Mladý Montalbano (TV seriál)

• Itálie

Il giovane Montalbano

The Young Montalbano

Krimi

Itálie, 2012, 13x118 min

1.sezóna - 80%, bráno v kontextu a znalosti původní série. A dabing se opravdu velmi povedl.(23.4.2017)

• moukey

To je tak skvělý, až je to skvělý! Policejní výslech ve stylu: "Na záchod.. DĚLEJ!!!" a "Ty máš ráda barvy?" je absolutní špice světové kinematografie.(6.2.2017)

Popravdě řečeno, trochu jsem se obával toho, že tento spin off seriálu Komisař Montalbano bude velkým propadákem. Nedokázal jsem si dost dobře představit, že by herci dokázali předvést stejně dobré herecké výkony, ne-li lepší, než herci z původního seriálu, především Luca Zingaretti coby komisař Montalbano nasadil laťku hodně vysoko. O to víc mě mile překvapilo, jak se Michele Riondino dokázal s tímto úkolem poprat. RAI opět předvedla, že její vlastní tvorba v současnosti právem patří ke světové špičce (i díky vysokým investicím do vlastní tvorby), od chytlavé úvodní znělky, geniálního scénáře až po perfektní herecké obsazení. Další věc které jsem se obával, byl dabing, ale Česká televize dokázala, že i když její dabing není tak legendární jako kdysi (podle některých), tak je stále minimálně o třídu výš než u konkurence.(22.3.2017)