Proč chudoba? (TV seriál)

Why poverty ?

• Francie

Poor us - an animated history

Prečo chudoba?

Dokumentární

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 2012, 8x52 min

Femke Wolting

Když jsem viděl jak ti špinavci lezou do popelnice a pak v obchodu osahali všechno pečivo tak se mi z toho dělalo zle. Tupost "maminek" neznala mezí. Ta s tim bordelem na ksichtě byla obzvlášť vylízaná. Z mé strany naprosto nulové sociální cítění k těmto parazitům co jen čekají s nataženou rukou. Líto mi je akorát dětí. edit: 4 Umbajz: Každej má na výběr ty špíno zasraná. A kdybys nebyl uplně tupá socka a četl jsi pořádně co píšu tak ti dojde že jsem viděl ČESKOU VERZI to jest zanech žvásty typu "konce světa kde nemaj na výběr" ty tupče. Pro mě prostě socky co si naprcaj x dětí a nechaj se živit státem jsou paraziti. Ale sorry že jsem se dotkl tématu který se tě zřejmě týká osobně :DDD(30.11.2012)

• Mallinali

Víc, než nějaký tendenční kecy tvůrců tohoto pořadu, mi to v něm osvětlila jakási aktivistická černošská spisovatelka. Ta nadávala na Bona a Geldofa, že jejich naprosto zásadní pomoc při záchraně životů milonů lidí při etiopském hladomoru, nebo velevýznamná angažovanost při odpouštění obrovských afrických dluhů (které by ty státy nikdy nesplatily a nemohly se tak normálně rozvíjet), je zbytečná, povrchní, bere legitimitu skvělým africkým vůdcům a celkově nic neřeší. No, jestli jsou takhle vymletý i ostatní afričani, tak asi fakt ne.(10.12.2012)

• Narciska

Tohle není komentář k filmu. Je to komentář k lidem nebo čemukoliv dalšímu, co zde vystupuje pod následujícími jmény: 1. Mallinali - o rozvojové pomoci nevíš vůbec nic. Škoda, že svoji neschopnost chápat a nedostatek respektu skrýváš za arogancí a nabubřelými výroky, 2. Grizly007 - někdo je špinavý, protože nemá možnost se umýt, existuje však špína, na kterou je i Savo krátké. Z falešné lítosti je zase zle mně - dětí ti je líto, ale jednou vyrostou, jakou jim pak dáváš šanci svým přístupem, co? Mně je líto tebe a myslím to upřímně :) 3. Umbjaz - vyhlazovat? Takové snahy už tu byly, opravdu ti není blbé odkazovat svými výroky na masová vyvražďování?(6.7.2013)

• kaposlav

Stačil mi len kúsok jedného dielu, kde spevák čo sa ponášal na Bona z kapely U2 išiel za exprezidentom USA Bushom. Pokritec si pozrel írsku bibliu od Bona a charizmaticky súcitil s chudobou a pritom na jeho predvolebnú kampaň utratili nadnárodne spoločnosti 1 000 000 000 dolárov. Prečo by dával niekto tolko peňazí na reklamu, keď sa mu z platu a výhod, ktoré ako prezident má nevráti ani 1%? Aby mohol kradnúť, klamať a robyť politiku pre oligarchiu. Týto speváci, umelci na čele s vládou USA majú chudobu u prdele ba naopak testujú na nej zrane rôzneho tipu a žijú ako egiptský bohovia na úkor chudoby. odpad! je ešte pomerne dobré hodnotenie. Toto je pokritecký grc najhrubšieho zrna.(2.12.2012)

• umbjaz

já vím proč. z pár desítek minut něklika dílů mi ale něpřišlo, že oni chtějí říct proč. navíc Grizly007 je asi uvědomělej buran. oni totiž někteří z těch "parazitů" nemají moc na výběr, obzvlášť v lidnatých a přelidněných částech světa. dám vám jednu radu. žijte sami. starejte se o sebe. nesnažte se zjistit proč je tenhle svět k hovnu. závěrem snad jen: "Válka je mír, svoboda otroctví, NEVĚDOMOST SÍLA!" PS: Radši se snad ani nekoukejte na webovky Steps international... neziskovky mě vážně fascinujou. nechápu, že ty lidi někdo už dávno nezačal vyhlazovat.(4.12.2012)