Aloft

• Francie

L'Attrape-rêves

Španělsko / Kanada / Francie, 2014, 112 min

• emma53

Mám ráda Mélánii Laurent, má úžasné charisma a téměř vždy jsem byla z jejích rolí nadšená a Jennifer Connelly je také vynikající herečka. Nicméně film mohl dostat třeba deset Zlatých medvědů, ale já jsem ho vnímala spíš jako mysteriózní snímek, který jsem a to upřímně přiznávám, nějak nepobrala, takže nemá problémy pouze matka z příběhu, ale i já. Zřejmě dám někdy repete, abych Aloft nekřivdila.(7.10.2015)

Velké překvapení v podobě mrazivého drama o vztahu matky, plné lásky pro nemocné a jejího zdravého syna, který trpí nedostatkem mateřských citů a tak se na sebe snaží všemožné upozornit. Jejich nevyrovnaný vztah přetrvá až do doby synovy dospělosti, kdy se rozhodne vypravit se za svou matkou a poznat, proč pro něj zůstalo její srdce navždy uzavřené. Celkově se jedná o velice silný zážitek s propracovanou psychologií hlavních postav, řadou symbolických náznaků a ne vždy zcela jasných vzpomínek. Jenom málo (zejména pár příliš okatých náznaků) chybí k dokonalosti.(24.10.2016)

• mira.l

Co měl tenhle prapodivnej zmatek se zimou, sokolnictvím, tajemným léčitelstvím, zamrzlými jezery, flashbackama, utopeným počurávajícím se bratříčkem znamenat? ...sem to nějak celkově nepobral. Děj mi místy přišel naprosto nelogický, nevěděl jsem, co a proč ty postavy zrovna dělají. Jedna hvězdička za Mélanii.(1.8.2017)

Nemá význam zameriavať sa na to, čo za zázraky robila Nana. Podstatné je v tomto filme niečo iné. Vzťah matky a syna, ktorý ovplyvnila jedna obrovská tragédia. Skvelo napísané a natočené, hercov nemohli vybrať lepšie a všetko to okolo - príroda, muzika a prelety Ivanovho sokola - som ja vnímala ako bonus. Fantastický zážitok. Project 52 Films by Women (7.2.2016)

Jennifer i Mélanie to zahrály na jedničku, kamera je neméně chvályhodná a příběh je dle mého názoru také velmi zajímavý. Problém v tomto filmu je vyprávění toho příběhu. Chvílemi se z toho stává nudné žvatlání o ničem nebo o sokolnictví u kterého netuším, zda mělo nějaké poselství, či mělo za úkol jen hezky vypadat. Film se tváří trochu mysteriózně a snaží se diváka udržovat zmámeného, ale v mém případě jsem byl spíše zmatený. Přesto koukání na Aloft bych neoznačil jako ztrátu času ale žádný transcendentální zážitek, který by mi nutil přemýšlet o velikosti myšlenky, se také nedostavil.(23.6.2017)