poster

Velký blázinec v malém hotelu

 • Česko

  Velké šílenství v malém hotelu

 • Velká Británie

  Guest House Paradiso

 • Slovensko

  Veľké šialenstvo v malom hoteli

Komedie

Velká Británie, 1999, 89 min

 • MarekT
  *

  Horší britský komediální počin jsem snad do dnešního dne neviděl. U dvojice Mayall - Edmondson, respektive u celého uskupení The Comic Strip (soubor britských komiků pod patronátem J.Cleese, kteří vystupovali především v 80.letech v londýnském klubu Soho, začínali zde třeba Alexei Sayle či Jennifer Saunders), se sice musí počítat s ujetějším humorem, než je zdrávo, ale tohle už trochu překračuje meze. Čekal jsem něco podobného sitcomu "Mladí v partě", který mi sice ne úplně sedl a charaktery Ricka (Mayall) a Vyvyana (Edmondson) nepovažuji za úplně oblíbené, ale pod 80% jsem prostě jít nemohl. Tento seriál však zpětně musím ocenit ještě více než dříve - občas mi nějaká scénka přišla hloupá, ale nyní si říkám - zlaté občasné výpadky formy! Ale abych nekritizoval - ze začátku snímek nevypadá špatně a scéna, kdy se Mayall probouzí, mi přišla celkem vtipná (asi proto, že v podobném duchu jsem ji viděl už v Absolutely Fabulous). Ovšem pak už nastupují na scénu trapnosti typu mačkání varlat (!) a v této poloze už hlavní duo zůstává až do konce, kterému bych udělil takové zvláštní ocenění "nejnevtipnější komická situace vůbec". Zajímavá je taktéž účast dvou známých britských herců Billa Nighyho a Simona Pegga - hvězdy Pirátů na vlnách je mi celkem líto, Pegga by mi bylo taky, nebýt té odporné zvracecí scény, kterou si poškodil prestiž. Celé to korunuje mizerný primácký dabing s nezvládnutým voice-castingem (hlavně Pegg). Dal bych i odpad, ale přece jen si nejsem plně jist, že nic horšího už přijít v žánru britské komedie nemůže, a za těch pár dobrých vtipů nebo slovních přestřelek si to aspoň jednu hvězdu zaslouží.(10.9.2009)

 • Gary
  *

  No. Já osobně jsem se zasmál asi čtyřikrát za celý film. Humor je fekální a místy vážně nechutný až vržou zuby (vtipy s varlaty ve mě vážně vzbouzejí hrůzu). Herecké výkony ani moc nestojí za řeč - značka: přehrávání. Ale mému otci se to líbilo. Bill Nighy je v těchto filmech nejspíš nadmíru spokojený, ale měl by nad sebou začít uvažovat, do čeho se to pouští. Ještě, že natočil Lásku nebeskou.(13.3.2004)

 • dobytek
  ****

  Tohle je naprostá šílenost. Přirovnal bych to třeba k daleko známějšímu filmu Freddyho úlet. Prostě hromada vtipnejch hlášek a scének a na pozadí toho se sice odehrává nějakej děj, ale ten je celkem nepodstatnej. Asi mam dost zvrhlej smysl pro humor, ale já jsem se u toho smál skoro celou dobu. I když závěr teda už byla úchylnost největšího kalibru.(5.9.2006)

 • bukowski83
  *

  Já osobně anglickej humor všeho druhu miluju, od černých komedií, přes opileckou srandu Dylana Morana až po Červeného Trpaslíka, ale co je sakra tohle?Není to vtipný ani za mák, je to spíš nechutně trapný a smát se při tom, když někdo někoho mlátí minutu v kuse pánvičkou do obličeje, je známka lehké demence.Ta jedna hvězda je jen proto, že to pochází z Anglie - asi...(29.11.2010)

 • don corleone
  ***

  Dva hlavní hrdinové měli v Británii svůj pořad s názvem "Zadek" postavený na a tomhle druhu humoru, který ne každému sedne. Kdo viděl ten pořad a pak tento film, bavil se. Kdo je vůbec nezná, myslí si, že jsou blázni a šklebí se. Pořad "Bottom", kde mimochodem vystupoval i režisér tohoto filmu, je ale určitě lepší. Mimochodem "Bottom" a i tento film navazuje na seriál "Mládí v partě", kde hráli i oba hlavní protagonisté. Je to podobné jako s filmem Klub sráčů, film zakončoval seriál skečů, kde vystupovali hlavní představitelé. Kdo jej neviděl, pochopil tak půlku filmu.(20.7.2005)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Ealing Studios. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace