Attonitas

všechny plakáty

Polícia v opustenom kaštieli uprostred sídliska Radvaň v Banskej Bystrici nájde obhorené mŕtve telo. Študentka Jana má pocit, že je to jej bývalý, ktorému sa po prázdninách nevie dovolať. Navyše z okna privátu uvidí v noci v okne kaštieľa zvláštne tiene. Jej spolubývajúca, študentka filmovej fakulty Elena, sa vydá aj s Kamilom a kamerou do kaštieľa, aby to bližšie preskúmala. V kaštieli sa ozývajú čudné zvuky, vedľa nich z nevysvetliteľných príčin niečo spadne. To ich presvedčí, aby sa na kaštieľ pripravili dôkladnejšie. O týždeň Jana a jej štyria spolubývajúci z privátu, vybavení kamerami a vysielačkami obsadia na noc kaštieľ s cieľom zachytiť kamerami zvláštne úkazy. Netušia, že to, čomu budú čeliť v najbližších hodinách, bude za hranicami ich chápania aj vlastnej existencie. Situácia sa vymkne spod kontroly a zdá sa, že jediný dôkaz udalostí onoho večera sa nachádza na záznamoch kamier. (oficiální text distributora)

GoloBB

Ako Radvančan som si premiéru tohto filmu nemohol nechať ujsť a viacmenej spokojnosť. Samozrejme že v zahraničnej konkurencii by to bolo max za *, ale snaha natočiť na Slovensku niečo iné ako tragikomédiu, alebo historický film sa musí oceniť. P.S.: Mareček L. RULEZ! ()

elanista1

Konecne nejaka kvalitna slovenska zabava. Plna vybornych, by som povedal ze kultovych dialogov, zabavnych momentov, ano aj okulahodiacich, a velmi solidne vykony vsetkych zucastnenych. Jaroslav Mottl mne znamy skor z jojkarskej serie Odsudene naozaj prekvapuje a miestami navadza mimoriadnu atmosferu, dostal do ruky kvalitny scenar a pretavil ho do velmi uspokojivej podoby. Cely cas sme v tmavych priestoroch klastora s tazkou atmosferou a nenormalne sympatickymi hercami, a len cakame kto to tam vlastne vyvadza. Odpoved dostaneme v zaverecnom tupom vysvetlovani, ktore ozrejmi nezodpovedane otazky. Koniec sa samozrejme dal nafilmovat inteligentnejsie, ale nemozem tento film nemat rad, uz len kvoli tym neskutocnym rozhovorom a sprske nadavok, pri ktorych som sa stale usmieval. Mozem oryhat vsetky tie kadejake Paranormal-ne Activity, REC-e, ci Blairwitchovske projekty, toto je horor! ()

Crybaby

Po zaujímavom projekte Zlo som mal pred týmto filmom isté očakávania. Len veľmi ťažko sa dá tento film zaradiť k žánru hororu. Po celý čas tomu niečo chýba, a keď to už príde, tak to zkazí nepodarený koniec. Veľmi slabý odvar toho, čo mohlo vzniknúť, ak by autori stavili skôr na stránku strachu. ()

B3n

Objektívne je to možno mierne lepšie, ako to hodnotím ja, ale nemôžem si pomôcť, začínam byť asi alergický na "výkony" mladej generácie slovenských pahercov. Takisto scenár mohol byť trošku nápaditejší. Vyjadrovať emocionálne vypätie výlučne afektovaným škriekaním vulgarizmov... to nie je nič pre mňa. ()

