poster

Tajný život Marilyn Monroe (TV film)

 • USA

  The Secret Life of Marilyn Monroe

 • Slovensko

  Tajný život Marilyn Monroe

Drama / Životopisný

USA, 2015, 2x84 min

 • marhoul
  ****

  S ohledem na to, že vše je známo už z životopisných knih a dokumentárních filmu o MM, konstatuji, že nic nového se z této minisérie člověk nedozví. Však jedna věc je vědět a druhá vidět. Kelli Garner jsem neznala, ale smekám před dokonalým ztvárněním MM. Jak v podobě blonďaté hvězdy, tak v podobě neznámé brunetky Normy Jane byla prostě dokonalá. Veškeré drobné mimické gesta, pohyb, výraz, nastudovala a předvedla přesně. Marilyn měla moc těžké dětství i mládí a přesto se z ní nestal zlý člověk. To, že propadla drogám a alkoholu není v její profesi nic vzácného. Navíc měla vrozené dispozice pro paranoidní schizofrenii po své matce... Když se to všechno sečte, asi by se musel stát velký zázrak, aby se z osamocené citlivé ženy nestala troska. Minisérie je věrná knižní předloze a mě velmi příjemně překvapila. S. Sarandon a E. Watson samozřejmě zazářily také.(9.3.2017)

 • Arsenal83
  ***

  Film chce byť životopisom jednej veľkej hereckej legendy, mnoho faktov ostalo ale úmyselne alebo nedopatrením skrytých. Prečo sa tu napríklad neriešila tak svetoznáma aféra s Kennedym? Prečo sa neriešila záhada jej smrti, keď už dnes mnoho faktov svedčí, že to až tak celkom samovražda nemusela byť? V roku 2015 nie je dobré natočiť film s takými medzerami. Aké máme teda z filmu pocity? Zistíme, že dramatík svetového formátu Arthur Miller bol totálny idiot a hlavne, že úbohá Marilyn bola úplne vymletá osoba, ktorá okolo chytrosti ani neprešla. Filmu chýbala odvaha ukázať niečo viac.(18.7.2016)

 • Joges
  ****

  Nejdřív jsem se lekl, když tenhle film natočili, že Kelli Garner není ta pravá, že postavu výstřední Marilyn Monroe nezvládne. Ale docela jsem zíral. Legendární hvězdu zahrála a zvládla se ctí, Dokonce jsem si některé scény užíval. Teď už o symbolu zlaté éry Hollywoodu z poválečných let vím skoro všechno. Nakonec mě jen mrzí, že titul vznikl jako TV film.(30.7.2016)

 • Lillyilly
  ***

  Uplně nevím jak ten film ohodnotit. Pro Kelli všechna čest jak to zahrála, protože zahrát takovou dylinu to chce um. Mně se v podstatě Marilyn totálně zhnusila. Osobnost? Tak to ani náhodou, uvzdychaná labilní chudina, fetka, vožrala a ještě pěkně manipulativní. Artur tam byl asi jedinej kdo jí to řekl do ksichtu. No fuj ble. Ale film byl natočenej dobře, šlo to pěkně popořádku.(11.8.2016)

 • Fiftis
  ***

  Kelli Garner ako Marilyn Monroe, tá podoba nemohla byť hádam lepšia. Slušný priemer amerického životopisného filmu. Kelli Garner sa ani nemusela s rolou Marilyn Monroe popasovať, vyzerala úžasne. V prvej časti televíznej minisérie sme sa v skutku všetci mierne nudili, ale ku koncu už bola snímka lepšia a zvlášť záverečná scéna má úroveň. Na nepresnosti a zavádzajúce fakty sa musí človek pripraviť dopredu, počítať s určitou fikciou, aj keď v tomto prípade je životný príbeh slávnej herečky notoricky známy. Otázka jej smrti vo vzťahu k J.F.K. je uložená v trezore, ale stále nové špekulácie pribúdajú. Film je svojou dĺžkou znesiteľný a na dve pokračovania sa dá zvládnuť v pohode a bez nudy.(10.11.2019)