• slovenský

Horor / Thriller

USA, 1992, 86 min

Besides, what would your girlfriend say if you gave the popcorn girl a ride (home)? - No vegetables, no dessert. Those are the rules - Lepší než jsem čekal - Nečetl jsem - A rovnou se vrhnu na četbu. Takhle jsem kdysi se SK začal. Viděl jsem I am Legend a začal číst knižní předlohu (až se dostal k mistrovi) - Myslím, že knížky budu až na frontě, kde na internet a TV nebude čas - Všimli jste si, jako si okusuje ret? - What kind of a girl would go out with a guy she just met? - Not a very nice one, I suppose - Goddamned cats - Im famished - Sleepwalkers hiding in human robes - Feeding on virtue - Loving to feed, feeding to breed - So, in the end, they ran - The time of happiness too brief to be anything but golden, had run out - It was sad. They were always driven away. They were such outsiders - Zase to dělá - I think Miss Robertson might be on to something - Now we all understand that story has to have a beginning a middle and an end - But thats like sayin a box has four sides - Krabice má šest stran? - Jasně, debile, ne rohu - Sakra, urazil jeho ego. Bude to víc propletený, než to vypadá - Its yours? - You like it? - Some ppl use a door - Really? - Yes - I heard that somewhere - Did you? - Naprosto výborní herci - Thanks for the ride home - Anytime - My mom does gravestone rubbings - Pretty morbid, huh? - You know, things that we never really see (…) - Ono je to i vtipný - Si řikal, že má nějak uklizíno v pokoji, když si tam klidně pozve cizího kluka - Where you live? 66 Wicker Street - Your generation is so mercenary (ten je teda v ráži) - Money this. Money that - On mu urval ruku. Jen tak - A pak uteče do lesa a ještě dělá rámus, aby ho snadno našel a povečeřel na jeho mrtvole - Jeho matka je ale kus - Šílenej černoch, co si hraje s kočkou - Todle musí bejt nejlepší kingova adaptace - Tj šílený. Prej když si to pustím dneska, tak se mi to bude líbit - Proč mu neujíždíš? V Americe je to jednoduchý, ne? Prázdný silnice - What the fuck - Todle je špatný - To znamená, že se s něčím podobným brzy setkám - Todle bych chtěl taky umět - He didnt have no face - Shut your pie hole - His face was like a blur - Stampeder - Ta jeho matka je nádherná - Dvě nejhezčí ženy ve filmu - He wont believe what he saw - We arent the last - I can feel the others - We just have to také care of each other - Ty kočky jsou jako critters - Incest jako projev zvrhlosti - V zrcadle byla vidět jejich pravá podoba - 666 sign - They are strays, but we will get rid if them - We are good at getting rid of pets - It finishes you somehow - Rose (King ví víc než nám říká) - Sweets to the sweets - Tanya, when exactly did I lose your trust? - Suck her dry(9.9.2017)

• oli.G

Nulová atmosféra, jediná ľakačka (aj to na samom začiatku) a kopa nudy. Iste, bolo by fajn, keby autori viac stáli na strane zla, než na strane ľudských hrdinov (ako niektorí píšete), ale to by zlo musel stelesňovať niekto iní - táto mačkofóbna dvojica synčeka a mamičky je tak nesympatická a otravná, že by som ich osobne nakŕmil Whiskasom. Povedal by som, že ktorákoľvek z priemerných adaptácii Kingovho papierového diela je lepšia, než tento nezmysel. Svoje rozhodnutie medzi týmto a GINGER SNAPS, ktoré íšlo v rovnaký čas na inej televízii, som teda dve hodinky po polnoci trpko oľutoval.(10.6.2007)

Horor podle námětu Stephena Kinga se mně líbil, ačkoliv nevím přesně proč. Měl takovou hororovou auru, dobře hrající herce a originální námět. Mick Garris už od té doby nic pořádného nenatočil, ale tehdy se jevil jako zajímavý příslib do hororového budoucna. Ani hercům, jako je Brian Krause nebo sympatická Madchen Amick, tento horor nepřinesl nijak zářnou kariéru, a po trikové stránce je to takový průměr. První polovina je o něco poutavější. Zní v ní působivá Enya, dozvíme se, že Sleepwalkers nemají v lásce kočky, ale incest jim problémy nedělá, budeme svědky pobláznění dívky okouzlujícím mladíkem a to vše zakončí takové slabší finále. Horor, který však má něco do sebe. 70%(16.3.2011)

• Ravi

Špatný pokus o horor. Nápad je skvělý, to má King v krvi, ale to provedení. Scény, kdy o nic nejde, jsou nastavované a prodlužované, akce je rychlá, hudba nijaká, herci béčkoví až hanba, postavy nevykreslené. Celé to působí dojmem spíše bizardním, ne z hlediska děje, spíš z hlediska filmařiny. 25% = 1/5(25.8.2010)

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár.(12.9.2006)

• - Dům sleepwalkerů byl již dříve použit v televizním seriálu The Waltons. (Chatterer)

• - Charles Brady (Brian Krause) pózuje před náhrobkem Jenny Hicksové (1889–1892). Tak se jmenuje asistentka režiséra Micka Garrise. (Chatterer)

• - Každú chvíľu je možné vo filme zhliadnuť vrcholky kalifornských hôr. Ale dej filmu je situovaný do Indiany, ktorá je jedným z najrovinatejších štátov USA. (beso74)