tomco3131

Na film som išiel s tým že som čakal film na úrovni Zla. Výhoda Attonitas je v použitý viacerých kamier, ktorými je dokonca lepšie točené a kamera keď lietať nemá tak je pomerne pokojná. Kamery snímajúce tvár sú fajn nápad, rovnako ako použitie pár záberov s policajných kamier. Bohužiaľ však film neskutočne zhadzujú mnohé veci, ako napríklad že pri komunikácii cez vysielačky sa ľudia takmer vždy pozrú do kamery na prilbe čo mi neskutočne vadilo. Strašne veľa dialógov bolo naozaj príšerných a neviem si predstaviť kde sa takto ľudia rozprávajú. Celý film bol chaotický a niekedy som mal pocit že sa len proste točí a čo sa stane to bude, scenár bol naozaj veľa krát zlý a už fakt niekedy nevedeli čo vymyslieť. So zamotaním to vo filme skutočne prehnali, a viac krát sa stane že napätie sa celkom rozbehne a potom prichádza nejaké "rozuzlenie", ale boj o život napriek tomu v zápätí pokračuje. Bolo to fajn keď sa prevalil ten prvý žartík ale viac krát naozaj nie. Film nieje až taký dlhý, ale zdá sa byť nekonečný, málo krát sa stane že pri takejto dĺžke sa človeku už na plátno nechce pozerať. Koniec filmu celý dojem trošku zdvíha a fakt potešilo že sa to neskončilo v momente keď to človek čakal. (V poslednom takom momente, ináč som čakal častejšie) . Attonitas má však veľa zaujímavých prvkov, celkom fajn prvok bola napríklad webkamera alebo spätné pretáčanie filmu. Naopak vadili mi prestrihy do nie dávnej minulosti. Celkovo má film horšiu atmosféru ako Zlo, ale som rád že sa u nás točí aj tento žáner. Len tak ďalej... 2* ()

Rodriguess

Videne CINEMAX - BB. Dobre , naozaj velmi dobre. Tak premakany scenar sa len tak velmi nevidi a vsetci pochybovaci nad SK filmami musia byt ticho. Naozaj to bol v kine velky filmovy zazitok. ()

hony23

Bratia slováci dokázali z hovna upléct solidní bitch, za pár korun a s ruční kamerou natočili koukatelný horor, jehož nejsilnější stránkou je nápad a originalita. A přitom po 10 minutách jsem nevěřil, že to dokoukám do konce. ()

brasek odpad!

Cením si, že v amatérskych podmienkach sa mne neznámi ľudia pokúsili o horor, ale žiaľ výsledok je len psychopatická fraška. Hodnotím ako odpad, pretože som mal problém film dopozerať! Zo začiatku nulový príbeh a aj ten zabíjaný nezmyselnými dialógmi. Nasleduje kaštieľ, tma a nadávky... bez hlavy a päty pobehujúci účinkujúci. ()

Emperor1

Jako milovník tohoto hororového subžánru jsem byl zklamán, nesympatičtí herci, jejichž hysterické a uvřískané výkony mi silně lezly na nervy, nepřehledný, zmatený děj, absence atmosféry (nevyužitý potenciál prostředí kostela) ... bod za snahu vyrobit FF a druhý postě proto, že mám Slováky rád a nechci jim moc kazit rejtynk. ()

Mr.Raven

V skratke: * - dlho som sa nezasmial pri tomto žánry, * - za scénu s opalujúcim sa čurákom nad kozubom, fakt nečakané :) ()

migl odpad!

To snáď nemyslíte vážne s tými tromi a viac hviezdami!,evidentne je Váš nezdravý vkus výsledkom nadmerného sledovania markizackych,jojkarskych... debilných seriálov(alebo ste boli zhúlení),preto Vám aj táto teenage kokotina pripadá ako skvelý film. Seriem na to,idem točiť filmy,kameru už mám a exhibicionistických magorov ktorý si budú chcieť užiť päť minút "slávy" nájdem tiež dosť. Len ešte musím nájsť niekoho kto bude dobrý v ritnom lezectve,aby mi touto disciplínou vybojoval distribúciu nízkorozpočtovej zlátaniny do kín :D ()

Pokri

Found footage (aj keď, nie tak celkom) hračka, ktorá pôsobí vizuálne ako študentská zábavka venovaná fanúšikmi fanúšikom. No hrajú tu dobrí herci, čo tomu pridáva. Mottl vie, že v brakovom béčku musia byť najmä krásne ženy a to duo Marcinková - Blesáková do bodky napĺňa. Dejovo to nie je žiadny zázrak, no lacné ľakačky fungujú, aj atmosféru to má solídnu, aj záver potešil a naznačil, že ten scenár nebol zlý, len sa s ním celý čas nepracovalo dostatočne. Samozrejme, je tu aj nelogické konanie postáv. Za málo peňazí pekný pokus. Ako patriot musím byť trochu neobjektívny pri hodnotení. ()

