Snímek je dojemnou komedií o jedenáctiletém fanouškovi cyklistiky Freddym, který žije v rodině řezníka v idylické vesnici v zemi nikoho. Freddyho život v uzavřené vesničce je narušen otevřením prvního supermarketu v obci. Doprovodným programem akce je cyklistický závod, jehož vítěz se pak setká s vítězem Tour de France Eddym Merckxem, který je, čistě náhodou, idolem Freddyho. Jenže chlapcův otec, vášnivý odpůrce supermarketu, nechce o závodě ani slyšet. Freddyho to ovšem neodradí. Účastí v závodu se mu otevírá nový svět - a nejen jemu samotnému, ale také lidem kolem něj. (Zlín Film Festival)

dogma97

Ano, existují stupidnější filmy, ale málokterý z nich si hraje na "něco lepšího". Aneb křečovitá snaha o originalitu za každou cenu. ()

Enšpígl

Takovej typickej příběh o tom jak loser bojuje s nepřízní osudu a jde si za svým snem. Čitelný jak první řádek u očního, ale neříkám že to byl vyslovenej bažinec, mělo to takovou atmosféru dávnějších časů a pár vtipných momentů, asi tak jeden až dva. ()

Malarkey

Kdyby ten fotr řezník (a matka jakbysmet) nebyl takovej nemyslící kretén, možná by tahle komedie ze života rodiny v jedné belgické vesničce, byla i docela dobrá. Cítil jsem v ní takovou tu nenápadnou atmosféru českého maloměšťáctví, jak z Bylo nás pět. Horší už to ale bylo s vtipem, kterej občas postrádal smysl. Třeba jsem vůbec nepochopil pointu toho, proč se ten malej kluk neustále posíral. V příběhu to vůbec nedávalo smysl a já se za trest musel sem tam koukat na posraný kalhoty. ()

Tommassi3

"Eddy, chceš slyšet tajemství ?? Zdá se, že Eddy Merckx to při poslední etapě v minulém závodě pustil do kalhot.." ;) ()