Proč chudoba? (TV seriál)

Why poverty ?

• Francie

Poor us - an animated history

Prečo chudoba?

Dokumentární

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 2012, 8x52 min

Femke Wolting
  • Mallinali

Víc, než nějaký tendenční kecy tvůrců tohoto pořadu, mi to v něm osvětlila jakási aktivistická černošská spisovatelka. Ta nadávala na Bona a Geldofa, že jejich naprosto zásadní pomoc při záchraně životů milonů lidí při etiopském hladomoru, nebo velevýznamná angažovanost při odpouštění obrovských afrických dluhů (které by ty státy nikdy nesplatily a nemohly se tak normálně rozvíjet), je zbytečná, povrchní, bere legitimitu skvělým africkým vůdcům a celkově nic neřeší. No, jestli jsou takhle vymletý i ostatní afričani, tak asi fakt ne.(10.12.2012)

Když jsem viděl jak ti špinavci lezou do popelnice a pak v obchodu osahali všechno pečivo tak se mi z toho dělalo zle. Tupost "maminek" neznala mezí. Ta s tim bordelem na ksichtě byla obzvlášť vylízaná. Z mé strany naprosto nulové sociální cítění k těmto parazitům co jen čekají s nataženou rukou. Líto mi je akorát dětí. edit: 4 Umbajz: Každej má na výběr ty špíno zasraná. A kdybys nebyl uplně tupá socka a četl jsi pořádně co píšu tak ti dojde že jsem viděl ČESKOU VERZI to jest zanech žvásty typu "konce světa kde nemaj na výběr" ty tupče. Pro mě prostě socky co si naprcaj x dětí a nechaj se živit státem jsou paraziti. Ale sorry že jsem se dotkl tématu který se tě zřejmě týká osobně :DDD(30.11.2012)

• Narciska

Tohle není komentář k filmu. Je to komentář k lidem nebo čemukoliv dalšímu, co zde vystupuje pod následujícími jmény: 1. Mallinali - o rozvojové pomoci nevíš vůbec nic. Škoda, že svoji neschopnost chápat a nedostatek respektu skrýváš za arogancí a nabubřelými výroky, 2. Grizly007 - někdo je špinavý, protože nemá možnost se umýt, existuje však špína, na kterou je i Savo krátké. Z falešné lítosti je zase zle mně - dětí ti je líto, ale jednou vyrostou, jakou jim pak dáváš šanci svým přístupem, co? Mně je líto tebe a myslím to upřímně :) 3. Umbjaz - vyhlazovat? Takové snahy už tu byly, opravdu ti není blbé odkazovat svými výroky na masová vyvražďování?(6.7.2013)

Berte moje hodnocení trochu s rezervou, neviděl jsem totiž bohužel celou sérii, ale jen jeden díl s podtitulem "My chudáci". Ten ovšem neměl chybu, doporučuji všema deseti, hlavně pro tu geniální a vtipnou animaci. A těch 50 minut uteče jako voda i když je jedna hodina ráno a vám se chce strašně spát.(15.7.2013)

Protože chamtivost. Série dokumentů s úrovní kolísavou, ale svým tématem zásadní. Zdá se, že nejvyšší svobodou nastupujícího systému je svoboda vydělávat bez přihlédnutí k jakékoliv slušnosti a bez ohledu na jakékoliv následky. Našinci tak vnuká se myšlenka, že ten třídní boj, který byl jako idea po listopadu '89 odsunut do kategorie neslušných smyšlenek jako jsou antisemitismus či nacismus, přece jen probíhá. Ovšem nevedou ho fanatičtí komunističtí agitátoři, ale globální korporace. Jak už je to někde v Bibli: Kořenem všeho zla je láska k penězům.(8.6.2014)