• slovenský

Horor / Thriller

USA, 1992, 86 min

• Ravi

Špatný pokus o horor. Nápad je skvělý, to má King v krvi, ale to provedení. Scény, kdy o nic nejde, jsou nastavované a prodlužované, akce je rychlá, hudba nijaká, herci béčkoví až hanba, postavy nevykreslené. Celé to působí dojmem spíše bizardním, ne z hlediska děje, spíš z hlediska filmařiny. 25% = 1/5(25.8.2010)

Skvělý námět a dobří herci, ale průměrná režie. Z tohoto filmu šlo vytřískat mnohem více, ale skvělý soundtrack od Enyy rozhodně stojí za to a ve filmu parádně seděl, jak ušitý na míru. Film na který by se rozhodně hodil remake, jelikož zpracování a masky by chtěli novější zpracování. Ale jinak spokojenost. 55%(26.6.2012)

Asi největším problémem Sleepwalkers je docela velká dávka nudných pasáží, které mě během filmu několikrát doslova uspávaly. Dále pak hodně průměrné herecké výkony většiny aktérů a nepříliš záživná atmosféra. Pořádná dávka hororové atmosféry se totiž ukáže až téměř na konci, kdy dojde k finální bitvě o přežití. Prostřední pasáž je totiž vyplněna spíše romantikou okořeněnou o několik humorných scén dochucené černým humorem. Například scéna, při které zemře učitel je po trikové stránce téměř katastrofální a speciální efekty jsou k smíchu, ale zase jsem se u ní pobavil díky několika peprným hláškám. Samotné speciální efekty ve zbytku filmu jsou rovněž na velice průměrné úrovni, ale několik záběrů hlavně co se proměny týče se tvůrcům docela povedli. Především pak ve scéně, kdy dívka tančí s Charlesem v jeho domě. Zde mě však spíše než samotná nestvůra zaujal hudební doprovod. 5/10(31.8.2010)

Ono to zpočátku vypadá jako nevýrazná temně romantická studentská bubu "upířina", ale po lehce komickém a zbytečně karikaturním útoku synáčka na studentku nastoupí na scénu matka Bradyová a King s Garrisem ukáží zač jsou toho lámané lokty a stříkající krev. A konečně přestanete pochybovat, co je na tom filmu tak dobrého. Tradiční Kingovy kočky, camea Cliva Barkera, Stephena Kinga, Toba Hoopera, Johna Landise, Joe Danteho a Marka Hamilla, výborná Alice Krige a hluboké oči Mädchen Amick (až by si člověk dobrovolně zalil nohy do betonu a skokem do nich spácham sebevraždu). 3,5*(2.12.2013)

• Shogin

Jedna hvězda za nádhernou Mädchen Amick a zejména scénu, kdy tancuje v kině. Pak cameo Stephena Kinga, ústřední gramofonová skladba a určitě za zmínku stojí i Alice Krige. Toť vše. Zezačátku nadějné náznaky, ale už první vražda je natolik špatně udělaná a směšná (v tom špatném slova smyslu, kdy vás to svou béčkovostí otravuje), že je veškerá atmosféra pryč. Od scény na hřbitově pak už není vůbec, o co stát. Pod taktovkou někoho režijně schopnějšího možná. Mick Garris přece jen natočil i přijatelné snímky, ale tohle je rozhodně jeho nejhorší. Každopádně jako Kingova povídka to je nepochybně výborné, škoda že ji nevydal.(6.5.2013)

• - Každú chvíľu je možné vo filme zhliadnuť vrcholky kalifornských hôr. Ale dej filmu je situovaný do Indiany, ktorá je jedným z najrovinatejších štátov USA. (beso74)

• - Dům sleepwalkerů byl již dříve použit v televizním seriálu The Waltons. (Chatterer)

• - John Landis si zahrál laboratorního technika, Stephen King správce hřbitova, Joe Dante laboratorního asistenta, Tobe Hooper a Clive Barker si zahráli forenzní specialisty a Mark Hamill si zahrál jednoho z policistů, kteří na začátku filmu vchází do domu. (Chatterer)