Externí recenze k filmu (16)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Od Burgerova filmu nemá smysl očekávat originalitu. Divergence je produkt využívající všechno, co se už jednou osvědčilo a co kdykoli ochotně zhltnou věčně vyhladovělí diváčtí teenageři." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "V rámci kategorie sci-fi podívaných pro teenagery patří Divergence k těm lepším. Fungování totalitního systému sice mohlo být lépe objasněno, ale série se zas může spolehnout na trumf v podobě hlavní hrdinky. Ta dokazuje, že ji hravě a přirozeně utáhne. Což není pro tento typ podívané zrovna málo." (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ***

  "Napriek zjavným neduhom a absencii ambícií vytvoriť čosi nadčasovejšie a nielen stihnúť „vlnu“ soft-scifi pre dievčatá, som stále k filmovej sérii otvorená. Príbeh doteraz publikovaných kníh nepoznám, preto nevidím dôvod, prečo by Divergencia nemohla rozohrať celkom zaujímavé divadlo so spoločensko…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "I když nás v kině (či později doma na DVD) čeká více jak dvě hodiny dlouhá podívaná, ubíhá vyprávění poměrně rychle. Postupně sledujeme cestu „Škroba“ (tak se říká přeběhlíkům z Oddanosti), která započne a prakticky i skončí zkouškou, která ovlivní život nejen jí, ale i celé společnosti. Trochu…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) ****

  "Z Divergnece se mohlo stát nutné zlo, které se snaží svézt na vlně úspěchu Hunger Games, ale vyklubala se z něj docela zábavná záležitost, na kterou se nemusíte bát vyrazit. Ačkoliv u vykreslení světa budete muset přivřít oči, sympatický herecký ansábl a šikovný režisér jako protiváha vše bohatě…" (více)

 • FantasyPlanet.cz (Kateřina Stupková)

  "Když k tomu připočteme výbornou režii Neila Burgera, povedenou kameru (u některých záběrů se člověku tají dech, zkuste se soustředit na vpád Neohrožených do Odevzdanosti) a skvělý hudební doprovod, v němž se střídají ostré rytmické bubny a melancholické melodie nazpívané hlasem Ellie Goulding,…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Lenže to je konštatovanie, ktoré môžeme opakovať pri rade filmov a kníh a koniec koncov už Šalamún vzdychal nad nedostatkom originality, keď vyhlásil: Nič nového pod slnkom. Treba však oceniť, že režisér Neil Burger zúročil svoje skúsenosti s videoklipmi a príbeh rozpráva v tempe a spôsobom,…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "V rámci své kategorie patří Divergence k tomu lepšímu a spíše než stále populární Twilight ságu připomíná Hunger Games, což je rozhodně dobrá zpráva. Otázkou zůstává, zda mohl film dopadnout nějak výrazně lépe. Osobně si myslím, že příliš ne." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Díky hercům, snesitelně pojaté romantické zápletce a pár vizuálně hezkým scénám se Divergence dá na jedno zhlédnutí bez větších obtíží ustát. Jako film je ale bohužel nefunkční, protože sice dostatečně představí své hrdiny, ale na všechno ostatní už kašle, a to včetně silného a poutavého příběhu a…" (více)

 • Gorilla.cz (Martina Podhůrská) ***

  "Divergence zasazuje do vizuálně přitažlivého postapokalyptického prostředí sice trochu ohraný, ale v zásadě docela zábavný příběh, který doplňuje o solidní režisérské zpracování, sympatické herecké obsazení a nepříliš zajímavý soundtrack. A i když scénář trochu pokulhává, pořád jde o dobrou…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Divergence trpí všemi neduhy, s jakými se musí prát filmy v tomhle momentálně populárním žánru. Nedává smysl, je hnusný, herce to nebaví a režisér jel evidentně na půl plynu. A celé se to odehrává ve světě, jenž může divákovi, který o něm bude chvilku přemýšlet, možná i fyzicky ublížit. Ocitáme se…" (více)

 • Obrazor.cz (Jana Glocarová) ****

  "Těžko lze požadovat od adolescenta „poučený“ a vševědoucí pohled na společnost. Právě ale díky tomuto úzkému zaměření je film koherentní, protože ani na chvíli nevybočujeme z Trisina světa – přestože to, co chápe pod pojmem „můj svět“ se v rámci filmu několikrát promění." (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ****

  "Hunger Games jsou propracovanější, barevnější a nablýskanější, oproti tomu Divergence vsází na jednoduchost a syrovost (tedy v rámci možností filmu zaměřeného na náctileté divačky). Sice to v kombinaci s přeslazenými dialogy hlavních hrdinů působí docela úsměvně, ale svůj účel to splnilo. Pokud…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ****

  "Tris a Čtyřka nejsou uvzdychanou mileneckou dvojicí z Bravíčka – a za to tleskám rovněž. Divergence není zrovna sci-fi pro milovníky žánru, ty asi neuspokojí. Ale aspoň neuráží inteligenci přemýšlivých diváků a to se u filmů pro teenagery podaří málokdy." (více)

 • Velkaepocha.sk (Doris Fuentes) ***

  "Na počátku mne film velice oslovil, zvláště zvládání těžkého a napínavého rozhodování v životě všestranně talentované hrdinky. Později se ze snímku vytratilo kouzlo a spadá do běžného, akčního klišé plného předvídatelných kousků. Nepatříte-li k milovníkům sci-fi nebo fantasy žánru, hrozí, že se po…" (více)

 • Zefill.blogspot.cz

  "Film vám vřele doporučuji! Především těm z vás, kteří jste četli knihu, protože se opravdu nemáte čeho bát. Filmová Divergence se velmi povedla a já se nemůžu dočkat pokračování! Těm z vás, kteří jste knihu nečetli, tak film můžu doporučit též, protože i bez znalosti předlohy je velmi zdařile…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace