Příběhy Think Big, měníme život kolem nás

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2012, 3x26 min

Tři reportáže o úspěšných studentských projektech nás zavedou blíže k přírodě. Novodvorská lipová alej je stromořadí 54 památných stromů, které tvoří ojedinělou krajinnou dominantu Moravského krasu. Je také tématem naší další reportáže. Dlouhé roky však byla zanedbávaná a neudržovaná. Studentka fakulty přírodovědy Katka spolu s Honzou a Veronikou si alej vzali pod patronát. Zajistili a zorganizovali ořez stromů, výřez výmlatků a náletových dřevin, doplnili mezery v aleji klony památných lip a nastartovali práce na zbudování vyhlídkového místa. Největší odměnou pro tým byl zisk prvenství v soutěži sdružení Arnika a zisk titulu ALEJ ROKU 2011. V příspěvku A1 race se zaměříme na motorkáře.Jízda letní krajinou, jedna zatáčka za druhou. A pocit, že tohle místo je jen moje. Řada mladých motorkářů si užívá vítr v zádech, jenže často zapomíná na to, že i hra na silnici má svá jasná pravidla a kolikrát jde opravdu o život. Martin, Petr a jejich tým z Hradce Králové se jim rozhodli pomoci a zorganizovali kurz bezpečné jízdy o který byl velký zájem. V poslední reportáži uvidíme, jak dvacetiletý Tomáš Sýkora by rád viděl v centru Prahy více kol. Jeho snem je síť půjčoven, kde se dá kolo půjčit a o pár set metrů dál vrátit. Tak jako to mají v mnoha světových metropolích. Tento sen se stal skutečností a díky Tomášovi a jeho týmu byla na náplavce u Vltavy jeden týden půjčovna kol. (oficiální text distributora)