V roku 1942 pri rýchlom postupe Wehrmachtu sa mnohí sovietski vojaci dali na útek. Z dezercie bol obvinený aj poručík Ogarkov, ktorý sa práve vracal ku svojej jednotke s dôležitým odkazom. Keďže je dôstojník, trest smrti zastrelením, ktorý ho čaká,  musí potvrdiť ešte veliteľstvo armády. Tak sa začína strastiplná cesta Ogarkova a eskortujúceho vojaka Džurabajeva... Film je inšpirovaný skutočnou udalosťou, ktorú v literárnej predlohe Dvaja v stepi zvečnil Emanuil Kazakevič. (RTVS)

gogo76

Názov nového ruského filmu dosť zavádza a divák naivne očakáva bojovú cestu vojaka z Ruska až po Berlín. Nie, film je podstatne komornejší než napovedá názov a cesta nás síce čaká, ale rozhodne nie na Berlín. Keď zazneli slová: "Pusti ma, som predsa sovietsky človek", tak mi ihneď napadol propagandistický úlet - Príbeh skutočného človeka. V dnešnej dobe by som už to slovo sovietsky nepoužil a pochybujem aj o tom, že by takéto žvásty vypúšťal z úst človek, ktorý je odsúdený na smrť. Herecky tak slabý štandard, oscarové výkony tu nehľadajte. Akčných scén tu mnoho niet, ale to málo je na slušnej úrovni. Do Berlína zavítame až v samom závere filmu a 90% divákov nebude mať ani šajnu o tom, že sme v Berlíne...Potľapkať po ramenách sa súdruhovia mohli kdekoľvek a vôbec to nemusel byť Berlín. Film to nie je zlý, len som naivne čakal viac. Každopádne som rád za každý nový vojnový film. 60%. ()

Georgex

V Rusku v loňském roce nejspíše tvůrci vyfasovali nějaké granty na válečné filmy, jinak si nedokážu vysvětlit ten přísun takřka totožných filmů za tak krátké období. Upřímně ani jeden není valné kvality, projevuje se na nich nízký rozpočet, ale v každém je alespoň pár desítek minut, které udělají fanouškům tohoto žánru radost, ať už bojovými scénami či nečekaným zvratem. Tento je z nich sice nejkomornější a nenabízí takřka žádné bojové scény, přesto z nich má nejzajímavější příběh a nejlepší atmosféru. Moje hodnocení 65%. ()

Big Bear

Rusové umí. Jejich válečným filmům ze současnosti prostě není co vytknout. Tento film není klasickýcm válečným velkofilmem. je to spíš taková roadmovie. Mladý poručík Ogarkov je vyslán spolu s dalšími spojkami na divizní velitelství s důležitým rozkazem. Během německého tankového protiútoku se ztratí a při nalezení jedné z jednotek je obviněn z nedoručení důležitého rozkatu a dezerce. Je odsouzen k degradaci smrti zastřelením. Rozsudek musí potvrdit divizní velitelství, které však neustále mění pozici a tak je odsouzenec doprovázený ozbrojeným kazachem Džurabajem nucen putovat s rozsudkem v kapse skrze širé ruské pláně kolem řeky Volhy. Se svým strážcem zažívá nejeden boj. Jako člověk odsouzený k smrti a čekající na popravu v týlu se smrti nebojí, strašně rád by ale žil. Vždyť je mu jen 20 let. Situaci komplikuje i to, že se během cesty se svým eskortujícím strážcem spřátelí... --- Rusové nám ve filmu předvedou mnohou techniku a já si opravdu chrochtal. Tenhle válečný snímek rozhodně doporučuji ! * * * * * ()

Malarkey

Rusové ty srdceryvné a nacionální kecy mají snad v sobě. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se v některých ohledech starý ruský válečňák od toho nového z roku 2015 vůbec nezměnil. Jinak ale připravili spíš komorní příběh dvou lidí uprostřed války, což už je samo o sobě vysloveně zajímavý. A možná právě proto se mi film tak moc líbil. ()

MartinezZ

Dobrá, válečné drama o odsouzenci a jeho eskortě, kterak změní svůj osud. Tři hvězdičky by to získat možná mohlo, a to i přes svoji poměrnou nudu, kdybych nebyl teprve až tady překvapen, že to není film z nějakého devadesátého roku, ale z roku 2015. Cože? To jako vážně? Jo, to jako vážně. Možná tak jen jako adept na film z "Festivalu otrlého diváka". ~ 1,5* ()

• Ve filmu je možno vidět poválečný hybrid tanku KV-2, podvozek těžkého tanku IS-2 a věž s dělem pocházející z těžkého tanku KV-2. Žádný pojízdný originální KV-2 se dodnes nezachoval. (bejkovec)