Krásná řeznice (TV film)

Blue-Eyed Butcher

Zabila som tyrana

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 85 min

Tady obsah zcela jasně přebíjí formu, protože je zajímavější samotná kauza a pátrání po tom, proč a jak se to stalo, než jak je to natočený a co tam vlastně hrajou herci. To je problém, když tady máme hodnotit film, že?! Ale když už jsme u toho, tak je poznat, že jde o TV formát, tudíž nižší rozpočet a prokazatelně nižší kvalita, než na jakou jsme zvyklí u velkoformátových snímků. Každopádně musím říct, že se mně líbil postupnej přechod nálady, která při sledování panovala - začátek je sladkej jak z červené knihovny, následně se začne projevovat teror ze strany manžela, až dojde k vraždě, kde si divák začne uvědomovat, že to nebude jen tak, no a následně závěr, kterej zase zvedá brutalitu ze strany manželky, takže se váhy vyrovnají. No, my nejsme soudci, takže se můžeme jen dohadovat a spekulovat, jak to vlastně bylo. P.S.: A vůbec není špatný si o tom něco přečíst na netu - jsou tam toho mraky!(1.11.2017)

Výborne TV (ani vlastne nie) spracovaná ženská záležitosť, o žene a pre ženy. Film efektívne využíva súdny proces v kombinácii so sfilmovanými predošlími udalosťami , kedy vlastne obžalovaná obeť(!) stratila zbytok kontroly nad sebou samou. Sekvencie ( súdna sieň / postupný štartér na kill ) do seba zapadajú a navrch to má prokurátorský šmrnc. K tomu skvelé obsadenie a ak prirátam , že po dlhej dobe som videla a v originálnom znení počula báječnú Lisu (Cuddy/ Dr.House) Edelstein tak nemám prečo šomrať. NEODPORÚČAM(7.11.2012)

No wow! Tak toto som nečakal. Ak sa toto naozaj tak dialo no tak to bolo zaujímavé v tom Texase. Texas má pech na brutálnych vrahov. Veta na konci filmu „Určitě si mně oblíbíte.“ hovorí za strašne veľa a dodá tomu úplnému záveru ešte čerešničku navrch. Tomuto filmu vôbec neuškodilo, že sa tam striedala normálna kamera s tou roztrasenou, ktorú inokedy neznesiem. Naopak pridávalo to na autentickosti. Celkový dojem pozitívny. 8 z 10(29.7.2013)

Film nemá víťazov, ani porazených. Je neutrálny, nestavia sa na žiadnu stranu, je skôr popisný, ako by súdil. Dobrý výber herečky, ktorá sa podobá na skutočnú kriminálničku, je základom pre celkom v pohode film, určený skôr nežnejšiemu pohlaviu. Domácu tyraniu je treba odsúdiť, avšak tu si človek presne nie je istý, ako to celé bolo. Preto je ťažké vysloviť záver i v rámci hodnotenia a nechávam to na priemer.(29.10.2017)

Překvapivě poutavá sonda do problematiky domácího násilí. Už jen ta představa být jednou z mnoha obětí...☻Hlavní představitelka svou roli zahrála velmi sugestivně a vtáhla mě tak automaticky do děje. Nevím, nakolik se kontinentální právní systém dopouští justičních omylů, když se řídí důkazním a normativním právem (laicky řečeno), ale systém angloamerický, postavený na schopnosti právníků zahrát co nejemotivnější divadlo, se mi jeví jako hodně přitažený za vlasy. Co ostatně amerického není přitaženo za pačesy?! Film se nijak nezabýval otázkou týraného manžela, jeho pohnutek a zdrojů násilí, což mi zde citelně chybělo. Přesto slušný průměr.(1.9.2015)

• - Ve skutečnosti si po odsouzení Susan její 2 syny adoptoval Jeffův bratr. (Dlee)