Fuck For Forest

(festivalový název)
  • Polsko Fuck For Forest (více)
Dokumentární / Pornografický / Drama
Polsko / Německo, 2012, 85 min

Berlínští ekoaktivisté pod heslem Fuck For Forest natáčejí porno, aby za vydělané peníze odkoupili část deštného pralesa a pomohli amazonským domorodcům. Dokument se nežene za senzací, ale citlivě odkrývá motivace milovníků přírody, jejichž cesta k realizaci noblesní myšlenky vede značně trnitou cestou. (Dny evropského filmu)

Dragoni

Skupina rádoby naivních environmentálních aktivistů z Berlína s názvem Fuck for Forest, snažící se natáčením a následnou distribucí pornografického materiálu pod názvem "EKO porno" vydělat peníze na záchranu deštných pralesů ze svých internetových stránek. Bohužel svou naivní "důležitost a nepostradatelnost" pochopí po návštěvě Amazonského deštného pralesa, přesto právě díky svým stránkám dokázali vydělat slušné peníze, které věnovali spoustě organizacím, které ochraňují přírodu. Dokument jako takový mi nevadil, ale styl kterým vydělávají peníze a především jejich vystupování ano, přesto jak již napsal whack, každá ať již sebemenší snaha se cenní. 40% ()

whack

Spôsob, akým získavajú peniaze, mi nevadí, keď ich využijú na dobré veci. Viem že poslali väčšiu čiastku aj slovenskému lesoochranárskemu zoskupeniu VLK. Tak prečo nie? Uznávam, ich cesta za domorodcami bola poriadne naivná, ale čo sa robí s dobrým úmyslom, nie je nikdy zbytočné. ()

mustafa

Velice vtipný dokument o naivitě a (ne)důležitosti jedné skupinky berlínských hipíků. Ústředním tématem snímku je samozřejmě reflexe problémů, smýšlení a několikaletého úsilí této ekoaktivistické skupiny, která je v závěru konfrontována s velmi nepříjemným zjištěním, které naplno vyjeví naivitu, omezenost a vlastně i zbytečnost uskupení Fuck for Forest. Nic to ovšem nemění na faktu, že při pozorování jednání, promluv a bizarního filozofování ústředních představitelů se člověk opravdu velmi slušně pobaví a zasměje, což je umocněno i pojetím dokumentu, který v určitých sekvencích připomíná spíš inscenovanou, dobře vypointovanou komedii o hipících. ()

Martin_cz

Tolik unikátních záběrů v tak na první pohled nezajímavém dokumentu. Závěrečná diskuze s domorodci vystihuje naivní pohled nikoli jen aktérů ale i nás všech. Také si myslím, že čím více člověk s tím, o čem dokument pojednává, nesouhlasí, tím více mu to dá. ()

Hans07

Konečně jsem mohl na plátně vidět a slyšet ideje o kterých jsem přemýšlel již nějaký čas. Let's Fuck for (the) Future! ()