Matoucí a zavádějící je název filmu, přestože tvůrci to asi mysleli dobře. Obsah by nebyl zcela marný, ale ruší jej rádoby spojující vstupy s buldočkem, záběry do "nikam" a nevhodná hudba. Přitom všechny povídky spojuje osazenstvo hospody U černého vola. Celkově by byl děj i zajímavý, ale umělecké ztvárnění, snad snažící se navodit poetiku, působí spíše protikladně. Dojem zachraňuje také velice silné herecké obsazení.(13.12.2018)

• Oskar

Jeden z nejhůře natočených filmů devadesátých let. Dokud jsem neviděl Cestu z města, myslel jsem, že horší už to být nemůže, protože takhle diletantský scénář a režie se opravdu jen tak nevidí. Skutečně velmi trapný film, který si ale zaslouží jednu hvězdičku kvůli některým hercům, kteří to přece jen částečně zachraňují.(11.4.2003)

Krásně vylíčeno prostředí Malé strany, ta atmosféra na Vás dýchá: to jací jsou tam lidé, jak přemýšlí, jak se mají a nemají rádi... První povídka Buldoček přímo odkazuje k Nerudovi a jedné z jeho Malostranských povídek - Pan Ryšánek a pan Šlégl. Taky tak sedávali leta u jednoho stolu a odmítali spolu mluvit a pak mlčení prolomila zdánlivě banální věc. A náhle pro sebe našli pochopení... V televizních humoreskách se tou "banální věcí" stává opuštěný buldoček. A Garden-Party - tam se opravdu nic neděje, jen se vedou řeči mezi malostranskými umělci a jejich přáteli... Mluví se o ženách... a s takovou zvláštní gracií. Kemr a Goldflam a Skořepová - jsou všichni úžasní... Nejde o děj, jde o tu atmosféru... A tu tento film na své diváky dokáže přenést.(10.3.2008)

Vesměs nepříliš dobře hodnocený počin, nicméně na to, že jde v podstatě o studentskou práci, to je velmi dobře koukatelné. Jeden z filmů, které doslova vyzařují atmosféru. V tomto případě skvělým způsobem trefené na první pohled neviditelné osudy lidí a míst v historickém centru staré Prahy. Konstrukce filmu formou několika částí, které se sice částečně prolínají, ale přitom by mohly existovat každá sama o sobě, se osvědčila i u později velkých světových děl. Velmi slušné obsazení a poslední role mého velkého oblíbence Josefa Kemra.(27.9.2018)

"Co si to dovolujes? Ja jsem cesky basnik...." Tento film (umyslne nepisi povidkovy film,jelikoz mne jednotlive pribehy splyvaji do sebe sama,do jednoho prolinajiciho se deje) si zaslouzi aby byl hodnocen. Ne aby byl hodnocen, nybrz vsak chvalen a veleben az k samotnemu uctivani se priblizujici. Je mi uprimne lito vsech ,kteri nemohou atmosferu a krasu tohoto dila citit a nalezite ji i ocenit. Spravne to zde nekdo napsal,ze totiz Malostranske humoresky maji dusi. Hudba od Vladimira Wimmera je ta jedina spravna a k Male strane se hodici. Josef Kemr je mimozemsky. "Boze,proc dnem i noci netrestas tu havet cloveci,tu zber tekavou ,hemejrivou, ty chrchle mazlavy co z tohohle mesta vubec z celyho sveta delaj peklo, Boze jak jen se muzes divat na tohle odporne mesto proc ho nevyhladis z povrchu zemskyho,proc trpis tu sodomu, proc ji nestihnes ranou morovou ptam se te ? Dyt se na ne podivej boze co jsou to za hovada tupy, za nadoby prazdny,duty, copak,copak tohle jsou stvoreni k obrazu tvymu ptam se Te?"(30.10.2009)

• - Josef Kemr byl v době natáčení filmu již hospitalizován v nemocnici, a tak musel být na natáčení dovážen. (sator)