stadler

Odhalenie skutočnosti že študenti natáčajú prácu s následnými zábermi „how to..“ bolo prekvapivé a dobre urobené, ale následne pre mňa príbeh stratil hororovú atmosféru a odvtedy som čakal (a hádal) čo je ešte projekt a čo realita. Dialógy boli hrozné, vulgarizmy z úst pekných žien mali asi navodiť uveriteľnú atmosféru dramatična ... hmm... asi sa pohybujem v nesprávnych kruchoch ... :-) Film mal viac hluchých miest a zábery na osvetlené tváre v tme ktoré mali vyjadriť emócie boli miestami zbytočne zdĺhavé. Takmer dokumentárne čb zábery z policajného auta, z web-ky, občasné mihnutie neznámej postavy v dvorane kaštieľa ktoré divákovi nemohlo uniknúť – také to tajomné zlo bez dramatických vizuálnych alebo zvukových efektov, strih a obraz v obraze hodnotím vysoko pozitívne. Osvetlenie svetlom kamery pri pobehovaní kaštieľom malo navodiť desivú atmosféru ale rozsiahle priestory interiéru si zaslúžili viac. Dej gradoval k rozlúčke a la Cloverfield ( „povedzte mojej materi, nech ma nečaká k večeri...“) až po dramatický prechod do exteriéru osvetleného prvými lúčmi vychádzajúceho slnka. Film mal niekoľko nelogických miest ktoré si divák možno uvedomí pri dodatočnej rekapitulácii. Potenciál opusteného nočného kaštieľa v centre živého moderného súčasného sídliska sa dal využiť podstatne lepšie – tvorcovia však sami uvádzajú že najskôr bol objekt opustenej ruiny a až potom príbeh. Kaštieľ aj jeho okolie dôverne poznám keďže som býval pár sto metrov od neho a pre mňa bolo najväčším zdesením jeho súčasný dezolátny stav. Napriek nedostatkom prevažujú plusy nad mínusmi. *** ()

pornohavo

Do kina som išiel s malými obavami, ale zároveň s radosťou že uvidím konečne trochu iný slovenský film. Musím priznať že nie som celkom sklamaný, ani však ohúrený. Film ukazuje partiu kamarátov ktorí sa rozhodnú preskúmať tajomný zámok a to v noci s použitím kamier. Tam sa však začnú diať divné veci... Vo filme bolo pár podarených ľakačiek, aj zopár vydarených scén. Zaujímavá kamera, dobrý scenár, niektoré výkony hercov tiež neboli zlé, niekedy ma však vôbec nepresvedčili. Niektoré veci vo filme postrádali logiku, reálnosť. No povedzte, ak by vám zabili kamaráta a vy netušíte čo sa deje, budete ďalej pobehovať s kamerou na pleci a čakať kedy vás dostane? Nevolali by ste políciu? Trochu nezmyselné, ale aj tak nie zlé. Teším sa že na Slovensku konečne vznikajú dobré filmy. Dávam 60% ()

in flames

Paráda tlieskam páni a dámy. Na slovenský rozpočet (myslím že veľký nebol) skvelá práca, ak sa budú robiť podobné a in=é projekty prosím oslovte ma a chcem sa podieľať aspoň na scénari. Ano uznávam stredná sekcia je trošku natiahnutá, ale pointa za to stojí. Hrecké výkony sú skvelé. Tá "hra" s kamerami je napriem tomu, ako sa môže javiť takýto nápad už prepoužívaný, skvelá. Ke porovnám so slovenskými veľkofilmami do ktorých sa naozaj investuje nabojím sa nadhodnotiť na 5. Len tak dalej. ()

Iveta47

Tak toto nie.Aj keď oceňujem,že sa niekto na Slovensku snaží niečo ako horor natočiť ja som z tohto filmu bola na rozpakoch.Príbeh nezaujímavý snažiac sa o prvky hororu a zápletka nezaujímavá záver nepochopiteľný.Dopozerala som to len zo zvedavosti. ()

pyzma84

Konečne niečo pozerateľné a to dokonca zo slovenskej dielne. I keď pointa sa dá vytušiť, ale i tak som sa potešila, aj napriek trochu dreveným dialógom a pre mňa trochu zbytočne veľa záberom z kamier smerujúcim do ksichtu. Určite odporúčam ako jednohubku na dlhý zimný večer. ()

veducinka

vždy som rada, keď vznikne niečo slovenské a na tento horor som sa tešila - Gabika Marcinková je skvelá v divadle, zachraňovala svojím výkonom aj tento film - 1 hviezda je za to, že som sa nudila - od 5 minút stopáže až do konca - možno, keby to bolo kratšie ... ()