• slovenský

Horor / Thriller

USA, 1992, 86 min

Ono to zpočátku vypadá jako nevýrazná temně romantická studentská bubu "upířina", ale po lehce komickém a zbytečně karikaturním útoku synáčka na studentku nastoupí na scénu matka Bradyová a King s Garrisem ukáží zač jsou toho lámané lokty a stříkající krev. A konečně přestanete pochybovat, co je na tom filmu tak dobrého. Tradiční Kingovy kočky, camea Cliva Barkera, Stephena Kinga, Toba Hoopera, Johna Landise, Joe Danteho a Marka Hamilla, výborná Alice Krige a hluboké oči Mädchen Amick (až by si člověk dobrovolně zalil nohy do betonu a skokem do nich spácham sebevraždu). 3,5*(2.12.2013)

Docela příjemná hororová podívaná, no přiznám se, že lákadlem pro mě byla hlavně kráska jménem Mädchen Amick, která mě jako Shelly v Twin Peaks okouzlila,škoda, že je jí tak málo vidět. Na Sleepwalkers jsem byla v šestnácti v kině a na to, že je to tak dávno, jsem si docela hodně věcí zapamatovala. Slušná podívaná.(16.3.2010)

Špeciálne efekty, masky a vraždiace scény nie sú v prvej polovici takmer vôbec zastúpené a to je dobre, lebo atmosféra je i bez nich zlovestná a jednak nestoja za nič. Ku koncu sa s nimi roztrhne bohužiaľ vrece, i tak ale SLEEPWALKERS nie sú až taká zlá kingovská adaptácia, ako som predpokladal (a tešil sa), keď som na nich čakal v televízii do 23:40. K tomu zopár viac i menej viditeľných cameo (King, Dante) a dobré obsadenie hlavných troch úloh v čele s Alice Krigeovou. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/623/(9.6.2006)

Sleepwalkers pochádzajú z pera Stephena Kinga . Už niekoľko krát som spomínal, že poviedky tohoto hororového mága sa sfilmovať proste nedajú (a hovorím to znova). Čo ale túto adaptáciu odlišuje od absolútnych brakov je to, že sa autori nebáli použiť nejaké tie gore efekty určite ukradnuté z maskérne taliankskych trash-majstrov, i vcelku fungujúci čierny humor. A naviac uvidíte k popukaniu vtipnú vraždu kukuricou (!!)(4.1.2004)

Učesaná, příjemná, ohlehčená hororová jednohubka s krásným kingovským puncem. Dýchnutí devadesátek v čele se sympatickými herci. Příběh je jednotvárný, ale nějak mi to nevadilo. Upíři, co se bojí koček, ale ve skutečnosti jsou to takové kočíčí tapky, které by kitkat neodmítly, to pro mě bylo celkem úsměvné. Další bodíky musím dát za kočíčí komanda a jejich úlohu v příběhu(holt milovnice koček) a krásný soundrtrack v samotném závěru, od božské Enyi.(23.8.2016)

• - Herci hrajúci rodičov Mädchen Amick (Tanya) - Cindy Pickett a Lyman Ward - stvárnili manželov už vo filme Voľný deň Ferrisa Buellera (1986), krátko nato sa stali manželmi aj v skutočnom živote. (beso74)

• - Každú chvíľu je možné vo filme zhliadnuť vrcholky kalifornských hôr. Ale dej filmu je situovaný do Indiany, ktorá je jedným z najrovinatejších štátov USA. (beso74)

• - Dům sleepwalkerů byl již dříve použit v televizním seriálu The Waltons. (Chatterer)