Horor / Thriller

USA, 1992, 86 min

Špeciálne efekty, masky a vraždiace scény nie sú v prvej polovici takmer vôbec zastúpené a to je dobre, lebo atmosféra je i bez nich zlovestná a jednak nestoja za nič. Ku koncu sa s nimi roztrhne bohužiaľ vrece, i tak ale SLEEPWALKERS nie sú až taká zlá kingovská adaptácia, ako som predpokladal (a tešil sa), keď som na nich čakal v televízii do 23:40. K tomu zopár viac i menej viditeľných cameo (King, Dante) a dobré obsadenie hlavných troch úloh v čele s Alice Krigeovou. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/623/(9.6.2006)

Dlho som sa rozhodoval čo tomuto filmu dať. Nakoniec som sa priklonil k trom hviezdičkám lebo prečo nakoniec nie. Je to príjemný oldschoolový hororík, ktorý sa na nič nehrá a aj keď na svoju dobu je už celkom zastaralý so smiešnymi trikmi má to svoje osobné kúzlo. Znova to nie je horor pri ktorom by sme si hrýzli nehty od strachu ale pár scén je príjemne mrazivých a pri ostatných sa dá aspoň dobre pobaviť. Brian Krause sa do úlohy navonok uhladeného no v skutočnosti krvilačného ´upíra´ dokonale hodí a to isté sa dá povedať aj o Mädchen Amick v akejsi predchodcovskej úlohe úbohej dievčiny, ktorú si rodinka vyhliadla. Za úlohu nemá nič iné než sa tváriť naivne a usmiato a keď to nastane má začať kričať o pomoc a utekať. A to jej ide celkom obstojne. Krásne na tomto malom filme sú miniroly dnešného Hellboya Perlamana (jeho veľká scéna je jednou z najlepších a najzábavnejších zároveň), samotného Stephena Kinga, Tobeho Hoopera alebo Marka ´Luka´ Hamilla. Pre niekoho môže film nadobudnúť status kultu ale pre mňa to bola jednorazová oddychovka na dlhý letný večer. King má oveľa viac rozhodne lepších adaptácií.(12.8.2008)

Učesaná, příjemná, ohlehčená hororová jednohubka s krásným kingovským puncem. Dýchnutí devadesátek v čele se sympatickými herci. Příběh je jednotvárný, ale nějak mi to nevadilo. Upíři, co se bojí koček, ale ve skutečnosti jsou to takové kočíčí tapky, které by kitkat neodmítly, to pro mě bylo celkem úsměvné. Další bodíky musím dát za kočíčí komanda a jejich úlohu v příběhu(holt milovnice koček) a krásný soundrtrack v samotném závěru, od božské Enyi.(23.8.2016)

Mé hodnocení tohoto filmu není příliš (spíš vůbec) objektivní, neb jsem ho viděl beze zvuku v brzkých ranních hodinách, a to v nonstopu a v družné společnosti, tudíž v stavu podnapilém. Dal bych ruku do ohně za to, že jsem se ještě nikdy u žádného jiného filmu tak strašně nenasmál. Film je totiž tak hloupý, že se prostě musíte smát a divíte se, že by u toho měl někdo trnout hrůzou. Komické ztvárnění příšer, všudypřítomnost blbých koček; absolutně mě dostalo zabití člověka kukuřičným klasem a kyticí růží. To jsem myslel, že umřu... Sleepwalkery hodnotím jako komedii a pobavili mne opravdu královsky. Nevím, jestli je kdy chci vidět znovu, asi bych si jen zkazil úžasný první dojem... 100%(8.8.2009)

• oli.G

Nulová atmosféra, jediná ľakačka (aj to na samom začiatku) a kopa nudy. Iste, bolo by fajn, keby autori viac stáli na strane zla, než na strane ľudských hrdinov (ako niektorí píšete), ale to by zlo musel stelesňovať niekto iní - táto mačkofóbna dvojica synčeka a mamičky je tak nesympatická a otravná, že by som ich osobne nakŕmil Whiskasom. Povedal by som, že ktorákoľvek z priemerných adaptácii Kingovho papierového diela je lepšia, než tento nezmysel. Svoje rozhodnutie medzi týmto a GINGER SNAPS, ktoré íšlo v rovnaký čas na inej televízii, som teda dve hodinky po polnoci trpko oľutoval.(10.6.2007)

• - Herci hrajúci rodičov Mädchen Amick (Tanya) - Cindy Pickett a Lyman Ward - stvárnili manželov už vo filme Voľný deň Ferrisa Buellera (1986), krátko nato sa stali manželmi aj v skutočnom živote. (beso74)

• - Dům sleepwalkerů byl již dříve použit v televizním seriálu The Waltons. (Chatterer)

• - Film je založen na nezveřejněné povídce Stephena Kinga. (Chatterer)