El sexo de los ángeles

The Sex of the Angels

Drama / Romantický / Komedie

Španělsko / Brazílie, 2012, 101 min

Sergi Gallardo

Ona miluje jeho, on miluje ji. Pak se objeví třetí kolo do vozu, na které nejprve nasedne on, pak i ona. A nakonec si udělají takovou hezkou tříkolku. Je to vlastně hrozně absurdní až parodické, ale nepůsobí to nijak nuceně. Všichni tři hlavní hrdinové jsou sympaťáci, kteří se v prostředí současné Barcelony "živí" kdovíjak - redaktorka v undergroundovém časopise, učitel karate, věčný student. Taková uvolněnější španělská odpověď na Snílky. SPOILERY! Palec nahoru za to, že scenárista odolal nabízejícímu se dramatickému konci. A vlastně se mu i trochu vysmál.(7.11.2014)

Oni ti Španělé to prostě umí. Ne že by režisér Villaverde (pro mne první film by him) vymyslel nějaké světově originální téma, nicméně tím ,že obsadil kvalitní trojici herců a děj zasadil kam jinam než do Barcelony, stoupla kvalita celého snímku o hvězdu. Ze zmíněné trojice hlavních představitelů bych především vyzdvihl nesmírně charismatického Álvara Cervanta a doopravdy patetickou Astrid Berges-Frisbey, tito dva nám doufám v budoucnu předvedou podobné či ještě lepší výkony. Takže jo, já jsem si tenhle film užil a jak by řekl klasik - je to surrealitické, ale milé.(30.11.2013)

Neskutečně zmatený a místy hodně iritující film, který by mě opravdu naštval, nebýt toho poněkud dobře udělaného konce a závěrečné písně. Absolutně jsem v některých pasážích nechápal chování hlavních tří protagonistů a nedokázal jsem se vcítit do jejich problémů, což vedlo k tomu, že mě film chvílemi nudil a zdál se zdlouhavý. Samozřejmě chápu jejich vnitřní zmatek, ale čeho je moc, toho je moc. Neříkám, že se mi nelíbil námět, ale samotné zpracování bylo průměrné, jelikož se z toho dal udělat mnohem více úderný a autentičtější zážitek. Zkrátka pro mě do jisté míry celkem zklamání, které bylo, jak už jsem říkal, vykompenzováno zejména závěrem.(31.8.2013)

Skvělá hlavní myšlenka - láska je o svobodě. Neomezovat se, nestavět si umělé bariéry konvencí, ale zároveň být ohleduplní. Souhlasím s tím, že tolerovat vedlejší vztah, který má váš partner a vy to víte, je hodně náročné, jak sama Carla zjistila. A je logické, že to člověku nebude stačit a bude chtít vyrovnat váhy. Závěr mi přišel naprosto dokonalý, hlavně taneční scéna. Otázkou ovšem je, jak to může reálně fungovat. Přijde mi, že mezi třemi lidmi musí být nutně neustále určitá konkurence, mocenská nerovnováha, napětí stojící na tom, že tři strany trojúhelníku by měly být stejně dlouhé, tj. všichni se všemi trávit stejně času, spát stejně často, atd, aby si ten třetí nepřipadal zanedbávaný...zkrátka by mě zajímala i ta realizace v praxi, ne jen si říct,, že to teda zkusí. Nicméně se mi líbil ten otevřený přístup, nakonec láska si nevybírá a pokud máte to štěstí, že s partnerem milujete stejného třetího člověka, proč se nutně jednoho vzdávat, když jde mít všechno.(26.10.2014)

Láska páska, chytneš se a je vymalováno. Pokud autoři zamýšleli vysmát se všem těm vážným dramatům o trojúhelnících ničivějších než ten bermudský, pak tleskám...teda, pokud to nezamýšleli, tak vlastně tleskám taky. Zábavně natočený příběh, který, byť je trochu strojený, nepůsobí nepatřičně. Jakkoli je to dohnané do krajnosti (přestože finále je naprosto jasné od začátku), postavy ví, co dělají, respektive neví, ale mají důvody k tomu, aby se chovaly bezhlavě. Jediné, co mi uniklo, je, proč se to jmenuje El sexo de los ÁNGELES? Zas tak andělský tam nikdo nebyl (ale ďábelský vlastně taky ne). Jen bych konečně rád viděl drama o milostném trojúhelníku, kde nebudou dva muži, ale dvě ženy...které to ovšem nebudou chápat jako zábavný výlet do lesbolandu.(3.12.2013)