Velký blázinec v malém hotelu

• Česko

Velké šílenství v malém hotelu

Guest House Paradiso

Veľké šialenstvo v malom hoteli

Komedie

Velká Británie, 1999, 89 min

• rikitiki

Uvolněná svobodomyslná legrace, kde je vše dovoleno. Tak to byl možná původní záměr tvůrců. Jenomže se to zvrhlo v přehlídku nechutností, sranda tlačí na pilu, až to není hezké a navíc bez originálních nápadů. Autoři posbírali co se dalo, kde se dalo a dotáhli to ad absurdum. Kdyby to natočili středoškoláci v rámci videokroužku, tak tleskám. Fakt, že tohle někdo podává jako regulérní film, je asi ta jediná legrace, kterou snímek nabídne. Jo, a předchozí aktivity herců v sitcomu Mladí v partě jsem viděla a taky to bylo dost ubohé. /9. 6. 2010/(9.6.2010)

Tohle je naprostá šílenost. Přirovnal bych to třeba k daleko známějšímu filmu Freddyho úlet. Prostě hromada vtipnejch hlášek a scének a na pozadí toho se sice odehrává nějakej děj, ale ten je celkem nepodstatnej. Asi mam dost zvrhlej smysl pro humor, ale já jsem se u toho smál skoro celou dobu. I když závěr teda už byla úchylnost největšího kalibru.(5.9.2006)

• miho-sai

Rik Mayall v jednom interview řekl, že i když se snažil vytvořit své charaktery tak hrozné jak to jen šlo, tak diváci je vždy z pro něj záhadných důvodů měli rádi. V Guest House Paradiso se mu (bohužel pro diváka) podařilo co chtěl - jeho Richard Twat je absolutně odporný a dokonce i Edmondsonův Eddie (jindy vlastně sympatický) je nesnesitelný . Čekala jsem jen delší díl sitcomu Bottom (který filmu vlastně předcházel) a i když jsem dostala ten humor, co jsem chtěla - groteska, rvačky, absurdita a trochu nechutností - podstrádá všechnu atmosféru sitcomu, obě hlavní postavy mi lezly na nervy. Pokud jste fandové Bottom, tak vás film asi jen zklame... a když nejste, tak vám toho taky moc nepřinese. Škoda.(5.3.2010)

• MarekT

Horší britský komediální počin jsem snad do dnešního dne neviděl. U dvojice Mayall - Edmondson, respektive u celého uskupení The Comic Strip (soubor britských komiků pod patronátem J.Cleese, kteří vystupovali především v 80.letech v londýnském klubu Soho, začínali zde třeba Alexei Sayle či Jennifer Saunders), se sice musí počítat s ujetějším humorem, než je zdrávo, ale tohle už trochu překračuje meze. Čekal jsem něco podobného sitcomu "Mladí v partě", který mi sice ne úplně sedl a charaktery Ricka (Mayall) a Vyvyana (Edmondson) nepovažuji za úplně oblíbené, ale pod 80% jsem prostě jít nemohl. Tento seriál však zpětně musím ocenit ještě více než dříve - občas mi nějaká scénka přišla hloupá, ale nyní si říkám - zlaté občasné výpadky formy! Ale abych nekritizoval - ze začátku snímek nevypadá špatně a scéna, kdy se Mayall probouzí, mi přišla celkem vtipná (asi proto, že v podobném duchu jsem ji viděl už v Absolutely Fabulous). Ovšem pak už nastupují na scénu trapnosti typu mačkání varlat (!) a v této poloze už hlavní duo zůstává až do konce, kterému bych udělil takové zvláštní ocenění "nejnevtipnější komická situace vůbec". Zajímavá je taktéž účast dvou známých britských herců Billa Nighyho a Simona Pegga - hvězdy Pirátů na vlnách je mi celkem líto, Pegga by mi bylo taky, nebýt té odporné zvracecí scény, kterou si poškodil prestiž. Celé to korunuje mizerný primácký dabing s nezvládnutým voice-castingem (hlavně Pegg). Dal bych i odpad, ale přece jen si nejsem plně jist, že nic horšího už přijít v žánru britské komedie nemůže, a za těch pár dobrých vtipů nebo slovních přestřelek si to aspoň jednu hvězdu zaslouží.(10.9.2009)

• bukowski83

Já osobně anglickej humor všeho druhu miluju, od černých komedií, přes opileckou srandu Dylana Morana až po Červeného Trpaslíka, ale co je sakra tohle?Není to vtipný ani za mák, je to spíš nechutně trapný a smát se při tom, když někdo někoho mlátí minutu v kuse pánvičkou do obličeje, je známka lehké demence.Ta jedna hvězda je jen proto, že to pochází z Anglie - asi...(29.11.2010)

• - Natáčení probíhalo převážně v Ealing Studios. (Terva)