Miluj ma alebo odíď

(festivalový název)
  • Slovensko Miluj ma alebo odíď (více)

Matka a dospievajúca dcéra v zápase o toho istého muža. Tri kamarátky v najlepšom veku sa rozhodnú osláviť na chalupe rozvod, štyridsiate narodeniny a nové sexuálne dobrodružstvo. Nepočítajú však s príchodom Zuzinej šestnásťročnej dcéry Miry, ktorá si okrem rebelantstva voči svetu konvencií prinesie aj nenávisť k matke a túžbu byť za každú cenu milovaná. (oficiální text distributora)

Kefas21

Dokážu Slováci vôbec natočiť niečo, čo je bez vulgarizmov, plytkého príbehu, zápletky každého s každým a s nejakým zmyslom alebo myšlienkou? Dokážu vôbec natočiť niečo, čo by bolo hodné aspoň tých troch hviezd? Asi nie. Téma rodinných vzťahov a všetkého okolo toho už boli dávno vyčerpané. Po zhliadnutí tohto "diela" na domáci film do kina ešte dlho nepôjdem... ()

Martin741 odpad!

Dokazesa tu vobec natocit a riesit aj volaco dolezitejsie nez medziludske vztahy? Preco sa za totality tocila kopa skvelych filmov, hoci nebola sloboda a bola diktatura jednej strany? Preco teraz, ked su moznosti a sloboda, nedokazeme natocit NIC PORIADNE, len lacno zmykat medziludske vztahy? Preco sa musi tocit furt a furt a furt takyto hnoj? 0 % ()

dr.horrible

Cyprián nebol úplne zlý film, na novú Čengel-Solčanskú som sa preto celkom tešil, no, a nakoniec takáto zbytočne vyhrotená nuda. Klasický príbeh o problémoch v rodine, s časom vážne stupidnými dialógmi, nesympatickými postavami a záverečným "vykúpením," ktoré nedáva takmer zmysel. Redheadka ušla, inak slabota, pán Maďarič. Ps: Takto sa to robí http://www.csfd.cz/film/230081-letni-cas/ ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý film, ale miestami až priveľmi nudné a naťahované. Celkovo je to lepší priemer a niekedy sa človek aj dobre pobavil a nasmial. Je to o medziľudských vzťahoch a tie sú, ako všetci vieme, dosť komplikované a nevyhneme sa tomu ani v tomto filme. Dobre, že nebol dlhší, lebo by to pre neho dopadlo len horšie. Takto je to tak akurát a dá sa to zniesť, ale človek sa musí poriadne zamyslieť a vidieť v tom hlbšie súvislosti a hlavne čo chcel básnik povedať. ()

Autogram

Veľká dámska jazda s osadenstvom cez všetky generácie nemôže priniesť nič dobré, len odhalenie všetkých svárov a skrytej nenávisti, ale snáď až tak sa dcéra s matkou nemôžu nenávidieť. Skoro po celý čas sme vo filme na jednej chate, pričom na nedostatok zábavy sa tam nedá sťážovať. Nakoniec aj môj dojem z filmu je lepší, ako som prepokladal. Lepšie tri hviezdy, a triková scéna s vlakom za päť. Tá bola ako z akčného filmu, azda nezhltla polovicu rozpočtu. –––– Som si povedala, že toto je všetko? Mňa už nič v živote nestretne? ()

• Film mal rozpočet cez milión eur, pričom minimálne 600 000 eur šlo zo štátneho fondu. (Arsenal83)