Reklama

Reklama

Ip Man: Cheung Tin Chi

  • Čína Ye wen wai zhuan: Zhang tian zhi (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Čcheung Tin Čch' (Max Zhang) po prohře s Ip Manem odchází se svým synem Fungem, opouští svět bojových umění a otevře si obchod s potravinami. Při jedné rozvážce narazí na Kita (Kevin Cheng), který provozuje opiové doupě, a dvě kamarádky Julii (Yan Liu) a Nanu (Chrissie Chau), které před Kitem utíkají. Tin Čch' jim pomůže a porazí celý Kitův gang. Kit si to ovšem nenechá líbit a rozhodne se pomstít. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (37)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Možná filmu trochu přidávám, ale vzhledem k tomu v jakých problematických podmínkách čínský, hongkongský film existuje tak přidávám z 3,5 na 4 hvězdy. Max Zhang je podle mě velmi schopná akční hvězda a připomínám, že Donnie Yen, Jackie Chan, Jacky Wu už jsou přece jen starší pánové a náhradu tady za ně nemáme (když minu výjimku jako Wang Wang Baoqiang). V dohledu žádná hvězda jejich formátu není, nějaký novýLau Kar Leung, nebo Yuen Biao a Yuen Wah. Naštěstí se probil z role prostého kaskadéra díky dřině a štěstí Max Zhang do role prvotřídní hvězdy. Doporučuji jeho filmografii pečlivě sledovat. Hraje velmi povedeně učitele Wing Chunu jménem Cheung Tin Chi, který se po porážce od Ip Mana zařekl styl používat. Opustil Čínu je nyní i se synem v 50.letech v Hongkongu a dostane se neplánovaně do trablů s místním gangem, kterému velí Michelle Yeoh. Nemohou chybět zlí zkorumpovaní běloši, famózní souboje, stylová atmosféra, v roli koček Chrissie Chau, Liu Yan. Tony Jaa je tady prakticky jen jako cameo, mohl dostat více prostoru, ale potěší, Michelle stále nepatří do starého železa, odmítám jí říkat kung-fu babička, jako některé zlé jazyky. Za mě ohromná spokojenost, pořádný bojový film, kde exceluje nejen Max Zhang, ale hlavně charismatický Dave Bautista. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Úrovně Ip Manů s Donniem to sice nedosahuje, ale jo, stojí to za zkouknutí. Začátek mi přišel trošku vlažný, že jsem se do toho nemohla zakoukat, ale pak se to rozjelo a dobrý. Bitky pěkný, jen mi to místy kazilo nadrátování, jako by to zrovna Max a Tony potřebovali. Škoda u Tonyho, že jeho postava nedostala víc prostoru, jen tam tak přicmrndával. Pro mě zajímavou roli měla Michelle Yeoh a hodně se mi v ní líbila. Nejlepší byla scéna se skleničkou :) Přeloženo. ()

Reklama

warrenur 

všechny recenze uživatele

Dalsia B-ckova blbinka, snaziaca sa vytazit to posledne z mena znameho ucitela wing chun. Srandicky, klise a pozy, ktore ma uz zial nenadchynaju tolko ako kedysi. Naviac i suboje nie su lubive a triky clovek postrehne zakazdym. Za poslednych cca 8 rokov, rastu tieto lacne scenare ako huby po dazdi. Mozno na zabitie nudy. Ale aj neviem-ktora repriza Ip-a s Doneym zabavi viac, ako ktorykolvek z podobnych, x-krat z recyklovanych paskvilov. Bezduchy cajicek...a ano, mihne sa tu i Tony. ;) ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Spin off větší a lepší série. Přesto jde tento film přežít a občas si ho i užít. Tony Jaa tu sice jen má nalákat nějaké fanoušky navíc, ale alespoň ten Bautista má na konci pěkný fight. Často mi sice vadilo, že jaou moc očividná lana, a například honička na lešení je vyloženě špatná, Odkaz Ip Mana se přežít dá. ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Příjemné kung-fu béčko, které zapadá do "Ip Manovského univerza". Zhang jako mistr bojových umění fungoval již ve třetím filmu a jde vidět, že v pohodě utáhne i vlastní spinoff. Ostatní herci mu skvěle sekundují a je jedno, zda se jedná o čínské gangstery, majitele baru nebo Bautistu coby hlavního padoucha, který uplácí britské jednotky a štve je proti Číňanům. Úvod filmu na mě působil strašně komicky, ale naštěstí to časem trochu zvážnělo a solidních soubojů tu máme požehnaně. Jo a Kitova saka jsou prostě super. 75% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Když na konci filmu utíká Owen Davidson (Dave Bautista) před zatčením, proběhne kolem dvou aut. Když pak na místo doběhne dav lidí, auta tam už nejsou. (Duoscop)

Reklama

Reklama