Ip Man: Cheung Tin Chi

• Čína

Ye wen wai zhuan: Zhang tian zhi

• Čína

Akční

Čína / Hongkong, 2018, 107 min

Woo-ping Yuen

Tai Day

Jako Spin-off bratříček Ip-manů je to v pohodě, ale na Donnieho trilogii to však nedosahuje i přesto, že Max Zhang je důstojným náhradníkem. Příběhově je to klasické Hongkongské klišé, ale díky slušné sestavy herců a obstojné akci to vyloženě nevadí. Max Zhang je můj oblíbenec od SPL2 a od té chvíle pouze boduje, Michelle Yeoh po delší době potěší, Tony Jaa je zde spíše kvůli propagaci, ale střihne si solidní fight, bavil mne i Yu Xing, který se v soubojích taktéž neztratí a překvápkem je Dave Bautista, který sice hraje hrozně, ale final fight je nečekaně víc než solidní. Občas zamrzí očividné dráty, ale už delší dobu nevyšel pořádný martial art, takže jsem spokojen. 75%(21.3.2019)

Veľmi slušný spin-off k legendárnej Ip Man sérii. Max Zhang síce nie je Donnie Yen, ale zdatne sekunduje jeho úlohu. Čo potešilo, tak určite Dave Bautista, ktorý sa nemusí hanbiť, že nešiel do áčkovej produkcie a samozrejme stálica Ip Man série Yu Xing. Tony Jaa mal len mini úlohu, ale rovnako potešil.(28.3.2019)

Standardní děj, který není zcela blbý, ale není ani nijak zázračný. Velmi solidní souboje, ve kterých jsou vidět dobré techniky i choreografie. Škoda, že si neodpustili souboj jednoho člověka proti 20 mečům, ale co se dá dělat. A ještě větší škoda těch špagátů, které tam místy jsou vidět, zvlášť, když většina herců má na to je nepoužívat. Tony Jaa je jen lákadlo do obsazení a nemá významnou roli. I tak ale solidní bojový film ve svém žánru.(29.5.2019)

• Martrix

Tak toto je typický příklad "fejkové" propagace. Do názvu dáme Ip Mana, nalákáme na jména jako je Dave Bautista, Michelle Yeoh, Tony Jaa a pro jistotu i Donnie Yen(přestože byl pouze ve flashbacku) a on se někdo chytí. Že to celé bude mít politický podtext ve smyslu...bídní kolonizátoři k nám zavlekli drogy, ponižují nás a parazitují na nás, to bylo jasné...režim si vždycky rádi přihřeje polívčičku, ale většinou to vynahradila dobrá akce a souboje. Jenže dobré dvě třetiny je Ip Man: Cheung Tin Chi spíš rodiné drama plné patetických blábolů a jediný za něco stojící souboj se odehraje až na konci. A to ještě není žádná sláva, protože uměle zrychlené pohyby Bautisty působí naprosto směšně. Chvílemi je to fajn, to když to silově hrne do Zhanga, kterému je v tu chvíli kung-fu k ničemu, ale v kombinaci s tím pekelně blbým scénářem je to prostě bída a oproti Ip Manovi druhá liga. Dvě hvězdy dám za pěkný moment se skleničkou a Bautistu.(15.5.2019)

Po prohraném souboji s Ip Manem, odchází Cheung Tin Chi (Max Zhang) se svým synem Fengem do Šanghaje. Bojová umění přestává vyučovat a otevře si obchod. Při jedné rozvážce mu zkříží cestu Kit se svými muži, pronásledující dvě ženy... Příběh je takový uměle vykonstruovaný a v soubojích se používá Wing Chun velmi málo. V určitých žánrech mi používání drátů v akčních scénách nevadí, ale tady mi to vůbec nesedlo. Max Zhang a Tony Jaa spolu mají jeden a půl souboje. Špatně se na ně nedívalo, ale efekt létání kazil celkový dojem. Dave Bautista jako Owen Davidson v akci spoléhá hlavně na svoji sílu. Docela nechápu proč se film v angličtině nejmenuje Master Z: Cheung Tin Chi, protože by to dávalo mnohem větší smysl.(13.3.2019)

• Max Zhang