poster

Tajný život Marilyn Monroe (TV film)

 • USA

  The Secret Life of Marilyn Monroe

 • Slovensko

  Tajný život Marilyn Monroe

Drama / Životopisný

USA, 2015, 2x84 min

 • Joges
  ****

  Nejdřív jsem se lekl, když tenhle film natočili, že Kelli Garner není ta pravá, že postavu výstřední Marilyn Monroe nezvládne. Ale docela jsem zíral. Legendární hvězdu zahrála a zvládla se ctí, Dokonce jsem si některé scény užíval. Teď už o symbolu zlaté éry Hollywoodu z poválečných let vím skoro všechno. Nakonec mě jen mrzí, že titul vznikl jako TV film.(30.7.2016)

 • pankreminek
  ***

  No rozhodně to mohlo být i horší, specielně na TV adaptaci, které v případě biografií Marilyn Monroe, ještě nikdy nezvěstili nic dobrého. Casting je celkem ok, Sarandon jako Marilynina matka je skvělá volba, Emily Watson je možná ještě lepší, ale v případě Kelli Garner už to není, tak jednoduché posoudit, ona totiž holka místama, tak trochu přehrává. Je vidět, že Marilyniny gestikulace řádně nastudovala, jenže nezdá se mi, že by je dokázala vhodně využít a takhle její výkon (hlavně v první části) místami působí spíš jako nějaká karikatura MM. Ale rozhodně nemůžu jenom kritizovat, ba naopak si v klidu dokážu představit, že spousta lidí, co se o pravou MM nikdy nějak moc nezajímali, budou tvrdit, že to je úplně ona, což rozhodně není, přesto bych Garneřinu "Marilyn" označil jako druhou nejlepší (po Michelle Williams). Poslední scéna je mimořádně silná a v některých momentech, tu z profilu Garner vážně téměř vypadá jako MM, ovšem zbytek dvoudílného filmu je strašně nesourodý. Některé části Marilynina života jsou líčeny daleko lépe, než v kterékoli jiné biografii na druhou stranu, téměř celá druhá část je naprostý chaos, kde je všechno páté přes deváté, hlavně aby se to stihlo vecpat do hoďky 24. Kupříkladu celé manželství Marilyn s Arthurem Millerem je tu zobrazeno špatně, zkratkovitě a nepřesně (Marilyn objevila Millerův zápisník s hanlivými poznámkami o ní, již na svatební cestě v Británii, ne těsně před natáčením Mustangů, to už bylo jejich manželství dlouho v crashi). Dost mě zamrzelo, že se tvůrci rozhodli vůbec nezahrnout Marilynin "útěk do New Yorku", Actors studio a Strasbergovic rodinu. Některé pasáže měli asi zůstat ve střižně a jiné zase jakoby prostě chyběli, takže můj dojem je takový neúplný, každopádně mohla to být katastrofa a místo toho je to průměrná biografie s výbornými herci a ještě lepšími kostýmy.(4.6.2015)

 • Fiftis
  ***

  Kelli Garner ako Marilyn Monroe, tá podoba nemohla byť hádam lepšia. Slušný priemer amerického životopisného filmu. Kelli Garner sa ani nemusela s rolou Marilyn Monroe popasovať, vyzerala úžasne. V prvej časti televíznej minisérie sme sa v skutku všetci mierne nudili, ale ku koncu už bola snímka lepšia a zvlášť záverečná scéna má úroveň. Na nepresnosti a zavádzajúce fakty sa musí človek pripraviť dopredu, počítať s určitou fikciou, aj keď v tomto prípade je životný príbeh slávnej herečky notoricky známy. Otázka jej smrti vo vzťahu k J.F.K. je uložená v trezore, ale stále nové špekulácie pribúdajú. Film je svojou dĺžkou znesiteľný a na dve pokračovania sa dá zvládnuť v pohode a bez nudy.(10.11.2019)

 • Lillyilly
  ***

  Uplně nevím jak ten film ohodnotit. Pro Kelli všechna čest jak to zahrála, protože zahrát takovou dylinu to chce um. Mně se v podstatě Marilyn totálně zhnusila. Osobnost? Tak to ani náhodou, uvzdychaná labilní chudina, fetka, vožrala a ještě pěkně manipulativní. Artur tam byl asi jedinej kdo jí to řekl do ksichtu. No fuj ble. Ale film byl natočenej dobře, šlo to pěkně popořádku.(11.8.2016)

 • Arsenal83
  ***

  Film chce byť životopisom jednej veľkej hereckej legendy, mnoho faktov ostalo ale úmyselne alebo nedopatrením skrytých. Prečo sa tu napríklad neriešila tak svetoznáma aféra s Kennedym? Prečo sa neriešila záhada jej smrti, keď už dnes mnoho faktov svedčí, že to až tak celkom samovražda nemusela byť? V roku 2015 nie je dobré natočiť film s takými medzerami. Aké máme teda z filmu pocity? Zistíme, že dramatík svetového formátu Arthur Miller bol totálny idiot a hlavne, že úbohá Marilyn bola úplne vymletá osoba, ktorá okolo chytrosti ani neprešla. Filmu chýbala odvaha ukázať niečo viac.(18.7.2016)