Tento psychologický thriller sleduje skutečný příběh Susan Wrightové, krásné mladé manželky a dvojnásobné matky, jež agresivně zabila svého zdánlivě perfektního manžela. Vše se stalo u nich doma v Houstonu po letech údajného zneužívání. Texaská kráska Susan Wright má, zdá se, pohádkový život – její manžel Jeff ji zbožňuje, mají spolu dvě krásné děti a jsou obklopeni rodinou a přáteli. Jenže v roce 2003, po šesti letech manželství, se pohádka zhroutí, když je Jeff nalezen mrtvý a pohřben na zadním dvorku jejich domu. Když policie obviní Susan ze spáchání plánované vraždy, okolí je v šoku. Susan údajně vlákala manžela do ložnice, svázala a následně pobodala nožem – měl na dvě stě bodných ran - a pak po sobě zametla stopy. Jeffova rodina se vzpamatovává ze zdrcující zprávy a Susan začíná připravovat vysvětlení na svou obhajobu: musela Jeffa zabít v pudu sebezáchovy a ochránit sebe i děti po mnoha letech fyzického i psychického týrání. Jenže prokurátor Kelly Siegler o její obhajobě pochybuje a důrazně předkládá, že Susan je mazaný sociopat s očima raněné laně, jež využívá svého vzhledu, aby v životě dostala, co chce - třeba i milost v případě vraždy. (HBO Europe)

Roman.Ticka

Překvapivě poutavá sonda do problematiky domácího násilí. Už jen ta představa být jednou z mnoha obětí...☻Hlavní představitelka svou roli zahrála velmi sugestivně a vtáhla mě tak automaticky do děje. Nevím, nakolik se kontinentální právní systém dopouští justičních omylů, když se řídí důkazním a normativním právem (laicky řečeno), ale systém angloamerický, postavený na schopnosti právníků zahrát co nejemotivnější divadlo, se mi jeví jako hodně přitažený za vlasy. Co ostatně amerického není přitaženo za pačesy?! Film se nijak nezabýval otázkou týraného manžela, jeho pohnutek a zdrojů násilí, což mi zde citelně chybělo. Přesto slušný průměr. ()

kingik

Když si vezmete atraktivní ženu a jste nesnesitelný tyran, počítejte s tím, že jednoho krásného dne skončíte ubodaný a následně rozřezaný na kusy šest stop pod zemí. Soudní proces s "krásnou řeznicí", jak je Susan Wright mediálně prezentována, začíná v okamžiku, kdy je její manžel Jeff již po smrti, a ona sama čeká na verdikt přísného soudu. Nyní je na porotě, aby důkladně zvážila, zda je obviněná s nevinným blond andílkovským vzezřením bestiální vražedkyně, za což jí hrozí až neúměrně vysoký trest, anebo se jednalo jen o akt zoufalé ženy, která takto jednala v nutné sebeobraně. Při pravidelných návštěvách soudní síně odehrávajících se v přítomném čase se příběhem také prolíná to, co následovalo před tím. A sice seznámení dvojice, svatba, narození dvou synů, neshody, výbušné manželovy nálady, psychické týrání, až vše vyvrcholí onou osudnou nocí. Příběh vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v Texasu a citelně podléhá televiznímu zpracování, což se projevuje zejména v režijních postupech, málo propracovaných dialozích a neadekvátním hudebním doprovodu. Sara Paxton jako Susan svojí postavu neobohatila o přesvědčivou uhrančivost, i přesto jsem její účast uvítal a konečně nevypadá jako kluk, jako v jejích předchozích filmech, kde měla ostříhané vlasy. Zkušený Stephen Kay zajímavou látku režijně neznehodnotil, ale ani nijak nepovýšil, a i když jeho film inklinuje k standardně neobjevnému thrilleru s náznaky psychologie postav a s několika na televizní poměry opravdu povedenými úseky v ději, není jeho zhlédnutí ztrátou času a nejedná se o špatnou volbu v případě, že si pro něj vyhradíte jeden z následujících večerů. Mé hodnocení: 60% ()

Pepinec

V době, kdy ženě k ohlášení domácího násilí stačí manželovo třísknutí dveřmi, se příběh Susan nechal dohnat až ke hře bodni kam padni? Kde byli rodiče a kamarádi, aby pomohli zjevně labilní krasotince? Takhle abych se bál, že až na podzim odletím do Ameriky, potkám Susan někde na pláži, jak hraje volejbal... Největší vinu nese ten, kdo svaloušovi Jeffovi včas nerozbil držku. Jinak způsob natočení filmu nebojím se říct děsnej. Nevím, jestli byla horší ta počáteční růžová zahrada, finální soudní melodrama anebo průběžné přepínání módů "soudíme - vraždíme." Ale je to TV film, že jo, takže mhouříme oči. ()

Dellamorte

Výborne TV (ani vlastne nie) spracovaná ženská záležitosť, o žene a pre ženy. Film efektívne využíva súdny proces v kombinácii so sfilmovanými predošlími udalosťami , kedy vlastne obžalovaná obeť(!) stratila zbytok kontroly nad sebou samou. Sekvencie ( súdna sieň / postupný štartér na kill ) do seba zapadajú a navrch to má prokurátorský šmrnc. K tomu skvelé obsadenie a ak prirátam , že po dlhej dobe som videla a v originálnom znení počula báječnú Lisu (Cuddy/ Dr.House) Edelstein tak nemám prečo šomrať. NEODPORÚČAM ()

emma53

Poslední dobou mám štěstí na filmy podle skutečných událostí v takové míře, až mě to znepokojuje. Tohle je případ o kterém jsem si přečetla i trochu víc na wiki, ale posuzovat to nějak objektivně není opravdu možné. Pravdou ovšem je, že žena, která je psychicky a potažmo i tělesně týraná, může jednat ve zkratu zcela neadekvátně (tudíž mě nepřekvapuje ani to množství bodných ran) a já věřím, že mnohé momenty z této události její paměť zablokovala. V současnosti je už Susan na svobodě a já jí přeji, aby se všech ran, které jí potkaly, pokud možno alespoň trochu vzpamatovala a svojí další životní cestu zvolila co nejlépe. ()

• Ve skutečnosti si po odsouzení Susan její 2 syny adoptoval Jeffův bratr. (Dlee)