEZERCE A POHRDÁNÍM PŘÍSAHY, BÝVALÝ PORUČÍK RUDÉ ARMÁDY OGARKOV SERGEJ LEONIDOVIČ, SE ODSUZUJE NA ZÁKLADĚ ČLÁNKU…“ /// Příběh poručíka Ogarkova, kterej je eskortován svědomitým Kazachem do štábu Rudé armády. Vobčas někomu píchnou, někoho zachráněj a vobčas střelej fašistu. Válečná road movie, ve který rozkaz zněl jasně, se snaží se ukázat absurdity, který válka (v Sovětským svazu) přináší. Motorem příběhu je vznikající pouto mezi „trestancem“ a doprovodem, ale hlavně váš pohled na věc. Snažte se vcítit do jejich rolí… Komorní jednohubka… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Novelu „Dva ve stepi“, kterou napsal Emmanuil Genrichovič Kazakevič v roce 1948, neznám. 2.) Vím, že nejen válkou je válečnej divák živ. 3.) Thx za titule „KUBA2000“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.8.2015)

Rusové ty srdceryvné a nacionální kecy mají snad v sobě. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se v některých ohledech starý ruský válečňák od toho nového z roku 2015 vůbec nezměnil. Jinak ale připravili spíš komorní příběh dvou lidí uprostřed války, což už je samo o sobě vysloveně zajímavý. A možná právě proto se mi film tak moc líbil.(31.1.2016)

Rusové umí. Jejich válečným filmům ze současnosti prostě není co vytknout. Tento film není klasickýcm válečným velkofilmem. je to spíš taková roadmovie. Mladý poručík Ogarkov je vyslán spolu s dalšími spojkami na divizní velitelství s důležitým rozkazem. Během německého tankového protiútoku se ztratí a při nalezení jedné z jednotek je obviněn z nedoručení důležitého rozkatu a dezerce. Je odsouzen k degradaci smrti zastřelením. Rozsudek musí potvrdit divizní velitelství, které však neustále mění pozici a tak je odsouzenec doprovázený ozbrojeným kazachem Džurabajem nucen putovat s rozsudkem v kapse skrze širé ruské pláně kolem řeky Volhy. Se svým strážcem zažívá nejeden boj. Jako člověk odsouzený k smrti a čekající na popravu v týlu se smrti nebojí, strašně rád by ale žil. Vždyť je mu jen 20 let. Situaci komplikuje i to, že se během cesty se svým eskortujícím strážcem spřátelí... --- Rusové nám ve filmu předvedou mnohou techniku a já si opravdu chrochtal. Tenhle válečný snímek rozhodně doporučuji ! * * * * *(7.7.2015)

• - Ve filmu je možno vidět poválečný hybrid tanku KV-2, podvozek těžkého tanku IS-2 a věž s dělem pocházející z těžkého tanku KV-2. Žádný pojízdný originální KV-2 se dodnes nezachoval. (bejkovec)