Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Minisérie o legendární hvězdě Marilyn Monroe odkrývá řadu bedlivě střežených tajemství. A Susan Sarandon se představí v roli Marilynina největšího tajemství ze všech - její matky Gladys, která byla dlouho zavřená v psychiatrické léčebně. Dvoudílný film Tajný život Marilyn Monroe začíná portrétem mladé Normy Jeane Mortensonové, která vyrůstá bez matky a svádí boj s osamělou existencí a nedostatkem lásky. Navzdory všem očekáváním ale z Normy Jeane vyroste vtipná, chytrá a ambiciózní žena, která se záhy od základů promění, aby se stala symbolem zlaté éry Hollywoodu. Užívá si slávy, ale uvnitř zůstává křehkou umělkyní, která zoufale hledá uznání a pocit bezpečí u mužů. Okolní svět nikdy doopravdy nespatří ani nepochopí skutečnou Marilyn, ženu tak odlišnou od masky, již nosí na veřejnosti. S narůstající slávou se postupně rozpadnou všechna její tři manželství, včetně těch s Joem DiMaggiem a Arthurem Millerem. Marilyn nakonec nedokáže ovládnout své vnitřní démony a nápor duševní choroby, kterou zdědila po své matce Gladys - ženě, kterou miluje i nenávidí a již se zoufale snaží zachránit. Přestože Marilynino filmové studio oznámí světu, že je její matka mrtvá, Gladys zůstane důležitou a znepokojivou součástí Marilynina života, což se stane jedním z největších hereččiných tajemství. Zatímco se Marilyn stará o matku, její posedlost prezidentem Johnem F. Kennedym ji dožene až na pomyslnou hranu a nakonec i do psychiatrické léčebny. Marilyn Monroe se však nevzdává a podává nejlepší výkon svého života, když před světem úspěšně skrývá své nejtemnější tajemství. (HBO Europe)

(více)

Recenze (22)

marhoul 

všechny recenze uživatele

S ohledem na to, že vše je známo už z životopisných knih a dokumentárních filmu o MM, konstatuji, že nic nového se z této minisérie člověk nedozví. Však jedna věc je vědět a druhá vidět. Kelli Garner jsem neznala, ale smekám před dokonalým ztvárněním MM. Jak v podobě blonďaté hvězdy, tak v podobě neznámé brunetky Normy Jane byla prostě dokonalá. Veškeré drobné mimické gesta, pohyb, výraz, nastudovala a předvedla přesně. Marilyn měla moc těžké dětství i mládí a přesto se z ní nestal zlý člověk. To, že propadla drogám a alkoholu není v její profesi nic vzácného. Navíc měla vrozené dispozice pro paranoidní schizofrenii po své matce... Když se to všechno sečte, asi by se musel stát velký zázrak, aby se z osamocené citlivé ženy nestala troska. Minisérie je věrná knižní předloze a mě velmi příjemně překvapila. S. Sarandon a E. Watson samozřejmě zazářily také. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film chce byť životopisom jednej veľkej hereckej legendy, mnoho faktov ostalo ale úmyselne alebo nedopatrením skrytých. Prečo sa tu napríklad neriešila tak svetoznáma aféra s Kennedym? Prečo sa neriešila záhada jej smrti, keď už dnes mnoho faktov svedčí, že to až tak celkom samovražda nemusela byť? V roku 2015 nie je dobré natočiť film s takými medzerami. Aké máme teda z filmu pocity? Zistíme, že dramatík svetového formátu Arthur Miller bol totálny idiot a hlavne, že úbohá Marilyn bola úplne vymletá osoba, ktorá okolo chytrosti ani neprešla. Filmu chýbala odvaha ukázať niečo viac. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Kelli Garner ako Marilyn Monroe, tá podoba nemohla byť hádam lepšia. Slušný priemer amerického životopisného filmu. Kelli Garner sa ani nemusela s rolou Marilyn Monroe popasovať, vyzerala úžasne. V prvej časti televíznej minisérie sme sa v skutku všetci mierne nudili, ale ku koncu už bola snímka lepšia a zvlášť záverečná scéna má úroveň. Na nepresnosti a zavádzajúce fakty sa musí človek pripraviť dopredu, počítať s určitou fikciou, aj keď v tomto prípade je životný príbeh slávnej herečky notoricky známy. Otázka jej smrti vo vzťahu k J.F.K. je uložená v trezore, ale stále nové špekulácie pribúdajú. Film je svojou dĺžkou znesiteľný a na dve pokračovania sa dá zvládnuť v pohode a bez nudy. ()

Joges 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem se lekl, když tenhle film natočili, že Kelli Garner není ta pravá, že postavu výstřední Marilyn Monroe nezvládne. Ale docela jsem zíral. Legendární hvězdu zahrála a zvládla se ctí, Dokonce jsem si některé scény užíval. Teď už o symbolu zlaté éry Hollywoodu z poválečných let vím skoro všechno. Nakonec mě jen mrzí, že titul vznikl jako TV film. ()

pankreminek 

všechny recenze uživatele

No rozhodně to mohlo být i horší, specielně na TV adaptaci, které v případě biografií Marilyn Monroe, ještě nikdy nezvěstili nic dobrého. Casting je celkem ok, Sarandon jako Marilynina matka je skvělá volba, Emily Watson je možná ještě lepší, ale v případě Kelli Garner už to není, tak jednoduché posoudit, ona totiž holka místama, tak trochu přehrává. Je vidět, že Marilyniny gestikulace řádně nastudovala, jenže nezdá se mi, že by je dokázala vhodně využít a takhle její výkon (hlavně v první části) místami působí spíš jako nějaká karikatura MM. Ale rozhodně nemůžu jenom kritizovat, ba naopak si v klidu dokážu představit, že spousta lidí, co se o pravou MM nikdy nějak moc nezajímali, budou tvrdit, že to je úplně ona, což rozhodně není, přesto bych Garneřinu "Marilyn" označil jako druhou nejlepší (po Michelle Williams). Poslední scéna je mimořádně silná a v některých momentech, tu z profilu Garner vážně téměř vypadá jako MM, ovšem zbytek dvoudílného filmu je strašně nesourodý. Některé části Marilynina života jsou líčeny daleko lépe, než v kterékoli jiné biografii na druhou stranu, téměř celá druhá část je naprostý chaos, kde je všechno páté přes deváté, hlavně aby se to stihlo vecpat do hoďky 24. Kupříkladu celé manželství Marilyn s Arthurem Millerem je tu zobrazeno špatně, zkratkovitě a nepřesně (Marilyn objevila Millerův zápisník s hanlivými poznámkami o ní, již na svatební cestě v Británii, ne těsně před natáčením Mustangů, to už bylo jejich manželství dlouho v crashi). Dost mě zamrzelo, že se tvůrci rozhodli vůbec nezahrnout Marilynin "útěk do New Yorku", Actors studio a Strasbergovic rodinu. Některé pasáže měli asi zůstat ve střižně a jiné zase jakoby prostě chyběli, takže můj dojem je takový neúplný, každopádně mohla to být katastrofa a místo toho je to průměrná biografie s výbornými herci a ještě lepšími kostýmy. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama