Reklama

Reklama

Ip Man: Cheung Tin Chi

  • Čína Ye wen wai zhuan: Zhang tian zhi (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Čcheung Tin Čch' (Max Zhang) po prohře s Ip Manem odchází se svým synem Fungem, opouští svět bojových umění a otevře si obchod s potravinami. Při jedné rozvážce narazí na Kita (Kevin Cheng), který provozuje opiové doupě, a dvě kamarádky Julii (Yan Liu) a Nanu (Chrissie Chau), které před Kitem utíkají. Tin Čch' jim pomůže a porazí celý Kitův gang. Kit si to ovšem nenechá líbit a rozhodne se pomstít. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (34)

Rominator 

všechny recenze uživatele

Po prohraném souboji s Ip Manem, odchází Cheung Tin Chi (Max Zhang) se svým synem Fengem do Šanghaje. Bojová umění přestává vyučovat a otevře si obchod. Při jedné rozvážce mu zkříží cestu Kit se svými muži, pronásledující dvě ženy... Příběh je takový uměle vykonstruovaný a v soubojích se používá Wing Chun velmi málo. V určitých žánrech mi používání drátů v akčních scénách nevadí, ale tady mi to vůbec nesedlo. Max Zhang a Tony Jaa spolu mají jeden a půl souboje. Špatně se na ně nedívalo, ale efekt létání kazil celkový dojem. Dave Bautista jako Owen Davidson v akci spoléhá hlavně na svoji sílu. Docela nechápu proč se film v angličtině nejmenuje Master Z: Cheung Tin Chi, protože by to dávalo mnohem větší smysl. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Možná filmu trochu přidávám, ale vzhledem k tomu v jakých problematických podmínkách čínský, hongkongský film existuje tak přidávám z 3,5 na 4 hvězdy. Max Zhang je podle mě velmi schopná akční hvězda a připomínám, že Donnie Yen, Jackie Chan, Jacky Wu už jsou přece jen starší pánové a náhradu tady za ně nemáme (když minu výjimku jako Wang Wang Baoqiang). V dohledu žádná hvězda jejich formátu není, nějaký novýLau Kar Leung, nebo Yuen Biao a Yuen Wah. Naštěstí se probil z role prostého kaskadéra díky dřině a štěstí Max Zhang do role prvotřídní hvězdy. Doporučuji jeho filmografii pečlivě sledovat. Hraje velmi povedeně učitele Wing Chunu jménem Cheung Tin Chi, který se po porážce od Ip Mana zařekl styl používat. Opustil Čínu je nyní i se synem v 50.letech v Hongkongu a dostane se neplánovaně do trablů s místním gangem, kterému velí Michelle Yeoh. Nemohou chybět zlí zkorumpovaní běloši, famózní souboje, stylová atmosféra, v roli koček Chrissie Chau, Liu Yan. Tony Jaa je tady prakticky jen jako cameo, mohl dostat více prostoru, ale potěší, Michelle stále nepatří do starého železa, odmítám jí říkat kung-fu babička, jako některé zlé jazyky. Za mě ohromná spokojenost, pořádný bojový film, kde exceluje nejen Max Zhang, ale hlavně charismatický Dave Bautista. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Na začiatku ma potešilo cameo Yuen Waha a potom to už išlo s filmom dolu vodou. Zápletka je mixom drámy o starostlivom ockovi, ktorý sa snaží viesť počestný život a popritom sa postupne rozpútava línia o drogových priekupníkoch na čele ktorých stojí už tradične biela tvár. Línia Maxa Zhanga ma za srdiečko rozhodne nechytila, keďže väčšinou len čumí do blba s kamenným výrazom. No a línia o priekupníkoch je podaná tak strašne naivne, že by sa za to dnes hanbili aj v nejakej soap opere. Napríklad sa dôležité informácie postavy často dozvedia tak, že to náhodou uvidia. Záverečný Bautistov útek ma už nadobro rozosmial. No a čo bitky? Tiež žiadna sláva. Najviac mi v nich chýbala tvrdosť úderov, ktorú som necítil ani z choreografie a ani z výrazov aktérov. Pôsobili tak strojovo a nudne. A bohužiaľ sú často predrátované. V každej bitke najprv pár sekúnd borci predvedú niečo realistické a hneď nato sa začne strašne neprirodzene a rušivo poskakovať po všetkých možných kulisách. Také nezmyselne trajektórie pri poskakovaní som už dávno nevidel a vôbec som ich nepochopil. Zo všetkých bitiek by sa dalo poskladať 5 minút celkom pôsobivých chvatov. Ale vždy je to tak 1 chvat stratený v záplave pretrikovaných úderov. Komu predrátované bitky sedia, tak si užije celkom slušnej nádielky. Ale ja som od takých borcov, ktorý sa zaobídu aj bez trikov, čakal oveľa viac. Zlatý Triple Threat v ktorom sú oveľa prirodzenejšie a pôsobivejšie bitky. Pochvalu si zaslúži aspoň výprava a celkovo vizuál. Z hercov ma aspoň trochu bavila Michelle Yeoh, ktorá aj na stare kolená niečo v bitkách predviedla. Teda aspoň chvíľu kým nezačala lietať ako ostatní. Najväčším sklamaním je zase Tony Jaa, ale našťastie tu hrá len pár minút. Raz sa to dalo pozrieť, ale druhýkrát to už vidieť nechcem. Snáď štvrtý IP Man bude lepší. 5/10. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Úrovně Ip Manů s Donniem to sice nedosahuje, ale jo, stojí to za zkouknutí. Začátek mi přišel trošku vlažný, že jsem se do toho nemohla zakoukat, ale pak se to rozjelo a dobrý. Bitky pěkný, jen mi to místy kazilo nadrátování, jako by to zrovna Max a Tony potřebovali. Škoda u Tonyho, že jeho postava nedostala víc prostoru, jen tam tak přicmrndával. Pro mě zajímavou roli měla Michelle Yeoh a hodně se mi v ní líbila. Nejlepší byla scéna se skleničkou :) Přeloženo. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jako Spin-off bratříček Ip-manů je to v pohodě, ale na Donnieho trilogii to však nedosahuje i přesto, že Max Zhang je důstojným náhradníkem. Příběhově je to klasické Hongkongské klišé, ale díky slušné sestavy herců a obstojné akci to vyloženě nevadí. Max Zhang je můj oblíbenec od SPL2 a od té chvíle pouze boduje, Michelle Yeoh po delší době potěší, Tony Jaa je zde spíše kvůli propagaci, ale střihne si solidní fight, bavil mne i Yu Xing, který se v soubojích taktéž neztratí a překvápkem je Dave Bautista, který sice hraje hrozně, ale final fight je nečekaně víc než solidní. Občas zamrzí očividné dráty, ale už delší dobu nevyšel pořádný martial art, takže jsem spokojen. 75% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Když na konci filmu utíká Owen Davidson (Dave Bautista) před zatčením, proběhne kolem dvou aut. Když pak na místo doběhne dav lidí, auta tam už nejsou. (Duoscop)

Reklama

Reklama